Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a bevált nevelési módszeretek?

Mi a bevált nevelési módszeretek?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, mert nem tudom mit tehetnék ebben a helyzetben. Kislányom másfél éves és ha megy a hiszti valamin, akkor képes hányásig üvölteni magát. Nem vagyok a pofon híve. Rászólók és nem hagyom hogy csinálja, amit nem szabad. Ebbe nagyon határozottan bele állok. De vannak olyan dolgok amiknél nem akarja megérteni, és akkor kezdődik ez. Nem tudom van e más humánus módszer ami segít a hiszti kezelésbe, és nem hányás lesz a vége.

2020. nov. 23. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Még nem tanulta meg kezelni az indulatait. Én ilyenkor mindig azt csináltam, hogy felvettem, megöleltem, megvártam míg megnyugszik, aztán megkérdeztem mi volt a probléma. Ezután pedig kompromisszumot kötöttem vele. Én is engedtem, ő is engedett.
2020. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt csináltam, hogy odamentem, lehajoltam és meöleltem, ha eltolt, akkor mondtam neki, hogy jó, látom, hogy dühös és rosszul érzi magát, ha úgy érzi szeretné, hogy megvígasztaljam szóljon. Erre nagyon rászokott, a mai napig ha hiszti van és sír mindig mondja "anya vigasztalj meg", "nem megyek, csak ha megvigasztalsz". Ami ugye puszi és ölelés, aztán ha lehiggadt, akkor bezsélek vele és sok magyarázattal elmondom hogy miért nem jó az amit akar vagy miért nem lehet. Ha tudok vmben kompromisszumot kötni, pl. hogy nem kaphatja meg, de megnézheti közelebbről, vagy írja fel a képzeletbeli kívánságlistájára...
2020. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket alkalmazom, és nagyon szeretném megvigasztalni, ha olyan van, de ő nem az az ölelkező típus. Mindig leguggolok elé, hogy ne csak fentről mondjam neki a dolgokat, hanem hogy egy szinten legyünk. Néha az beválik, hogy azt mondom neki, hogy tapsolja ki az indulatait. Azt nem szeretném hogy toporzékoljon, de ez jó megoldásnak tűnt. Csak baromi rossz neki, hogy elhányja magát. Az a legkevesebb hogy takarítani kell, mert neki baromi rossz.
2020. nov. 23. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
hiperventillál, ami azt jelenti hogy csak befelé szívja a levegőt, kifelé nem és a stressztől hány. Bevált módszere, ha azt mondod neki iylenkor hogy fújd ki hosszan a levegőt. Ha elkezdi kifújni és nem beszívni, ami amúgyis automatikus reflex, akkor normalizálódika légzése és nem fog hányni. Szóval ha legközelebb ezt csinálja, akkor mondd neki hogy jobban lesz ha lassan és hosszan kifújja a levegőt és mutasd is neki, fújd ki hosszan a levegőt , próbáld ki most is magadon és meglátod hogy hat.
2020. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem sikerül. Néha ilyenkor a nevét se hallja meg. De mindenkép kipróbálom!
2020. nov. 23. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Hát szerintem ha valaki egyszer feltalálja a hiszti univerzialis kezelését Nobel-díjat kap, az tuti.

Próbáld meg kizokkenteni esetleg. Valami nagyon abszurd oda nem illő dolgoggal. Kapd fel és táncoljatok. Az en kisfiamnal kb ez jön be. Ha rákezdi, megkérdezem mi a baj és utána csinálok valami nagyon váratlan dolgot. Aztan ha lenyugszik és elfelejti akkor jóvan, ha nem akkor megmondom neki miért nem szabad, miért nem engedtem meg neki.

2020. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy ilyen korszak, tùl kell èlni. Van olyan gyerek, akivel lehet egyezkedni, van akinek el lehet terelni a figyelmèt, van akinèl semmi sem vàlik be. Az èn gyerekem ilyen volt. Ha csak üvöltött, nem ütött/harapott senkit, akkor kivàrtam, mìg abbahagyja. Volt, hogy egy òràba telt... Nèztek pàran csùnyàn rànk, de kinőtte ezt az időszakot.
2020. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!