Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás a mai vilàgban...

Gyermekvállalás a mai vilàgban: 2 vagy 3 gyerek?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne a tapasztalatokkal kapcsolatban. (Érzelmi része, anyagi része, a testvérek kapcsolata, a korkülönbség, stb.)

2020. nov. 18. 14:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyénfüggő. Sok mindent kell tenni 3 gyerek mellett, de már 2 mellett is. Kettő gyerekessé nehezebb válni szerintem ,mint hárommá, mert már megtanulod megosztani a figyelmed és sokkal rutinosabb leszel plusz borzasztóan penge leszel logisztikában:D kettő vagy több gyerek jobban lefoglalja magát együtt persze emellett kell foglalkozni mindegyikkel , de ha jól szervezed a napod mindig lesz időd főzni/mosni stb amég eljátszanak csak néha néha rendet kell tenni köztük, de belejönnek ügyesen:) meg Ők is segítenek szívesen a kisebb mindig utánozza a nagyot tök jól működik a csapatmunka! Ha mindenkire szánsz időt egyedül is ami nem lehetetlen nem lesz féltékenység sem , ha bajuk van vagy szomorúak vagy több szeretetre vágynak ne legyél rest figyelmet szánni rá így nagyon működőképes 3 gyerek. Te nagyon fáradt leszel és nem lesz időd semmire ha nincs segítséged minden tolódik pár évet. Suli,fodrász,hobbi felejtős ebben az esetben , de ha van ki segítsen nem lehetetlen ez sem. Házaséletet boldog férj és feleségkapcsolatot szintén nehéz munkával fenntarthattok , figyelni kell rá és szervezni az együtt töltött időre pl nálunk este fél9kor legkésőbb ágyba vannak a gyerekek akkor is ha nem álmosak tudják , hogy az már anya apa ideje. Vihetnek könyvet magukkal kisautót , de már ágyban kell lenniük nincs játék nincs evés alvás jön. Ebbe beletanulnak nincs vita teljesen természetes nekik ez és kiegyensúlyozott nyugodt gyerekek lesznek másnap is nyugodt kiegyensúlyozott szülőkkel 😀 kivéve ha betegség vagy fogzás van , de akkor mindig együtt túl leszünk rajta<3 apa rengeteget dolgozik sokba kerül 3 gyerek ruháztatás, etetés napi 5x így vagy úgy esznek még ha csak be kapnak valamit , az 15 adag étel nap,mint nap a gyerekeknek és Te nem ettél még és drága férjed se. Plusz hát nem elég 40nm lakás a szomszédok se díjazzák és bele lehet kattanni, mi is épp ezen dolgozunk, hogy ebből kikerüljünk , de megoldjuk! Mindent megoldunk! Mert 3 gyerek mellett kénytelen vagy és bármi jöhet Ők a legjobb dolog az életedben és iszonyú boldog vagy , hogy Ők boldogok <3 az első lépések az első anya az első nap az oviban az együtt kirándulás egy köszi anya a sütiért apával együtt nevetés ( mert apa a legviccesebb:D ) mindent megér 😊 3 töpörtyű anyukája és apukája(1,5 éves korkülönbségekkel )
2020. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezt az írást megkönnyeztem.

Köszönöm neked az őszinteséged! Példaértékű a családotok!

2020. nov. 20. 08:34
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 gyerek van, már picit nagyobbak (13-11-9), még a CSOk előtt születtek. (szóval nem a támogatások miatt van három)

Jól írja az utolsó- nagy szervezést igényel, de abszolút meg lehet oldani a három gyereket is. Nekem mondták a 3. után, hogy vállaljunk egy negyediket is, és hogy a kettő gyerek után a harmadik nagyon nagy váltás, de a 3. után a negyedik már kevésbé.

Hát nem vállaltuk be, de valóban a 2 után a 3 az nagy váltás volt.

Mivel nálunk is kicsi a korkülönbség, így a gyerekcsapat nagyon jól fel tudja magát találni. Mi kisvárosban nagy kertes házban keztünk, a gyerekek ide születtek. A kert egy óriási nagy áldás, tele van mindenféle játékkal- így bármikor feltalálják ott magukat a gyerekek, a ami napig is.

Nálunk is 8-kor van este a fekvés, hétvégén 9-10 kor- és figyelünk arra mi is férjemmel, hogy maradjon kettőnkre is idő.

Én nagyon imádom ezt a családi életet így a három gyerekkel. Nehéz sokszor, de mégis. Egy uncsi vasárnap délután is szuper, ha csak filmet nézünk és együtt izgulunk a star wars-on vagy bármi más filmen- a kihúzott kanapén rogyadozik ötünk alatt.

Nagyon szeretek nekik főzni is, mert még a brokkolit is szeretik.... :) És egyre többet is esznek- legtöbbször főtt kaját készítek vacsorára is.

Néha belegondolok, hogy mi lesz, ha már nem lesznek itthon a gyerekek... és már most sajog a szívem utánuk. :)

2020. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 lányom és egy fiam van. Megvagyunk, szerintem a három nem is olyan sok.
2022. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!