Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Csanád és...

Mi a véleményetek a Csanád és a Szaffi nevekről?

Figyelt kérdés
Nekünk a párommal nagyon tetszik mindkettő, nem túl gyakori, de közismert nevek és mindkettő rövid. Fiúnevek közül csak mélyhangrendűben gondolkoztam, lány névben vagy mély, vagy vegyes. Mindkettő egyszerű, a Szaffi nagyon nőies, a Csanád pedig nagyon férfias hangzású számomra, viszont elbizonytalanítottak a vélemények róluk. Tényleg annyira vállalhatatlanok, leginkább a Szaffi felnőtt korban? Kinek milyen ember jut eszébe róluk (személyiség + külső)? Mennyire tartjátok könnyen csúfolhatónak?

2020. okt. 25. 14:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Csanád nem rossz, Szaffi rettenetes. A Csanádból gondolom embernek kerestek nevet. Én amint tehetném megváltoztatnám ha így hívnának.
2020. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egyik sem tetszik.
2020. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem szeretem az újhullámos magyar neveket, a Szaffi meg nem tetszik :(
2020. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
Csanád szép magyar név, tetszik. De a Szaffi egyenesen borzalmas.
2020. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Csanád nem tetszik, de legalább elfogadható. A Szaffi borzalom.
2020. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
35%
Mindkettő borzalmas. Ráadásul Csanád az most már egy megye. Nem tudom, mit szóltál volna ha a szüleid BAZ-nak neveznek el.
2020. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
19%
A szaffi egy kutya név néz utána egy régi rajzfilmből van és valaki engedélyeztette hogy emberi névnek is lehessen adni
2020. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
65%

Kettő Csanádot ismerek. Az egyik még alsós, kék szem, göndör haj, rendes, jó tanuló gyerek. A másik felnőtt, szintén kékes szemű, világutazó, nagy tudású. Nekem ők ugranak be. Szerintem nem csúnya név.


A Szaffiról a rajzfilm szereplője ugrik be. Mondjuk egy bizonyos korosztálynak/generációnak a Szaffi név már nem mond semmit. Maga a hangzása szép, kedves.


Egyiket sem adnám, mert én becézős típus vagyok, ezeket a neveket pedig nehezebb becézni.


Bármilyen név könnyen csúfólható, ha csúfolni akarják, szóval ne ez döntsön. Persze "vannak, amik adják magukat". Én Kata vagyok, abból lett a kacsa, pedig jól elvoltunk az osztálytársaimmal.


Szaffi felnőttként? Hangzásban majdnem mint a Szofi (nekem), így nem fura.

2020. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, felnőttnek a Szofi is ciki
2020. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted jól hangzik pl.: dr Kovács Szaffi ügyvédi iroda?
2020. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!