Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek a felnőtté válástól?!

Félek a felnőtté válástól?!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 4,5 éves stabil kapcsolatban, egyetemre járok, szüleim hála istennek meg tudják tenni, hogy támogassanak, náluk lakom még (elég helikopterszülők amúgy), de dolgozom is, kis kiegészítésként.

Viszont úgy érzem, nehezemre esik beleállni a felnőtt világ dolgaiba: és ezt úgy értem, hogy sokáig nehezemre esett kimondani, hogy "egyetemre járok" vagy hogy "dolgozom". Olyan, mintha felvágnék ezekkel, pedig nem, ez a valóság mégis olyan "felnőtteskedőnek" érzem. Mintha azt sugallná a világ, hogy ezekért a dolgokért keményen kell küzdeni és én nem küzdöm eléggé. (Pedig nem volt sétagalopp bejutni az egyetemre, és nagyon megbecsülök mindent, amit kapok)

Mindig tudtam, hogy fiatalon szeretnék anyuka lenni (25 előtt), de amióta realizálódtak ezek a gondolataim, félek, hogy alkalmatlan lennék még erre is.

Volt valakinek hasonló érzése ebben az időszakában? Honnan lehet egy kis önbizalmat kapni ezekhez a dolgokhoz?



2020. nov. 2. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy helikopterszülő?
2020. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők azok a szülők, akik mindig a gyerekeik felett lebegnek - mindig segítik, mindentől féltik őket - és mindenbe beleszólnak...
2020. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a helikopterszülős kérdező vagy?😁 Vagy ennyire elterjedt ez a kifejezés? Én most hallom először..
2020. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Helikopter szülő mellett nehéz felnőtté válni. Az én szüleim is azok és borzasztó sokára jöttem rá hogy a sok segítség amit életem során kaptam, aminek nagy részéért amúgy mérhetetlen hálás vagyok, de egy része meg nagyon komoly károkat okozott bennem.

Egy rakás felnőtt feladat komoly szorongást vált ki belőlem. Nekem már van egy fiam, és csak a szuletese után állt össze a kép a fejemben. Értelemszerűen miatta ha akarom, ha nem, sok feladatba bele kell állnom, de belül sokszor szorongok.

2020. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel korábban kérdést erről, bocsi, azt hittem itt a szülők között ez ismert kifejezés. Köszönöm a válaszaitokat, mentek a pipák!
2020. nov. 2. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy helikopterszülőkkel még 40 évesen sem fogod felnőttnek érezni magad. (Tapasztalatból mondom.)


Ugyanakkor 21 évesen még nem is vagy igazán felnőtt, szerintem érthető, ha furán érzed magad. Adj még magadnak pár évet a gyerekvállalással kapcsolatban, nem muszáj 25 előtt szülni ahhoz, hogy fiatal anyuka legyél.

2020. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!