Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon önző dolog lenne?

Ez nagyon önző dolog lenne?

Figyelt kérdés
Van két gyerekem, és nagyon szeretem őket, de elfáradtam. Az elmúlt 2 évben egy éjszakát se aludtam végig. Viszem a háztartást, és most már napi 4 órában dolgozok itthonról. Arra gondoltam, hogy elmegyek a szüleimhez aludni két éjszakát. Péntek este, aztán vasárnap reggel haza is jövök, hogy egyszer végig aludjam az éjszakát. Meg a fenn álló egy napba nyugodtan összeszedjem a dolgokat, és kicsit utolérjem magam anélkül, hogy folyamatosan megzavarna valami. Kezdek kicsit mindennel elúszni, a háztartás a munka. Szeretném újra tervezni a dolgokat. Viszont azt hogy elmenjek ennyi időre baromi önzőnek érzem a gyerekeimmel szemben. A férjem jobban rajong az ötletért mint én, szerinte megérdemlem, és örülne, hogy kialudnám magam. Ez tényleg önző dolog?

2020. nov. 30. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem önző dolog, menj el nyugodtan! Sokkal jobb ha pihensz egy kicsit, mint otthon esetleg hulla faradtan, türelmetlenül, idegesen végzed a dolgaidat.

Ne sajnáld magadtól azt a két napot, jó pihenést! :)

(Főleg, hogy a férjed is támogat.)

2020. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy anya vagy még szabad néha önző döntéseket hoznod. Menj, pihenj, töltődj fel!
2020. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem a gyerekeket viszed a nagyszülőkhöz és együtt töltődtök a férjeddel?


Én is sokat gondolok rá, hogy pár napra lelépnék. De aztán eszembe jut, hogy a férjem sem kipihent. Segít, amiben csak tud. Éjszaka ő is ébred a gyerekekhez (általában mindketten felébredünk, hiába csak pár perc, akkor is megszakadt az alvás).

Így én miatta nem tenném meg. Ráadásul nekem nincs kihez menni.

2020. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én kelek éjszaka mivel a férjem reggel megy dolgozni. Ő jó alvó így nem ébred fel a kicsikre. Fel kelne, de amúgy is nekem kéne hozzá ébreszteni, plusz megy reggel dolgozni, este jön haza, nem kell hogy még éjszaka is ő keljen hozzájuk. Miután a kicsik lefeküdtek van időnk egymásra. Amúgy meg egyszerű a válasz. Nem tudom ott hagyni őket. A szüleim 98%-ban nincsenek otthon.
2020. nov. 30. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Menj nyugodtan. És virtuális pacsi a férjednek, vannak még normális apák, férjek, társak. Jó ilyet olvasni 🙂 Az enyém is ilyen, bármikor bármeddig elvan a 2 gyerekünkkel, engem meg "küld", hogy kapcsolódjak ki, amikor csak szükségét érzem. Szóval ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ő is teljes értékű szülő.
2020. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy önző. Ez a te érdeked, a férjed érdeke és a gyerekek érdeke is. Tudod, a semmiből nem lehet adni, úgyhogy igenis, töltődj fel. :) Jó pihit!
2020. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

#4 félreértettél. Nem azt mondom, hogy ő keljen, csak mi pl. mindketten felébredtünk hiába én szopiztattam.

Csak leírtam, hogy én vinném magammal a férjemet is. Kb. együtt aludnánk 2 napot egyhuzamban. 😄

Totál megértem a gyerekmentes hétvége utáni igényt.

2020. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!