Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a gyermek...

Mit kell tudni a gyermek örökbe fogadásról?A többi lent..

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még az örökbe fogadáshoz, de a későbbiekben minden képpen szeretnék örökbe fogadni.Engem jelen esetben az érdekelne hogy hány éves kortól lehet örökbe fogadni?

Mik a feltètelek?Az a bizonyos vizsga miből áll?Kell e fizetni valami költséget ezért az egész örökbe fogadás menetèrt? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 11. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orokbe.hu ( [link] ) oldalon minden fontosabb infót megtalálsz a témában. Egyébként itt kategórián belül van olyan, hogy “örökbeadás, örökbefogadás”, ott lehet picit jobban tudnának segíteni neked.
2020. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első által linkelt oldal nagyon jól leír mindent. Még annyi, hogy pont most készítik a törvényt, hogy egyedülálló ne fogadhasson örökbe, csak házasok. Gyakorlatban eddig is csak idős, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekre volt esélyük, de most még ezt is elvennék tőlük és a gyerekektől. Úgyhogy lehet, hogy nem lesz már aktuális ezügyben az oldal. (A kérdésből az jött le, hogy te egyedülállóként szeretnél.)
2020. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a gyerekeket, úgyhogy a hátrányos helyzetű gyerek számomra nem lett volna "gond" hisz ő is ugyanolyan gyerek.De ezek szerint nem lesz esèlyem örökbe fogadni már akkor.Pedig az volt a cèlom hogy egyedülállókènt örökbe fogadok 1-2 gyermeket és meg próbálom szebbé tenni az èletüket.De ezek szerint még esèlyem se lesz rá:(Köszönöm azèrt a válaszotokat!
2020. nov. 12. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!