Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz ha beküldenek a 2...

Mi lesz ha beküldenek a 2 évessel a kórházba most?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2és fél éves a lányom és 4 őrlőfoga jön egyszerre,van ami már kibújt de nagyon fáj neki.

A gond az hogy szombat óta nem evett meg összesen 1 pudingot talán. Ivással nincs gond az megy nagyon. Így most kicsivel több mint 1 kilót fogyott.

A dokival nemrég beszéltem,a mai napot adta még nekünk hogy hátha valahogy ráveszi magát és eszik,ha keveset is..de ha nem,akkor be fog küldeni minket a kórházba,amit most sem mi sem ő nem akarna.

A sírás környékez,mert hiába kínálom joghurtitallal,pürével,pudingal..semmit sem akar.

Ha mégis be kell menjünk,mégis mennyi az esélye hogy bent fogják,én ott maradhatok vele?

Vagy csak tesztel a kezemben maradhatok?

Azt nem is akarom elképzelni hogy ott kell hagyjam.



2020. nov. 19. 08:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
68%

A 2.5 éves már elég nagy, lehet vele beszélgetni, megérti. Készítsd rá fel, hogy ha nem eszik, bizony kórházba kell menni. Kórházi ágyban kell aludni. Szurit fog kapni, infúzión etetik stb.

Én a helyedben ígérgetnék fűt-fát, csak hogy egyen. Bármit, ami jól esik, csak egyen. Egyen azon az oldalon, ahol nem fáj. Pár nap és jobban lesz, azt vészelje át, és akkor húdejó lesz utána. Én bíztatnám a végsőkig nagy mosolyogva, hogy mekkora csoda éri ha ezt most nem a kórházban kell végigkínlódni.

Nekem a megvesztegetős módszer csodákat tett, nálunk másért kellett ugyan imádkozni, de megúsztuk a kórházat.

Viszont voltam is vele kórházban, szerencsére csak egyszer, hányós-hasmenős vírus miatt 2-2.5 éves korában. Infúziót kapott két napig, fel se ült az ágyban, annyira nem volt jól. :/ Belőle minden kijött, hiába próbáltam bármit adni, és kiszáradt. :( De egy élmény volt a kórház, azóta szereti az orvosokat.

A vírus miatt, ha elkerülhetetlen is a kórház, biztos mellette lehetsz, mi is el voltunk különítve teljesen, ki se léphettünk a folyosóra, fertőzés veszély miatt. Ne aggódj, próbálj mesét nézetni vele és suttyonban enni adni a kezébe hogy majszolja, vess be minden praktikát, csinálj neki kis falatka puha szendvicset, sajtreszelék hajjal, meg ilyesmi, valamit biztos fog enni, ha elég kreatívan tálalod, mosolyogva, bíztatva, hogy de jó lesz itthon, a kórházban se kuckó, se tv, se játékok, bármi amit szeret. Nagy már, érteni fogja, hogy melyik hely lesz jobb neki, és hinni fog neked és inkább eszik majd. :)

2020. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

19es.

Fájdalomcsillapítót adom neki folyamatosan.

Nurofen és flamborin csepp a doki javaslatára.

Fogászat a környékünkön nincs is. Bezártak és csak a megyei kórházban van .

Nem épp szimpla fogzás,mert 4 őrlőfoga jött most hirtelen.

A joghurtot stb a dokink is javasolta,de többedszerre írom hogy azt is elutasítja.

Most 100%os innivalót adom neki,illetve banánturmixal kínáltam leszűrve.

2020. nov. 19. 09:15
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Amit most kap, az kalòria- mag folyadèkpòltàsra pont elèg :)
2020. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

Nincs nyitva egyetlen egy magánfogász sem? Ahol a megyei kórház van, biztos van.

Akkor milyen fogászt hívtál, ha nincs?

Mégis mit vársz a kórháztól? Semmi értelme nem lesz befektetni, mert nem fogja megoldani. Csak jap egy infúziót, összeszedtek valami jó kis fertőzést és mehettek haza úgy, hogy továbbra se fog enni.

2020. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Aktív a gyerek? Vagy levert, fáradt, alszik, fekszik egész nap? Ha nem, nem kell ide kórház. Értem, hogy aggódsz, hogy nem eszik, de hidd el, nem fog éhen halni. Ha valaki nagyon éhes, enni fog a fájdalom ellenere is. Nyugi. Megegyszer, kérj a dokitól normolytot és add tovább a gyumolcslevet és a zöldséglevet. Adhatsz neki jégkrémet is, vagy fagyasztott gyümölcsöt leturmixolva. A hideg fajdalomcsokkento.
2020. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Nem hívtam fel semmilyem fogorvost. A megyeiben normál fogászat van,csak budapesten van gyerekfogászat,amiről tudunk.

Nem levert,nincs láza,inni iszik. Játszunk,olvasunk,sétáltunk,rajzolunk.

A kórházat a doki pedzegette,én csak amiatt hívtam fel hogy mit tegyek még,ami segíthet neki.

Mindenképp visszahívom a Normolyt miatt.

Köszönöm

2020. nov. 19. 09:26
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek nem eszi a joghurtot, akkor ne azt add neki, hanem - ahogy többen írták -, leturmixolt leveseket, amit meg tud inni.

Emellett feltétlen menj el vele fogorvoshoz, mert ez nem normális fogzás, a fogorvos egész kis beavatkozással meg tudja a fájdalmat szüntetni.

Amíg nem egyértelmü a fájdalom oka, addig nem szabadna fájdalomcsillapítókkal tömni, mert csak ront a helyzeten.

A normál fogászat is megfelelö, a szájban lévö gyulladást kell elöször megszüntetni.

2020. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
84%
Te írtál ide ki kérdést kérdező. Mindenki fogorvost ajánl. De te inkább kórházba viszed a gyereket, minthogy megeressz egy telefont bárhová, ahol fogorvos tud valamit mondani. A leglogikusabb lépést nagyon nem akaródzik megtenned. Majd akkor magyarázd meg a lányodnak, hogy vérvétel vsn, infúzió meg gyomorszonda, mert anya hülye/lusta volt egyet telefonálni. Nem szoktam így írni, de kihoztál a sodromból.
2020. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
85%
Én az ország másik végébe is elvinnem, ha így meg lehetne úszni a kórházat, de te tudod...
2020. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
82%
Hol laksz? Hátha valaki tud egy jó fogorvost!
2020. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!