Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy kislányunk, 1 éves,...

Van egy kislányunk, 1 éves, mindenki kérdezi, hogy első gyerek, lesz -e tesó? Nem lesz. Van aki szintén úgy van, hogy eldöntötte egy gyerek elég?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan nehéz, szerintem 2 óránál többet egyben nem aludtam és semmire, de tényleg semmire nincs időm mellette, nem beszélve arról, hogy segítségünk sincsen :( Mi lesz, ha iskolába megy és 11 hét a nyári szünet? Miért annyira nehéz megérteni, hogy valakinek egy is elég?

#gyerekvállalás #egyke #nemakaroktesót
2020. nov. 1. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem kötelező kiskorkülönbséggel szülni.
2020. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Senkinek semmi köze hozzá, hány gyereket akartok a pároddal.
2020. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
96%

Megértem, hogy idegesít és zavar, de ha te így döntötted el, hogy neked így lesz jó, felesleges leragadni annál,hogy a többiek mit gondolnak.

Sosem értettem, hogy a gyerekvállalásba miért szólnak bele mások. Szerintem mindenki annyi gyereket vállaljon csak, amennyivel elbír, biztonságban fel tudja nevelni és jól érzi magát. Semmi furcsa nincs benne szerintem, hogy te csak egyet szeretnél :)

2020. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
1. válaszolónak: miért lenne egyáltalán "kötelező" vállalni másodikat?!
2020. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is egy fiunk van és tőlünk is kérdezik. Én azt nem értem egyeseknek ez miért okoz lelki traumát. Ez csak egy társadalmi beidegződés. Kb 3 gyerekig mindig megkérdezik, hogy akarnak e még egyet.

Megkérdezik, megmondom, elég ez az egy is. Vagy felajánlom, “ha megszulod helyettem, lesz”. Vagy más dologgal viccelem el. Nem kell ezeket véresen komolyan venni.

2020. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
sokszor látom, hogy szenvednek, logisztikáznak a több gyerekkel, időben, pénzben, emberi erőforrásokkal és valahogy sajnálják, hogy nekünk "kicsit könyebb". sokszor látok ilyen rosszindulatot.
2020. nov. 1. 12:05
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Tőlem is kerdezik,pedig egyedül nevelem a kisfiamat. Nem zárkózom el,lehet még bármi a későbbiekben de ha így alakulna hogy kettesben maradunk és nem lesz több gyerekem...en nem bánnám.
2020. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is megálltam egynél, hasonló okokból, mint te, és én sem értem az ilyen irányú kérdezősködéseket.

És amit pláne nem értek, amikor valaki panaszkodik, hogy így nehéz, úgy nehéz, de ő akar még egyet.

Vagy amikor mindenkinek elmeséli a hölgy, hogy ő milyen rettenetesen unatkozott a gyes alatt, és hogy rohant vissza dolgozni, de azért szült még kettőt. Mert kell a testvér! Mert az egykék önzők és rossz természetűek!

És képtelenség meggyőzni bárkit, hogy ez mennyire nem így van, illetve hogy nézzenek már körül, hány önző nem egykét ismernek. Amíg ez a tévhit ilyen erősen él a köztudatban, nem is nagyon fog változni ez az indiszkrét kérdezősködés.

2020. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
93%

Az egykés dolog baromság. Önmagában nem lesz attól valaki önző, hogy egyke, hanem attól, ha úgy nevelik fel a szülei.

A kedvencem az, amikor valaki kijelenti, hogy "márpedig kell testvér, mert a gyerek életében a legnagyobb ajándék egy testvér". Marhaság. Mindenki döntse el maga, mennyi gyereket akar, nem szóljanak be senkinek se emiatt.

2020. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mi Tasnak neveztük el a gyermekünket és folyamatosan kaptuk az élcelődéseket, beszólásokat a családtagoktól, akiknek kizárólag a János/Sándor/György-vonal lett volna elfogadható meg a "barátoktól", akik ilyen neveket adtak a gyermekeiknek, hogy Bennett, Máté, Hanna...


Szerinted foglalkoztunk velük? A legkevésbé sem, kinevettük őket. Az emberek szeretnek mások életében vájkálni, ez különösen így van magánéleti és párkapcsolati kérdések terén. Ne foglalkozz senki véleményével, kérdéseivel.

2020. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!