Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz ha beküldenek a 2...

Mi lesz ha beküldenek a 2 évessel a kórházba most?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2és fél éves a lányom és 4 őrlőfoga jön egyszerre,van ami már kibújt de nagyon fáj neki.

A gond az hogy szombat óta nem evett meg összesen 1 pudingot talán. Ivással nincs gond az megy nagyon. Így most kicsivel több mint 1 kilót fogyott.

A dokival nemrég beszéltem,a mai napot adta még nekünk hogy hátha valahogy ráveszi magát és eszik,ha keveset is..de ha nem,akkor be fog küldeni minket a kórházba,amit most sem mi sem ő nem akarna.

A sírás környékez,mert hiába kínálom joghurtitallal,pürével,pudingal..semmit sem akar.

Ha mégis be kell menjünk,mégis mennyi az esélye hogy bent fogják,én ott maradhatok vele?

Vagy csak tesztel a kezemben maradhatok?

Azt nem is akarom elképzelni hogy ott kell hagyjam.



2020. nov. 19. 08:30
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor főztem egy jó nagy adag húslevest és annak a levét töltöttem az itató pohárba, így átvészeltük azt a pár napot


Illetve, valóban én felhívnék egy gyermek fogászatot. Bár nem fogproblémára hanem aftára és szájpenészre (mindkettő volt egyszerre szegénynek) kaptunk anno egy érzéstelenítő ecsetelőt, amit a gyerek inyere kellett kenni. Lehet ha az kellően lezsibbasztaná a fájó fog helyét, talán tudna enni. Nem tudom mi a neve a cuccnak, úgy keverték ki a gyógyszertárban.


Nem vagyok nagyon gyógyszer párti de ha ennyire fáj neki esetleg egy fájdalom csillapító nem segít?


Kórháztól ne félj, bent maradhatsz vele amíg kiskorú, illetve csak max vitaminos infúziót fog kapni, mert amit jelenleg eszik, puding stb, abban nincs vitamin.

De egyébként a kórházat is felhivhatod, mit tanácsolnak ebben az esetben.

2020. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem fogzás miatt nem is szabadna ilyenkor gyereket befektetni.Mekkora súlyú a lányod, hogy 1kg miatt azonnal kórházba kell utalni? A joghurttal mi a baja? Csak mert azt nyelnie kell, nincs szükség rágásra se.Az enyémnek pld 4 jött ki az összes foga, de a tejet,joghurtot olyankor is elfogadta.A joghurt ráadásul kellemes is mert hűti az ínyt.

Próbáld a legkedvencebb kaját megcsinálni, hátha abból eszik pár falatot.

Amúgy biztos hogy bent lehetsz vele.Zónákra vannak osztva a kórházak és amíg valaki nincs letesztelve addig szürke zónába van, aztán ha mind a 3 tesztje negatív akkor bekerül a megfelelő osztályra(gyorsteszt+két prc teszt)Nálunk legalábbis így megy most a betegfelvétel és az elosztás.

2020. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Most épp főtt krumpli és bolognai van főzve. Leveseket baba kora óta elutasítja.

Ismétlem..az innivalón kívül mindent elutasít. Mindent!!

A doki is javasolta hogy joghurt,püré stb kináljam mert azt rágni nem kell. Hétfő óta nem gondoljátok hogy nem főztem és azzal nem kínáltam..dehogynem.

A zserbót pedig ő kérte,hogy enne belőle,nem én toltam az orra alá.

2020. nov. 19. 08:58
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itasd. Adj neki gyümölcslevet, zöldséglevet, keszits levest, főzeléket, bármit, ami folyadék állagú. Nem kell ezzel kórházba menni, csak ügyesen kell pótolni az ásványi anyagokat és energiához juttatni. Van valami por cucc is, nem 3ml3kszem a nevére, akkor adjak, ha sokat hany a gyerek vagy erős hasmenése van. Elektrolitokat pótol, pár napig simán elél rajta egy felnőtt is.
2020. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbálnám pl paradicsom levest, vagy krém levest akár mint "shake", pohárból szívószállal


Ha ez sem, a kórházi befektetés előtt megkérdeznék egy gyermek fogorvost, mert lehet probléma, akár pl egy ciszta az ínyben, ami miatt ilyen heves a fájdalom, vagy gyulladás, ami nem fog elmúlni segítség nélkül.

2020. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Megvan. Normolyt a neve. Orvos felírja.
2020. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ 11es és 12es.

A dokinknak említettem hogy 4ből 3 fog kibújt már,nem említette a fogorvost hogy emiatt menjünk. Fájdalomcsillapítót adom neki.

A bolognai épp a kedvence,és a tört krumpli is. Ezért az van főzve. Tegnap este mikor leültünk vacsizni kért is,kiszedtem egy picit neki,aztán ahogy volt el is tolta maga elől.

2020. nov. 19. 09:04
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban infúzióra kötnék, ami egy 2 evésnek nagyon xar élmény. Tudom, mert az enyém szalmonellával került be anno...

Kérd a dokitól a normolytot és hívj fel egy fogorvost

2020. nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

És arra miért nem reagálsz, hogy mit teszel, hogy kevésbé fájjon neki?

Ha nagyon gyulladt, antibiotikum kellhet. Ha valami morzsa a szaros zserbóból beszorul, borzasztóan tud fájni.

Szájban lévő gyulladáskor tejeset nem is javasolnak, mint joghurt, puding... stb.

Nem a kórházon kéne kattognod, mert az nem fog segíteni.

Pár nap alatt nem tud egy gyerek zsírból izomból 1 kilót fogyni. Az csak a salakanyag és a folyadékváltozás.

Fogorvoshoz kellene vinned, mert nem normális egy szimpla fogzásnál ez.

2020. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
71%

Hideg innivalòval kìnàld, a hideg a fàjdalmat enyhìti a fogàn. Ilyesztőnek tűnik a mìnusz egy kilò, de az nem a sajàt súlyàbòl ment le, csak nagyon kiürült a bele.

Cukros löttyök alapbòl nem valòk ekkora gyereknek, de ilyen esetben kalóriapòtlàsra megfelelőek. Mivel a hasa nem megy, ès nem hànyt a kiszàradàs nem fenyegeti, èhen meg ennyi idő alatt nem hal.

2020. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!