Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes közölni a munáltatóval...

Érdemes közölni a munáltatóval, ha babaprojektbe kezdünk?

Figyelt kérdés

Vagy elég csak akkor szólni neki, ha már teherbe estem? Az én munkám olyan, h kismamaként nem is dolgozhatok, ha csak nem keresnek nekem egy másik, ideiglenes, könnyített területet, de a mostani főnököm egy igazi kiégett, írígy nő, aki nem szereti megkönnyíteni az emberek dolgát :/

Még nem kezdtünk bele a családtervezésbe, de igazából nem is teszünk ellene. Megszakítás mellett szeretkezünk, de sokat foglalkoztat újabban ez a kérdés. 30 éves vagyok, nem lenne gond, ha előbb jönne a baba, de úgy tervezzük, h legkésőbb 1-2 év múlva mindenképp komolyan elkezdünk ezen ügyködni.

Mindenkit kérek, h csak a kérdésre válaszoljon, nem kérek ítélkezést és kommenteket a korommal vagy a megszakítással kapcsolatban, mert nekünk jó így. Köszönöm!



2020. nov. 16. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én tuti nem szólnék, még találnának egy indokot, hogy ki tudjanak rúgni.
2020. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen főnöknek én biztos nem mondanék semmit... igazából a vele való viszony határoz meg mindent. Ha úgy érzed, hogy keresztbe tenne neked egy ilyen hír hallatán, akkor nagyon mélyen hallgass, a kollégáknak se mondj semmit, egyébként is magánügy. Ráadásul terhesen már védett vagy, enélkül viszont találhatnak okot arra, hogy kirúgjanak.
2020. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Elméletileg terhesség miatt nem rughatnak ki, ahhoz nagyon nyomós indokot kell találjanak a munkádban, vagy viselkedésedben. Tehát szépen elküldenek táppénzre (vagy mi a fenére), az a lényeg hogy kapni fogod a pénzt, és utána vissza kell vegyenek. Az oké, hogy már az elejétől kezdve nem dolgozhatsz, de szerintem felesleges ezt előre mondani, mert kitudja, ha épp ki kell rúgni valakit, és átlagos dolgozó vagy, lehet rád esik emiatt a választás. Fene se akar 2 embernek fizetni 1 helyett. Szóval szerintem ne foglalkozz vele.
2020. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mivel hiányszakmában dolgozom, az igazgatóság biztosan nem engedélyezné, h kirúgasson,ahhoz nagyon nagyot kellene hibáznom, de engem is meghallgatnának.

Csak nem tudom, h mikor lenne kevésbé pipa rám, ha emberileg nézem a helyzetet, ha előre jelezném, vagy ha közölném vele a kész tényeket. Bár kezdem azt érezni, h igazatok van, nem lesz ideje megnehezíteni a helyzetem, ha nem jelentem be előre, h családot tervezünk, mert terhesen ott nem maradhatok. Terhesség után, pedig valami könnyített munkaterületre mennék vissza.


Köszönöm a segítőkész válaszokat!

2020. nov. 16. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel hogy kozlod vele hogy bármikor jöhet a baba, és kirug? Hiába hiány szakma a tiéd, lehet így lesz vele.

Inkább akkor közölnem hamar terhes vagyok.

2020. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy a munkáltatódra tartozna, hogy mostantól beléd élvez a párod...
2020. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp csak akkor szólj ha már van róla orvosi papírod hogy terhes vagy. Ha közlöd hogy terhes vagy de papírod nincs róla akkor kirúghatnak ha szemetek akarnak lenni. Én papir nélkül jelentettem be de csak azért mert feltűnő volt a főnöknek is a rosszulléteim és rá is kérdezett így megmondtam neki. Hálisten velem rendesek voltak es könnyített munkát kaptam amig nem volt róla papirom de aztán az orvos felvett táppénzre egyből mert veszélyes a munkám. Nekem szerencsém volt de kirughattak volna.
2020. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellene előre közölnöd vele? Nem értem.


Én jóban vagyok a főnökömmel, de nem szóltam, minek tettem volna. A tervezés meg a babaváras 2 külön dolog. A kolleganőm 3 ève tervezu sajnos, csak nem jön, most mivel van előrébb bárki, ha bejelenti?

2020. nov. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem szólnék!

Egyébként sincs köze senkinek hozzá hogy védekeztek-e vagy sem

2020. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak szólni. Gondolj bele, szólsz, hogy mostantól próbálkoztok, de mi van, ha 1-2 évig nem jön a baba, vagy még tovább? Mi értelme volt akkor előre szólni? Persze, sokan teherbe esnek elsőre, de sokan meg hosszú hónapokat, akár éveket várnak. Nekem pl. kifejezetten kínos lenne közölni a főnökömmel, hogy mostantól védekezés nélkül szexelünk, aztán ha egy ideig nem jön a baba, akkor ott sajnálkozna rajtam, hogy hát miért nem sikerül, ha x ideje próbálkozunk? Szerintem ez nem a főnökre tartozik.


És igen, ahogy másik is írták, amíg nem esel teherbe, ki is rúghat. Értem én, hogy hiányszakma, de bármikor jelentkezhet a céghez egy ígéretes jelölt, akár protekcióval, és ha valakit el akarnak küldeni, jó eséllyel te lennél az, ha tudják hogy már próbálkoztok...


30 éves nő vagy, a főnököd is tisztában van vele, hogy bármikor gyerekvállalás mellett dönthetsz, nem kell ezt külön bejelenteni. Majd ha ténylegesen teherbe esel, akkor szólj. :)

2020. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!