Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha engedélyeznék a külföldi...

Ha engedélyeznék a külföldi neveket, hányan adnák inkább azokat?

Figyelt kérdés

Megegyező írásmóddal. Tehát nem Dzsenifer, hanem maradhatna Jennifer.


A többség külföldi nevet választana és egy idő után "eltűnnének" a magyar nevek?



2020. dec. 3. 15:37
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Már így is több a külföldi hangzású név, ami magyar írásmóddal nem túlságosan eltérő.

Pl. Noel, Áron, Dániel, Zoé, Mira, Maja, Izabella, Liza, Elza, Eliza,

2020. dec. 3. 15:40
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Eleve nagyon kevés magyar név van. Szinte az összes keresztnév, amit magyar emberek használnak, külföldi eredetű. Teljesen mindegy, hogyan írsz le egy nevet, attól nem lesz magyarabb.
2020. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy eltűnnének. Az én gyermekem eredeti írásmóddal sem lenne sem Jessica, sem Brian. Igaz, az Irént és a Bélát sem adnám, de vannak azért vállalható, sőt, szép magyar nevek is. Ha ezek mellett bővül a választék, az nem baj, de ettől még nem fognak a magyar nevek "kihalni" szerintem.
2020. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Az Egyesült Államokban bármilyen nevet adhatsz a gyerekednek, bármilyen helyesírással. Tényleg szó szerint bármilyet, valamilyen tárgy, fogalom stb. nevét, vagy akár feltalálhatsz egy új szót és azt is adhatod névként. Mégis többségében hagyományos keresztneveket adnak az emberek a gyerekeiknek ott is.
2020. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%
szerintem senki nem ragaszkodna ezekhez a retardált magyaros írásmódokhoz a rengeteg gyönyörű névnél... nem lenne nagy hátrány, ha ez a totális debilitás kitörlődne a világból végleg.
2020. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is lenne aki normális nevet adna a gyerekének.
2020. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
Miért kell mindig az angolszászokat majmolnunk? 🐒
2020. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
93%

A külföldi hangzás egy dolog, de a példáid közül az Áron és a Dániel bibliai eredetűek, csak azért tűnnek külföldinek, mert (főleg angolszász területeken) mások is honosították a saját nyelvükre.

Másfelől viszont, mit nevezel magyar névnek? A kereszténység felvétele előttről származó ősi magyar nevekből ma már csak nagyon keveset használunk, például. Lehetne mondani, hogy mindegyik más név már eleve idegen eredetű.

2020. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem az eredetre gondoltam, hanem az irasmódra.


Pl. ha vakakinek jobban tetszik a Valentino, mint a Valentin, akkor adhatná úgy.

Lucy név nem Lüszi.

Zeynep sem j-vel.

Caroline, nem Karolina

Charlotte, nem Sarolta


Nem kitalált vagy idétlen névre gondoltam és nem is kimondottan angolszász nevekre.

2020. dec. 3. 17:07
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy, egy magyar vezetéknévhez, mint mondjuk a Kovács, nem igazán passzol a Caroline.

Mondjuk leginkább a kisebbségieknek tetszenek az általad felsorolt külföldi nevek.

2020. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!