Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16...

Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16 évesen ?

Figyelt kérdés

Én is hasonló korosztályba tartozom( 16 éves vagyok ) és hála istennek jó az anyagi helyzetünk . Ebből adódóan én kb. havi 100-150 ezer Ft.-ot kapok ezek mellett van egy 200 ezres limitem amiből ruhákat elektronikai eszközöket és hasonlókat vehet . Sokak szerint ez túl sok , de mint már említettem jó az anyagi helyzetünk . Az lenne a kérdésem hogy ti ennyi idősen mennyi zsebpénzt kaptok/kaptatok ennyi idősen ?

Illetve az hogy szerintetek reális ekkora összeget adni egy 16 évesnek ( megjegyzem hogy én legtöbbször félre teszem a kapott pénz nagy részét )


Köszönöm előre is a válaszokat .



2020. nov. 18. 23:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
Napi 1000 Ft. Visz itthonról uzsonnát és üdítőt. Szinte nem is költ belőle. Mindig ruhákra spórol. Nem mintha nem vennénk neki. Ha kiszúr egy nadrágot például gond nélkül megveszi azonnal mielótt elvinnék.
2020. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
92%
Én nem kérek semmit 14/F
2020. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
81%
Pedig járok versenyekre, egy tantárgyat leszámítva kitűnő vagyok
2020. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
90%
Nemrég lettem 17 éves, de soha nem kaptam "csak úgy" zsebpénzt. Csak ha nem vittem magammal kaját suliba akkor pár száz forintot, vagy ha elmentem barátaimmal valahova ahol fizetni is kellett, pl kajálni vagy moziba. De ezek se voltak gyakori esetek, pedig nem mondanám magunkat szegénynek.
2020. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Minden reggel kaptam 200-500 ftot kajara, amubol vettem peksutit.

Szerintem ez tulzas amit te kapsz, de a szuleid dolga

2020. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%
Én 10-20 ezret kapok, havonta. Ebből szoktam venni sulira a kaját.
2020. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%

Én anno gimiben kaptam havi 5000 Ft-ot, később abból 10000 Ft lett, aztán még az egyetem alatt is támogattak, akkor már 20000-t kaptam, plusz a bérlet ára. A (most már férjem) akkor nagyon keveset keresett (havi 130e heti 40 órában). Elkezdtem suli mellett diákmunkat végezni, majd levelezőre mentem, hogy főállásban dolgozhassak, és spórolhassunk, mehessünk ide-oda. Akkor már jegyben jártam vele, mikor albiba mentünk, ekkor adtak egy plusz 10e-t, hogy abban is támogassanak. Közben férjem is munkát váltott, nekem bejött a főállás, csomó félretett pénzünk lett, mert csak minimálisat költöttünk. Van kocsink, idén házat vettünk, lett babánk. Amióta nem hárok suliba, nem kapok pénzt, mert abban maradtunk, hogy a tanulmányaim végéig támogatnak (persze ha megszorulnánk, adnának pénzt). Férjem jól keres, nekem bejelentett jó munkám volt, így relatíve jó csedet kapok. Továbbra is mindent félreteszünk, ami megmarad a kötelező költségeken felül (rezsi, hitel, kaja, benzin, bérlet, biztosítás, én csinálom a jogsit, stbstb).

Én azt mondom, hogy igen, sok, amit kapsz, de ha megtehetik a szüleid, akkor tegyék. Neked viszont az lenne ezzel a pénzzel a dolgod, hogy szépen elrakod a nagy részét, és gyűjtögetsz, mert sosem tudhatod, mikor lesz rá szükség. Számold csak ki, hogy ha havi 100e Ft-ot elteszel, 5 év alatt 6M forintod lesz, CSAK ÚGY. Sok ember ezért vért izzad, és nem 5 év alatt szerzi meg.


Csak egy megjegyzés, ami nagyon szúrja a szemem: "jó az anyagi helyzetünk" Nem, Neked nem jó, a szüleidnek jó az anyagi helyzetük, és eltartanak, támogatnak Téged. Itt kezdődik az, hogy nem tudod megbecsülni, amit kapsz, mert nem látod, honnan van az a pénz.

2020. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó vagyok: emlékszem, gimi elején voltunk külföldi rokonoknál nyaralni, és olyan büszke voltam magamra, hogy össze tudtam gyűjteni 30e Ft-ot (akkor 5e-t kaptam, és azért azt könnyű volt elkölteni), és tudtam kinn venni magamnak olyan dolgokat, amiket itthon nem lehetett kapni.

Csak sajnálni tudlak, hogy egy ilyen jellegű boldogság sosem fog megadatni Neked.

2020. dec. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
72%

Én 190 ezerből nevelem egyedül a lányom, ehhez viszonyítva soknak tűnik a te zsebpénzed.

De ha megtehetik a szüleid akkor miért ne :)

2020. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Húsz évvel ezelőtt 700, majd ezer forintot hetente. Én sajnos nem tudtam megbecsüni a pénz értékét, azt hittem, arra való, hogy az utolsó szálig elköltsük, el is költöttem mindig, sosem tudtam megspórolni valamire, amit szerettem volna. Mindkét húgom sokkal takarékosabb volt.
2020. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!