Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom folyton kiakaszt! Mit...

Anyósom folyton kiakaszt! Mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy éves a kislányunk. Anyósom heti kétszer jön hozzánk. Két órára jön át, amiből egyet alszik a gyerek. Ezalatt az egyetlen óra alatt mindenbe beleszól, hogy mit adok rá, melege van, fázik, nem szomjas-e, nem pisis-e, mit evett (mert lehurrog, ha szerinte az nem jó, ő nem úgy főzi, még nem szabad, vagy ő ilyenkor már rég máshogy adta stb., szóval meg lesz a véleménye). Mintha nem látnám el a saját gyerekemet.

Folyton kérdezi, hogy főztem - e, vasaltam-e, mert igenis MINDENT IS meg KELL tudnom csinálni a gyerek mellett, mert ő 3 mellett mindent megcsinált!

Hozzáteszem, a családban senki nem szól bele semmibe, anyu szerint teljesen jól csinálunk mindent, olyan kiegyensúlyozott, vidám, egészséges baba.

Ha épp lemegyünk sétálni, semmi nem tetszik, amit ráadok. Pl. Miért abba a kabátban viszem le? Szóval állandóan kritizál, mint anya. Ami borzasztó, mert első baba, és így is sokszor bizonytalan vagyok magamban. És csak ezt erősíti. Van, hogy felsorolja, miket nem kéne, meg miket kéne máshogy csinálnom!

A másik, hogy utána, mikor kiadta magából, játszik vele 10 percet, kb annyi után elfárad, leül egy kényelmes fotelbe, és onnan nézegeti. Ennyi. Mert neki mindene fáj. Még annyira se tudom rábízni, hogy vigyázzon rá egy percet, mert nem ér oda, hogy elkapja, ha elesik. Szóval nem megy oda hozzá, csak hívogatja, hogy a gyerek menjen oda és álljon mellette :D

Utána, és ez a legszebb, végig videózza meg fotózza, és átküldözgeti a barátnőinek, aztán folyamat csipog a telója, ő meg válaszolgat nekik. Végig. Szóval ez az én szememben abszolút kirakatmamaság.

Férjem kívan már ettől, hogy ne videózgatni, meg telefont nyomogatni jöjjön át. Persze előtte nem szól bele semmibe, csak nekem mondja kettesben, mert tudja, hogy a férjem leoltja.

Én azért nem akarok szólni neki, mert rohadt sértődős, és nem akarom, hogy ne jöjjön még ennyit se, mert senki nem látogatja

Szegénykémet, többiek messze laknak, neki meg úgy örül.

Nyelek mindig, próbálok én másképp hozzá állni, de utóbbi időben nagyon sokat veszekszünk ezen a férjemmel, és látom rajta, hogy ez nagyon in rossz neki :(



2020. nov. 18. 22:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
De ha a férjem szól be neki, azt elengedi a füle mellett, és semmi nem valtozik.
2020. nov. 19. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!