Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ..lenne egy olyan kérdésem...

..lenne egy olyan kérdésem hogy éllettársi kapcsolatban éltem szét mentünk a kislány jelenleg velem él az apja azzal fenyegetett meg hogy elviszi külföldre örökkre...ez lehetséges az én engedélyem nélkül? Csak ugy elviheti?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem teheti, gyakorlatilag viszont igen, eltűnik a gyerekkel a nagyvilágban.
2020. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már gyermekelhelyezés? Ez az első lépés. Ha nem, akkor sem költözhet vele külföldre, de ugye simán megteheti, hogy mikor vele van, elviszi külföldre, te meg utána rohansz a hatóságokhoz és akár hónapokig nem látod a gyereket.
2020. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem. Gyakorlatilag igen. Keress egy jó ügyvédet. Ezt a fenyegetést is említsd meg neki.
2020. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gyámhatóságtól kérdeztem ők azt mondták erről nem tudnak semmit és az elhelyezés még nincs meg mert nincs biró a virus miatt jelenleg!!
2020. nov. 17. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Feljelenteném a rendőrségen, hogy ezzel fenyegetőzik és nem engeded: attól kezdve ők figyelnének rá, hogy a határt ne léphesse át a kisgyerekkel.
2020. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó! Milyen határt? Nincs is határellenőrzés az EU-n belül.
2020. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
6 nem vagyok nagyon tisztában ezekkel, de úgy gondolom, ha ilyen előzmény után az anyuka szólna, hogy eltűnt a gyerek, akkor mégis nézegetnék a határokon átkelőket
2020. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha apuka megpattan a gyerekkel, sütheti bármelyik anyuka. A rendősrég nem fogja visszahozni őket, segítséget nem remélhet. Csak meg kell nézni a debreceni gyerekek ügyét.
2020. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
7es! Esetleg felkerül a körözési listára a gyerek. De senki nem fog állni a határon sajnos.
2020. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!