Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermek az anya nevén...

Ha a gyermek az anya nevén van (nincs bejegyzett apja), az apának milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés

Együtt neveljük a párommal a közös kisfiúnkat, de jelenleg különböző okok miatt az én nevemen van. Ha szétmennénk a párommal milyen jogai lennének a gyermek iránt? Pl. én külföldre költözhetnék a picivel a párom engedélye nélkül? Vagy lenne esélye elvenni tőlem a gyermeket?

A válaszokat köszönöm!



2020. okt. 29. 14:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

Hmm. Elég bonyolult dolog ez.

1,nem költözhetnél csak úgy el. Feljelenthet,kérhet apaságit aztán jól megjárod!

2,ha együtt éltek nevelitek,mégis mi olyan oka lehet annak hogy nem engedted a nevére venni?

3,apasági nyilatkozatot így is tehet hogy a te neveden marad,viszont elismeri hogy ő az apa,hogy felelősséget vállal

2020. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha nincs a nevén a gyerek simán költözhetsz külföldre, meg el se veheti, mégis milyen alapon? Semmi köze hozzá ha hivatalosan nem ő az apa. Persze kérheti az apasági vizsgálatot, de az idő.
2020. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, hogyha van bejegyzett(képzelt apa), akkor nyugodtan mehetsz akármerre, semmilyen joga nincsen(se közelezettsége).


Kérhet olyat, hogy apaság vélelmének megdöntése(tehát hogy ő az apa és nem a képzelt vagy megnevezett bárki), de ehhez tudnia kell a címed, adatokat és el kell érnie a levélnek, együtt kell működnöd velük, különben nincs dns..


Ha jól csinálod, az életben nem talál meg és nem tudja magát bejegyeztetni, hogy legyenek jogai, ezért lenne fontos az apáknak a gyerekeik után járkálni és papíroztatni, mert különben megszívhatják.

2020. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs apasági se, akkor költözhetsz, nincsenek jogai.
2020. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Azért az nem így működik.

Mindig a gyerek szempontját tartják szem előtt. Úgy eltűnni meg nem olyan egyszerű dolog. Ráadásul, ha perel, akkor még te járhatsz pórul.


Együtt vagy a gyerek apjával, miért akarsz csak úgy lelépni?

2020. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Együtt vagyunk, igen. Nem akarok lelépni, csak érdeklődöm. A családom külföldön él, ezért ha esetleg szétmennénk a gyerek apjával, akkor szívesen oda költöznék, ahol a családom él, mert itt nincs senkim a páromon kívül.
2020. okt. 29. 16:29
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
És a gyereked szereti az apját? Mert oké, hogy ti szétmentek és neked nincs itt senkid. De a gyerekednek az apja, aki részese az életének.
2020. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Miért járna pórul? Az apa kötelessége utánajárni és megszerezni a gyermeke jogi felügyeletét, nem az anyáé, hogy keresgesse az apát és a nyakára járjon!


Semmilyen következménnyel nem kell számolnod, ha megtalálnak senki sem fog felelősségre vonni, mivel ekkor még nem volt a gyermekednek hivatalosan apja!


Ha megkapod a papírt annyi lesz, hogy beidéznek és talán(talán!) köteleznek dns vizsgálatba beleegyezésre, de szerintem ha képzelt apa van bejegyezve(vagy más), akkor ezt rohadt nehéz elérni, mert addigra a gyermeknek hivatalosan már lesz apja!


Az apák felelőssége egyedül jogilag, hogy megszerezzék a hivatalos iratokat! Nem a nőé!


Egyedül akkor felelősségeevonható az anya, ha nincs rendezve az apaság ténye sehogy(azaz üresen van hagyva az apa, ki van húzva). Ezt 3 éves korig köteles vagy rendezni anyaként, akár képzelt apával is!

2020. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Nincs bejegyzett apa? Nem szerepel a születési anyakönyvi kivonatban? Akkor semmi jog a nincs. Indíthat majd apasági pert.


Személyes véleményem az, hogy igencsak aljasnak tűnik a gondolkodásod

2020. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
#9 még nincs. De ha indít egy apasági pert, akkor lesz és a perköltséget is állhatja a kérdező.
2020. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!