Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nincs kedvem...

Mit csináljak ha nincs kedvem a gyerekemhez?

Figyelt kérdés
Tavaly volt kiscsoportos akkor rengetegszer volt beteg, többször volt itthon mint oviba. Idén pedig már másodjára zár be az óvodája 2 hétre mert covidos lett több óvodai dolgozó. Most 3 napig mamánál volt, azt hittem végre kipihenem magam és nem leszek folyton feszült meg fáradt, de nem így van. Szóval most 2 hétig itthon lesz megint és már azon agyalok hogy kössem le egész nap. Elegem ebből a járványból is, hogy így az életben nem tudok majd dolgozni pedig már utálok itthon lenni. Másból se áll az életem csak a házimunka meg ugye a gyereket kell szórakoztatni, férjem reggeltől estig dolgozik. Nem tudok nyugodtan elmenni fodrászhoz vagy bárhova mint egy normális nő. Tudom, hogy egy gyerek lemondással jár, de 4 évesnek már rég óvodában lenne a helye nekem meg a munkahelyen emberek között. Már azon gondolkozok iratok fel nyugtatót mert úgy érzem nem bírom ezt a helyzetet tovább.
2020. okt. 31. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Levegő, levegő, levegő!! 7 éve vagyok itthon, akkor született az első, most 1 éves a negyedik. Ha kezd sok lenni, mindig rákapcsolunk a kinti programokra, én meg szépen visszatalálok magamhoz. 😊 Nem tudom, van-e állatotok, ők is rengeteg szeretet adnak, nekem a cica a férjem helyét veszi át kb, mikor ő nincs itthon. 🤷🏼‍♀️ Nyugi!
2020. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kint mit csináltok még? Nagy udvarunk van, cica és kutya van. Játszótérre megyünk, boltba elsétálunk. Azon gondolkozok erdőben kirándulunk egyet vagy határban sétálunk. Faluban lakunk így nincs sok minden, férjem meg autóval jár dolgozni, de egy nap lehet elmegyünk busszal játszóházba is.
2020. okt. 31. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én a gyerek fél éves korában elkezdtem tanulni. Bármit, amihez kedved van, megtalálsz a neten.
2020. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En is most iratkoztam be okj-ra. Nagyon egyhangú ez a gyerek téma egy idő után. Kitartás.
2020. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyáron csináltam én is egy OKJt és tényleg az lekötött de most nincs pénzem rá.
2020. okt. 31. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is faluban élek.

Mi a következő házon kívüli programokat csináljuk a 4.5 évessel és a 2 évessel:

- udvar, játszótér, séta a faluban egyedül vagy kis barátokkal

- művelődési ház programjaira mindig megyünk (pl tökfaragás, falukarácsony, kirakodóvásár stb.)

- gyerekkönyvtárba járunk heti

1x (szintén művelődési ház)

- busszal a szomszéd faluba megyünk, ottani botanikus kertbe (pl pálmaház nagyon érdekes nekik)

- szintén busszal, játszóház vagy állatkert

- erdei séta, levél vagy termény gyűjtés

- kertben csinálhatsz kincskeresést (térképet rajzolsz, és meg kell keresni, vagy esetleg feladványokat kell megfejteni, és ha mind megtalálta/megfejtette, megkapja a "kincset", pl egy tábla csokit ami csodálatos módon addigra a postaládába varázsolódik ;)

- madáretető és madáritató kihelyezése, az ablakból kényelmesen látjuk, egész télen jönnek a madárkák- a gyerekek szívesen segítenek a feltöltésben;

- régi, kopott fakerítés vagy kerti bútor "lefestése" (lenolajjal való lekezelése), na ez kb órákra leköti... elronthatatlan, és olaj, nem festék, szóval még csak nem is a vegyszert lélegzi be.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Kitartás, nem vagy egyedül:)

2020. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Sajnos itt minden program elmaradt meg el is marad idén, sok a koronás, nem mernek a művházban sem tartani semmit. De könyvtárban még nem voltunk, oda elmegyünk mindenképp
2020. okt. 31. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap kiástuk a kardvirágot, ma elültettük a tulipánt, holnap a nárciszt. Múlt héten vettünk pár új gyümifát és bokrot. Mindenben segítenek. Tavasszal ültetünk, locsolunk, nyáron legelünk, ősszel ültetünk. Vannak kint tyúkjaink is, velük is elvannak a gyerekek és én is. De ha nem maradunk itthon, akkor is bármiből csinálunk programot. Gesztenyegyűjtés, gombakeresés erdőben, csipkebogyógyűjtés, vadaspark, most hogy már szép színesek a levelek, azt is szedünk. A játszótereket váltogatjuk, voltunk erdei kisvonatozni is már 2x idén. 😊
2020. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igyál ilyen orbáncfű-scitromfű-s teát. Segít endorfint termelni, boldogsághormont
2020. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!