Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kockáztatnátok második babával...

Kockáztatnátok második babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy hatalmas mázlink van a lányunkkal.

Könnyű volt a terhességem vele, 33 hetesen még vígan tengerpartoztam, a tűsarkúim viselését 37 hetesen engedtem el. A szülésélmény is teljesen pozitív volt, a kórházban is mindenki tündéri volt velünk és nem "túléltük" a bent töltött napokat, hanem tényleg a nagybetűs boldogság volt már akkor is bennem.

A lányunk 3 hetes kora óta tartja azt a jó szokását, hogy este fél 9-tól minimum reggel 9-ig alszik. Sosem volt "matrica", 2 hetes korában lazán elvolt itthon apával nélkülem, amíg nekem a földszinten csinálta a körmösöm a kezem, lábam. Tényleg egy hangja nem volt, igazából 15 perc után be is aludt. Sosem voltak nagy sírások, ha jött valaki, a nagyszülőkkel is simán elvolt órákat már 2-3 hónapos korától. Egy a lényeg, hogy a pocak tele legyen és neki ettől már kerek a világ. Utazni is voltunk már viszonylag kisebb korában. 5 hósan repült először, és amennyire izgultam előtte, annyira jól sikerült az a 2 hét nekünk.

2,5 éves és a dackorszakot is viszonylag jól kezeljük/átvészeltük. Megúsztuk a földön fetrengős, mindenki minket néz hisztiket (kopp kopp, azért lekopogom). Pedig ezektől mindig féltem, ha látok ilyeneket, átfut az agyamon, hogy "dejó, hogy nem az én gyerekem csinálja ezt", mert én biztosan lefagynék ott helyben.


Van egy okos, nyugodt, könnyen barátkozós kislányunk, akit imádunk és tényleg bármilyen elvárásunkat/kívánságunkat túlteljesítette. Nem azért írtam ezeket le, hogy dicsekedjek. Hanem hogy lássátok, szerencsénk volt.

Viszont többen mondják, hogy olyan szép a nagy család, miért nem vállalunk még babát... Néha eljátszom én is a gondolattal, mostanában többször is. Azt érzem, hogy jó lenne még egy gyerek, újra átélni a kisbabás időszakot, a babázást, de közben rettegek is. Hogy mi lesz, ha olyan babát "dob a gép", aki még 2 évesen is ébred éjszaka, akivel a túlélés lesz a cél minden nap és esélyünk sem lesz élni a megszokott kis életünket. A lányomat is féltem, mert azért hiába egy laza, magabiztos kisgyerek, itthon igényli, hogy együtt játszunk, olvassak neki, közösen nézzünk mesét, diavetítőt stb. Félek, hogy egy kisbaba mellett nem bírnám megadni neki azt a figyelmet, amit igényel, ami jó neki. Valamint az is bennem van, hogy mi lesz, ha nem bírom őket ugyanúgy szeretni, főleg, ha a kisebb "problémás" lenne... Hogy tudat alatt mindig összehasonlítanám őket, ezzel feleslegesen feszültséget keltve.



2020. nov. 20. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem kockáztatnék. Főleg így, hogy problémát látnál benne, ha kicsit is nehezebb lenne.

Mi egy nagyon "problémás" (tartós beteg, fejlesztésre szoruló) elsőszülött mellett kockáztattuk meg, hogy mit dob másodjára a gép.

A második gyerekünk se olyan "tökéletes", mint a ti elsőtők, de nagyon boldogok vagyunk, hogy ő egészséges és így van "normális" élményünk is, nem csak a kórházba járkálás és az örökös aggódás.

2020. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, tényleg az legyen a legnagyobb "baj", hogy egy gyerek még 1-2 évesen is ébred éjszaka... Csak én már a terhességem alatt ezektől is annyira tartottam, hogy szörnyű.
2020. nov. 20. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Bírod őket majd ugyanúgy szeretni. Ez nem téma, de ha aggaszt az, hogy milyen babát "dob a gép" addig szerintem lehet jobb a csúcson abbahagyni. ;) A Jóisten annyit ad, amennyit el tudsz viselni, mondja a mondás. Szerintem ha te így boldog vagy, akkor ne törődj azzal, hogy mas(ok) szerint szép a nagy család. Vallajanak mas(ok) akkor nagy csaladot.


Nem mindenkinek való a több gyerekes elet. Nekem a lányom igazi "többemberes" baba volt de bennem sosem merült fel ennek ellenére, hogy ne legyen majd egyszer kistesoja. Mi felkészültünk lélekben, hogy az öccse sem lesz más, de ő egy teljesen nyugodt kisfiú lett. (Lekopogom.. Mert meg csak másfél éves)

2020. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Mindenképpen. Egykeként nagyon rossz felnőni is, ill. később is.
2020. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyke vagyok én is, a férjem is, de soha semmi hátrányát nem éreztük ennek.
2020. nov. 20. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Addig még megriaszt a gondolata (lefagynál a hisztinél, mi lesz a nagyobbal) semmi képp.

Ha majd igazán szeretnél másik gyere ket, nem őrlődsz ilyenen.

Egyébként nagyon szerencsések vagytok. Nem biztos h kockáztatnám a családi idilt egy "úgy babáznék még" fellángolás miatt

2020. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanezt beszéltük ma reggel a férjemmel!

A mis kislányunk is ugyanez. A terhességem minden volt csak terhes nem, 0 rosszullét, aprócska pocak, semmilyen komplikáció, a 40. hétig dolgoztam, majd gátvédelmes álomszülés, szuper kórházi napok, zökkenőmentes szoptatás, a hasfájást hírből sem ismerjük, nagyon jó evő volt mindig, fogzásnál sem volt szenvedés, nem volt matrica és a dackorszak is egyelőre messze elkerül minket, babaként is egy mosolybomba volt sosem sírt kb. A kislányunk nagyon jó alvó, 12 órákat alszik picike kora óta. 2,5 éves most, nagyon barátkozós, igazi kis dumagép aki a tankönyvi fejlődést hozta, sőt. Mindig mindenhol körül van rajongva mert elfogultság nélkül mondom, hogy tényleg egy jelenség a gyerek, elképesztő személyisége van és nagyon szép, ezeket tuti a férjemtől örökölte. Több ismerősünk is mondta, hogy ha garantálja nekik valaki, hogy ilyen gyerekük lesz mint a miénk máris bevállalják a következőt. És itt jön az, hogy ezután a gyerek után rettegek a másodiktól.

Nem tudom mit kezdenék egy problémás terhességgel ahol mondjuk feküdnöm kell, egy hasfájós, nem alvó babával aki folyton sír, aki rajtam csüng 0-24, aki mellett semmit nem tudok csinálni, akivel a túlélésre játszunk minden nap, aki mellett nem lesz időm a nagyobbra és a férjemre vagy magamra. Nem akarom, hogy a kislányom legyen a csodagyerek egy esetleges problémásabb baba mellett és azt sem, hogy a kicsitől akaratlanul is azokat “várjam el” mint a nagytól és csalódást okozzunk egymásnak. Nagyon félek!

Nálunk biztosan lesz kistestvér és bármit dob a gép megbirkózunk vele, de nem tudom lehetünk-e mégegyszer ilyen szerencsések. Az lebeg a szemem előtt, hogy a védőnőnk mindig azt mondta, hogy azért ilyen kiegyensúlyozott álomgyerek a lányunk mert mi az apjával is azok vagyunk, hát vannak kétségeim de könyörgöm Istenem legyen igaza és ne szívjuk meg a kistesóval 😃

2020. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Úgyanígy vagyok. Annyi csak, hogy nekem a szülés nem volt túl jó élmény, de a terhesség sima ügy volt, a lányom alszik eszik ahogy kell, az éjszakázást csak onnan ismerem, hogy mások beszéltek róla. Szívesen újra élném a babázós időszakot, de nem vállalnék még egyet.
2020. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
8as vagyok, bár nem tudom milyen két gyerekkel, most jelenleg úgy érzem, hogy nem tudnék még egy valakit ennyire szeretni, mint a lányom.
2020. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én terhességre szörnyű volt és egy bitang nehéz természetű babát kaptunk. Az első évet lényegében végig sírta. Es most 2 évesen se lehet a nyakamból kiszedni. Szóval teljesen ellentétes a lányoddal. Mi nem vállalunk többet, mert ha még egy ilyen gyereket nyerek én beledöglök. Imádom a fiam de ennél több figyelmet szeretetet fizikai képtelenség magamból kisajtolni. Ha olyan lenne a fiam, mint a te lányod akkor be merném vállalni a másodikat.


Off: nagyon becsüllek érte amiért elismered hogy szerencsések vagytok és nem a szülői képességeteknek tudod. Sokan ilyen gyerkőccel azt hiszik minden az ő eredményük a többi szülő meg s.r. szóval respect nektek!

2020. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!