Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljunk úgy babát, hogy...

Vállaljunk úgy babát, hogy közben leépítés folyik a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe esett vagyok. Elérkezett az időnk, hogy gyermeket vállaljunk, azonban időközben a munkahelyemről nagy valószínűséggel el fognak bocsátani. Nem tudom most mitévő legyek. Új munkahelyről baba miatt eljönni nem tisztességes. Viszont nagyon szeretnénk utódot. És mi van akkor, ha nem is lesz állásom?
2008. nov. 30. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha biztosnak tűnő állásod van, az sem biztos, hogy kitart még 9 hónapig.

Az meg, hogy mi tisztességes...

Szerintem tisztességesebbek vagyunk mi, mint a legtöbb munkaadó. Tisztelet a kivételnek.

Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit gondolnak, hanem hogy a legjobban jöjjél ki erre a 3 évre anyagilag.

2008. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudj meg minden információt a juttatásokról és ha beleférsz a dátumokba akkor vállaljátok csak be. Ha előbb elküldenek akkor kevés pénzt fogsz kapni. De ha pl tudsz ismerősöktől kisruhákat, stb-t kapni, vagy jó turikat akkor kicsit csökkentheted a költségeket és akkor a kevesebb is több.

Meg ha keveset is kapsz véletlenül, vagy vegyük a legrosszabb esetet, hogy mondjuk belevágtok, de nem jön ki minden úgy ahogy kéne, akkor gyesre mész, ez 25e valamennyi levonás után. Ha ebből ki tudjátok húzni azt az egy két évet otthon a kicsivel akkor vágj bele. Persze arra számolni kell hogy a terhesség alatt az orvos, ha lesz saját, majd a szülés, majd a baba. A baba is több költséget hoz magával ami megmarad mindig. Eleinte pelus, ha nincs tej, tápszer, de legyen, aztán ha beteg gyógyszer, egy két új ruha is orvoshoz. Aztán sok sok zöldség, gyümölcs friss. aztán majd ez az. Ezt is be kell kalkulálni.

Na de kicsit elmentem jobban mondva belementem a témába. De végül is ez is anyagi szempont.

Ha viszont sikerül tán még gyedet is kapnod de megszűnik a munkád, akkor meg majd keresel új munkát ha vissza akarsz menni és eljött az ideje. Persze azt is be kell kalkulálni, hogy kisgyerekes anyaként nehezen vesznek fel, de azért van némi remény, pláne ha van segítség nagyszülő stb., akkor könnyebb kicsit, betegség, bölcsi, ovi esetén.


Úgyhogy én azt mondom hogyha akár 25e ből is ki tudtok húzni egy két évet akkor vállaljátok be a babát. Mindent számoljatok át, nem várt dolgokat is és ha belefér akkor ne foglalkozz hogy mi lesz a munkahelyeden. Ha szerencséd van akkor pedig tgyás, gyed majd gyes.


Persze nem pénztől függ, de azért jó ha van pénz a gyerekre. Bár az is igaz, hogy ha már meglesz, akkor is kihozza neki az ember ami kell neki, még ha vmit nem is fizet be, vagy ő maga a saját hasán spórol. A gyerek nagy húzóerő.

2008. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyorsan teherbe esel, elmehetsz táppénzre és kismamaként védett vagy, nem rúghatnak ki.
2008. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a cég leépítés alatt van, akkor szerintem hiába van táppénzen, úgyis találnak rá okot. Ez meg szép mese hogy védett a kismama. A mai világban? Sajnos ez csak törvény, de nem mindenhol tartják be, pláne nem ilyen súlyos gazdasági helyzetben. De hát próba szerencse!

Ha netán nem jönne össze és a legrosszabb esetben is gyesből meg tudtok élni pár évig akkor vágjatok bele. Ti tudjátok a családi kasszát, és hogy esetleg ki tud anyagilag segíteni ha úgy alakulna. Ezt bele kell kalkulálni.

2008. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok én is. Már 29 vagyok ha összejönne a baba akkor már 30. Ha most nem vágunk bele és megint egy másik jó munkahelyre várok akkor mennyi leszek mire eljön az idő? 35? Ezt a kort már nem szeretném megvárni az első babával. Tehár mi belekezdünk pedig lehet, hogy hamarosan elküldenek :(

És igaza van az egyik hozzászólónak. A mai világban már semmi sem biztos és 9 hónap hosszú idő!

És amúgy tényleg védett egy kismama ha terhes lett és nem küldhetik el. Ellenkező esetben mehetsz a munkaügyi bíróságra ahol szerintem tuti, hogy te nyernél a perben.

Üdv

2008. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!