Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem megbolondulok, ti...

Úgy érzem megbolondulok, ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy 18 hónapos és egy 5 hónapos gyerekem. Férjem programozó reggel 8-tól este 8-ig dolgozik. Most nekem is elkellett kezdenem dolgozni, csak 4 órában, márciustól pedig 6-ban. Itthonról dolgozok két gyerek mellett. Nem alszanak egyszerre napközben hiába próbáltam egy időpontot összehozni, nem sikerült. A kicsivel Dévényeshez is járok. A vírus miatt én intézem a bevásárlást is. Mindent előre megszervezek, a heti menütől kezdve a gyerekek napjait, amikor a kicsit heti egyszer viszem, hogy addig valaki tudjon a nagyra másfél órát vigyázni. De végül ma is, hogy tudjak egy órát a munkával foglalkozni mert SOS-be kellett valami, végül leültettem a gyereket a Tv elé. A kicsi éjszaka kb 12x kell (előtte nem volt ilyen). És hiába kelünk felváltva, ez akkor is sok, és fáradtak vagyunk. Emellett itt a háztartás is. E közé próbálom meg beszuszakolni a fürdést és fogmosást. Bűntudatom van hogy a gyereket most már többször is be raktam a tv elé. Hogy tudnám jobban csinálni? Mit rontok el a szervezésbe, mindig mondták hogy profi vagyok a szervezésbe, ez a munkám, de ebbe most beletört a bicskám.

2020. dec. 4. 11:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogom tudni okosat mondani, ne haragudj.


❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Mindenkinek, aki próbál helytállni, mert rohadt nehéz

2020. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Két ilyen kicsi gyerek mellett nem lenne szabad dolgoznod. ha a férjed programozó, aki napi 12 órát dolgozik, feltehetően keres annyit, hogy elég legyen.
2020. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Úgy, hogy nem dolgozol. Egy másfél éves energiabomba meg egy csecsemő mellett napi másfél óra munkát is művészet összehozni 6 részletben, nem hogy 4-et, OTTHONRÓL, nem is értem, hogy gondoltad, hogy ez működhet... o.O

Ha belefér anyagilag, és ennyi munka mellett bele kéne, hogy férjen, szerezz egy bébiszittert a munkanapokra.

2020. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem kellene még dolgozz, vagy ha dolgozol, akkor hívj babysittert.
2020. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldhatò akkor vagy neked ne legyen fizetett àllàsod, vagy a ferjed dolgozzon kevesebbet pènzèrt ès többet a haztartàsban. A mostani helyzetben 2-3 teljes munkaidős àllàsnyi feladatod van. Ha nem lehetseges a munka csökkentèse, akkor a haztartàsban szerezzetek segìtsèget/azt csökkentsètek. Hazhozszallitas, ritkàbb takarìtàs, takaritò, időnkènt bèbiszitter a nagyobik kicsinek, riktàbb főzès, több hideg vagy rendelt ètel.

Nem veled van a baj, hanem egyszerűen tùl sok van a vàlladon.

2020. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Sose gondolkodtam bébiszitteren. Ahol a férjem dolgozik, abba a cégbe sok pénzünk van befektetve, és a covid most ott is keresztbe tett, ezerrel dolgozik mindenki, hogy minden újra sínen legyen. Félig tulajdonos vagyok egy webáruházba, és azzal van munkám. Nem tudom azt mondani, hogy nem dolgozok. A legtöbbet azután dolgozok, hogy elmentek aludni. Az megtörténik legkésőbb este fél 8-kor. Onnan még 2-3 óra.
2020. dec. 4. 11:40
 7/29 A kérdező kommentje:
A férjem hétvégén kiveszi mindenben a részét, és ott segít ahol csak tud. Most a karácsonyi nagy takarítás miatt is elvitte a két kicsit egész napra, hogy megtudjam csinálni.
2020. dec. 4. 11:42
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Úgy kéne megoldanod, hogy sem napi 4 órát, sem 6 órát nem dolgozol (a munkahelyed számára). Konkrétan semennyit se.

Két ekkora gyerekkel még így is le leszel szívva estére. És még akkor is azt mondanám, hogy a férjed is szorítsa le 8 órára a 12 órázást, mert

a) neked is szükséged van arra, hogy gyerek nélkül lehess egy kicsit;

b) normális apa vágyik a gyerekével lenni;

c) a gyerekeknek szükségük van az apjukra is, nemcsak az anyjukra.


Tévé elé lerakni őket nagy hiba. Jelezd a munkahelyed felé, hogy nem tudsz nekik dolgozni. Sem SOS, sem másképp.

Ne akarj egy fenékkel több lovat megülni, mert valóban, a gyerekeid fogják kárát látni - és amit ebben a korban elrontasz, azt később nagyon nehéz, szinte lehetetlen helyre hozni.

2020. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehetőség még az, hogy bölcsibe adod legalább a nagyot. Ez valamennyit levenne a válladról.
2020. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindenképpen dolgozni akarsz, akkor vagy bébiszitter vagy ahogy fent írták, a nagyobbikat bölcsődébe kellene íratni.
2020. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!