Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyire eteti egészségesen...

Ki mennyire eteti egészségesen a kisgyerekét?

Figyelt kérdés

#babaételek, bio, egészséges étkezés
2020. nov. 17. 07:13
A kérdező szavazást indított:
Csak készételt adok neki (üveges bébiétel, stb).
Csakis az általam fözött ételt adom neki.
Figyelek rá, hogy a hozzávalók bio hozzávalók legyenek valamint minöségi hús.
Nem érdekel, hogy bio e a zöldség és a hús.
Adok neki kész gyümölcsleveket.
Zukrozom a teát, amit adak neki.
Csak vizet iszik.
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Milyen kérdés ez?


Hol jön össze a bio meg a gyümipé?



A bió és a “szemét ètel” közt van átmenet.


Élelmiszermérnökként a bio dolgokat igen szkeptikusan nézem..

Szinte lehetetlen valóban kivitelezni, még otthoni körülmények közt is..


Figyelek mot adok a gyerekeknek, de nem görcsölök a témán.

2020. nov. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Adtam neki üvegeset, amikor a hozzátáplálást kezdtük. Később áttértünk a házilag készített etelekre. Sose vettem szándékosan bio cuccot. A minőségre mindennel figyeltem, nem csak a gyereknek, nekünk is a minőség jár. Kapott gyümölcslevet. Cukros teát is. Mikor mit iszik.

Nem értem mi a kérdés célja.

2020. nov. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Hol bébiétel, hol általam főzött étel volt.

Nem volt teáztatás -igény szerint szoptattam - csak víz 6 hónapos kortól.

Cukor, csoki, rágcsa, édes, cukros lötyik úgy 1.5-2 éves korukig nem voltak.

Azután is mértékkel és csak a "rendes" tápláló ételek után.

2020. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Mi sajnos nem táplálkozunk egészségesen, ezért eleinte bébiételt kapott, sőt, igazából egész sokáig. Valahol ott adtam fel az ezen való görcsölést, amikor a szemem elé került egy helyi ovis/iskolás heti menü. Láttam, hogy ugyanaz a - rengeteg krónikus betegség táptalajául szolgáló - hulladék megy ott is. Szóval nem tudjuk kikerülni, az pedig nem fér bele a napjainkba, hogy ekörül forogjon minden.
2020. nov. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

És aki kb 4választ is bejelölne?! 🤣🤣

Én főztem a gyerekemnek, de volt, igaz nagy ritkán, hogy üveges ételt kapott. Sosem néztem bio-e amit veszek. Inni kapott teát is, gyümölcslét is. Vizet sosem itta meg.

2020. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

" Láttam, hogy ugyanaz a - rengeteg krónikus betegség táptalajául szolgáló - hulladék megy ott is. Szóval nem tudjuk kikerülni, az pedig nem fér bele a napjainkba, hogy ekörül forogjon minden."


Pont ezért kellene legalább otthon normális kaját kapnia. Ti is ehetnétek egészségesebben, a magatok érdekében, és akkor nem lenne plusz fáradtság, hogy a gyerek is úgy egyen.


Nem mondom, hogy 100%-os biomaminak kell lenni, de annyira nem értem meg, ha valaki ilyen szinten tojik a gyereke egészségre.../

2020. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Valójában az eteti a legegészségesebben, aki kész bébiételt ad neki. Abban van a legtöbb tápanyag, a háziban sosem lesz annyi és az élelmiszerbiztonságot sem lehet otthon annyira tartani, mint a bébiétel gyártás során. A piacon vett zöldséget senki sem ellenőrizni minőségileg, vagy hogy szermaradék van-e benne stb., míg a bevételhez extra szigorú szabályozás tartozik,mindennek bionak kell lenni és minden egyes alapanyagot bevizsgálnak.


Csak úgy mondom azoknak, akik azt hiszik rosszat tesznek a bébiétellel

2020. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocs, ha hlye a kérdés, meg a szavazás, ez az elsö szavazásos kérdésem, és korán is volt :D
2020. nov. 17. 08:25
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Hát ez elég ellentmondásos és összevisszaság. Üveges kaja lehet egészségesebb, mint az otthon sütött cukros piskóta erről ennyit.
2020. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz választani a lehetőségek között.Én nagyon büszke voltam a gyerekemre mert 2.5 éves koráig mindent megevett.Tényleg válogatás nélkül minden zöldséget,gyümölcsöt,húst és csak vizet ivott.Aztán odaértünk a 2.5 évhez és átváltott és szinte semmilyen gyümölcsöt nem eszik, a húst is csak ímmel ámmal a zöldségeket meg kb csak nyersen.Volt pár hónap amikor húst evett volna hússal, aztán most épp csak kenyeret enne meg esetleg a joghurt olyan, hogy elfogadná.Édességet keveset eszik.De azért heti 1 max 2x azt is kap.Főleg ha normálisan evett ebédet.
2020. nov. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!