Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák, ti hogy...

Egyedülálló anyák, ti hogy boldogultok anyagilag?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki egyedül fogok maradni a 3 éves fiammal. Az anyagi részétől is tartok kissé. Ti hogy éltek meg, mennyiből gazdálkodtok? Lakni a szüleimnél fogunk szerintem, de külön lakrészben, korábban ott éltem már pár évig, akkor megcsinálgattam szépen, szóval a lakhatásunk megoldott.
2020. dec. 2. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha a lakhatás ok, akkor már nincs nagy baj.
2020. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már jó pár éve egyedül vagyok.

Legfontosabb valóban a lakhatás, ha az megoldott, akkor már onnantól minden könnyebb. Annak a nehéz igazán, akinek menni kell és nincs nagyon hova, pl albérletbe kell, na az nagyon nehéz lehet.

Én maradtam a közös házunkban, az exférjem költözött el, lemondott az eddig beletett pénzéről, az ő nevéről meg lekerült a hitel innentől, már csak én vagyok egyedül adós, így egyeztünk meg. A ház marad nekem, ő nem kér semmit, de a hitel innentől az enyém egyedül.

Amúgy dolgozok főállásban, 320 ezer nettó a keresetem plusz egyéb juttatások, kapom a 13 ezer családit, meg 80 ezer gyerektartást, plusz a nagyobb kiadások felét (pl iskolatáska felét , nagyobb tételű ruhavásárlás, sportfelszerelések) fizeti. Meg ott van havi kb 6-8 napot, akkor nyilván ott eszi, stb.

Most a koronavírusos időben kicsit én is aggódtam, mert belengették a fizetéscsökkentést meg ilyeneket, de végül nem jött el.

Hát nem egyszerű amúgy sokszor, de nekem jó, hogy viszonylag anyagilag sokat segít az apja.

2020. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem egyszerű. Csinálj egy költségvetést kb. Várható rezsi, kaja, bevételek. Én mindenképp azt javaslom, hogy minden hónapban tegyél felre valamennyit. Ha csak egy ezrest, azt is. Autót kell fenntartani? Szoval ez azért elég komplex plusz nem mindegy, hogy te magad 150 vagy 600 ezret keresel e.
2020. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Csípem ezt a gyakorit, itt mindenki hatszázat keres.
2020. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
4 itt most ki keres 600-at?
2020. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Autót nem kell fenntartani, jogsim van, de autóm nincs, nem is használnám nagyon, Bp, mindenhova eljutunk tömegközlekedéssel. Jelenleg 6 órában dolgozok, 230 ezret keresek, de lehet hogy visszakéretem magam 8 órába előbb utóbb, az kb +30 ezret jelentene még. Nem tudom mi a jobb +30 ezer ft, vagy az majd hogy kicsit könnyebb az életem időbeosztásilag ezt majd azért át kell gondolnom. A szüleim tudnának vagy fognak tudni támogatni, de ha nem muszáj nem támaszkodnék rájuk, elvégre felnőtt majd 30 éves ember vagyok, ha nem muszáj nem akarok tőlük kérni elfogadni, pénzt legalábbis pláne nem. Családi pótlékot kapok még. A gyerektartást azt még nem is tudom hogy működik, erről egyelőre fogalmam sincs. A férjem IT-s amúgy, jól keres, függ a keresetétől is mennyit kapok?
2020. dec. 2. 13:52
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
A 6 es 8 orakozott azert nem 30 e ft szokott lenni a kulonbseg,hanem min.70 e. Szerintem igen,keresetfuggo,hogy az ex mennyi tartasdijat fizet.
2020. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
A nettò bevételed 300 felett lesz ahogy számolgatok, lakhatás adott, szòval az anyagiaktòl ne félj. Gondolom a lakrésznek nem lesz hatalamas rezsije, ha jòl csinálod még gyűjteni is tudsz ebből.
2020. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7

Jogos, elszámoltam hirtelen :)

58e a különbség.

2020. dec. 2. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakhatás megoldott, a rezsi a szülőkkel felezve, akkor te pedig tudsz 300 ezer körül keresni, akkor nem kell aggódnod. Az adókedvezményt is kérheted te, ha esetleg eddig apuka kérte. IT-s fizetésből 50-60 ezer Ft gyerektartásra is számíthatsz.
2020. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!