Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért képtelenek egyesek...

Miért képtelenek egyesek felfogni, hogy nem egyformák a gyerekek?

Figyelt kérdés

Pl ha nincs el csak úgy magában, akkor az anyuka b.szta el mert biztos "felkapkodta".

Ha sok apró baleset éri anyuka a hülye mert biztos nem figyel rá eléggé.


2020. dec. 13. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Az első lehet más, a második nem.


Akár nyugis, akár mozgékony, akár bumfordi és semmi veszélyérzete, anyának toppon kell lenni.


Nekem egy rakás ismerősöm irtó felelőtlen, egyszerűen nincs energiájuk, türelmük MINDIG figyelni a kisgyerekükre..

2020. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem mindenki tudja, hogy nem egyformák a gyerekek, de tényleg sokan elrontják a nyugis gyerekeket is ezzel a "fel kapkodással".


Nálunk is van egy baba a családban, a szülők folyton panaszkodnak, hogy egy pillanatra nem lehet lerakni, de az az igazság, hogy amikor nyugiban volt a gyerek, elnézelődött magának, egyszerűen sosem bírták békén hagyni, tényleg nem lehetett nyugodtan a gyerek fél percig, hogy ne kapdossák ki az ágyból :D

2020. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Genetikailag lehetnek eltérők eredendően az emberek. Vegyünk 2 gyereket. Ha valamit nagyon máshogy csinálnak, máshogy viselkednek, akkor először meg kell nézni hogy van-e annak genetikai alapja. (Tehát pl. ha az egyikük 1 évesen még csak alig kúszik, akkor az lehet azért van, mert más a testi felépítése.) Ha nincs köze az eltérő viselkedésnek ehhez, akkor az azt jelenti, hogy a születése utáni környezeti hatásoktól alakult olyanná a személyisége, hogy máshogy viselkedik. Olyan nincs, hogy pl. eredendően sírós egy gyerek. A környezeti hatások nagy részét pedig a szülők teszik ki nekik. A te példádnál ha sok baleset éri, akkor az lehet azért mert testileg nem éppen a legmegfelelőbb egyede a fajunknak. Vagy mert nem úgy alakultak a képességei ahogy annak kellett volna lenni, vagy mert amit írtál hogy nem figyelnek oda rá. Utóbbi kettő a szülők hibája, az első pedig (valószínűleg) nem. Hogy nem marad el magában annak már sok köze nincs a testi felépítéséhez. Ott már csak a személyiségétől függ a dolog, amit a szülei alakítanak. Nem csak azzal hogy felkapkodják, hanem olyan apróságokkal is mint pl. egy piros tűzoltóautó. Én nem mondanám hogy elb@szta egy anya a gyerekét mert nem marad el, viszont az igaz, hogy az ő nevelésének köszönhetően lett olyan a személyisége, amilyen.
2020. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Az anyaság nagyon jó céltábla, és egyébként is hajlamosak az emberek ítélkezni.


A temperamentum született adottság, ami persze finomodhat erre-arra az élet során, de alapvetően nem változik meg.

2020. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
94%

De mekkora balesetre gondolsz? Ha egy-két kékfolt kategóriás, az totál normális, része a mozgásfejlődésnek. Ha a kis esésektől megóvják, nagyokat fog esni.

Ha az ujját vagja le metszőollóval vagy leforrázza magát, ahhoz azért már szülői hiba kell, nem mintha nem hibázna időnként mindenki.


De amúgy ez egy olyan téma, amihez látszólag mindenki ért, könnyű belegázolni másokba, mert mindenki szeretné jól csinálni, és persze sosem lehet ellenőrizni, mert sosem neveltük egymás gyerekét.

2020. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak genetika áll a háttérben, hanem eltérő fejlettségi szint, és eltèrő biológiai háttér.. Hogy ki mire mennyire érzékeny, már magzati korban eldől, vannak mozgékony, egészséges genetikàjú babák, meg kevésbé mozgékony szintén egészséges genetikai hátterű babák.. vannak akik érzékenyebbek a stresszhormonszint változásra, mások kevésbé(ezt hívják éretlen idegrendszernek, mikor sok dolog vált ki stresszt, amit a gyerek rosszul kezel) de ez nem éretlenség, mert felnőtt korban is ilyen marad. Attól még lehet genetikája érintetlen, csak az idegrendszere nem elég fejlett xy dolog miatt, persze genetikai is lehet a dolog, de magzati hatás is..


Sokfajta baba van, már magzati korban eltérnek kisebb nagyobb mértékben.


És egy egy zöld folt belefér, de ha a gyereken több van, vagy felhasadt, sebes, lehorzsolt, itt ott az anyának(vagy apának) jobban kellene figyelnie! A gyerekünk testi épségét óvjuk, kb ez az elsődleges feladatunk.. meg az is szàmít szerintem, miért van foltja. Ha lezúgott a lépcsőről vagy a pelenkázóról, az a szülő durva mulasztása, mert mit keres ott egy kisbaba felügyelet nélkül vagy gyenge odafigyeléssel?? Ilyenért is csak puklija lesz legtöbbször, de ha rosszul esik bele is halhat!


Ha azért van kék foltja mert futás közben orra esett, az egész más.


Az enyém pl sérült meg úgy, hogy állt a folyosón a fal mellett jobbra nézve, elfelejtette hogy a másik oldalon fal van, és hirtelen a balta fal felé fordult, nekicsapta a fejét a falnak..(fal túloldalán gyerekzsivaj volt). Esélyem sem volt megállítani. De tanúja voltam hogy gyerek áll a kádnál, nézi a kádat, meg se mozdul. Bele akar hajolni/ugrani, előrenyújtja a kezét, de a kád peremét az arca alsó fele nem tudja kikerülni 2,5 éves volt.. Letört egy darab foga, nem csúszott meg, lábtörlőn állt, fogalmam sincs mit akart, tök nyugisan állt előtte..


Meg volt hogy a gyerekem 3 évesen szaladt előre, előtte egy hatalmas márványoszlop, kb 70 cm átmérővel.. ment ment és az oszlopnak magától nekifutott. Én nem gondoltam volna, hogy a kétszer akkora oszlopnak magától nekiszalad, a kikerülés legkisebb jele sem volt nála.


Szóval vannak ilyenek, de ha a gyerek a kanapé háttámlájáról, pelenkázóról esik le, fotellel, székkel hátradől, ráesik a teregető miközben alatta volt vagy ilyenek, tehát előre làtható nagyobb sérüléssel is járható dolgok, az egyértelmű szülői mulasztás, akkor is, ha kis folt lett csak, erős bűntudatnak kellene működnie a szülőben magát hibáztatva(nem a gyereket), hogy mennyire sajnálja, jobban is figyelhetett volna, felismerve, hogy rosszabbul is járhatott volna a gyereke..

2020. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem a fiam pont az akivel mindig történik valami. Nagyon gyors volt a mozgás fejlődése. 10 hósan elindult és esett bukott. Nyilván nem tudtam mindig megakadályozni. Meg neki megy dolgoknak, elesik a saját lábában, rosszul fordul.... Mondom mindig csinál valamit. De aki nem ismer minket az nyilván csak azt látja, hogy foltos, sebes a gyerek. Azt nem tudja miért. És hallottam már vissza, hogy hogyan figyelek én erre a gyerekre😞🤦
2020. dec. 14. 08:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor en itt meg leszek kövezve. Időnként nézem h esik el a gyerekem es nem teszek semmit. Nem nem eltveszelyes dolgokra gondolok. De azon kívül kb mindent csinalhatott. Hát mig mas anyak mikor lejton motorozik a gyerek full sapadtak es el is esik a gyerekuk az enyem nem! Megtanult mozogni. Erről a pontról ennyit. A másik meg termeszetfugfo is persze de van ahol a szülő rontja el!
2020. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
100%

Amit írsz a kékfolt full normális, es amit a 8 ír az is. Nem kell kis esésnél elkapni.

A szomszéd nővel összenevettünk, hogy olyan a kislánya, mintha vernék. Többdiplomás, nagyon kulturált, kifejezetten jól nevelő anyuka. Egy másik kisfiú a környéken: ugyanaz, mindig csupa pukli és folt. Ugyanolyan nagyon odafifyelő, tanult, jómodú anyuka.

Ez így teljesen oké, abból tanul ha esik. Azért nem fog leesni 2 méterről mert fèl méteren kitanulta az egyensúly korlátait. Persze ezek tipegők, nem a pelenkazóról lepotyogott újszülöttek.

Az en lanyom is gurult már le a lépcsőn, egy év alatt 3x és közlekedik rajta napi 50x. Nem tudok a nyakán állni. Sőt: én is gurultam már le a lepcsőn. Ez van.

2020. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha elesik futás közben az más, mint pl itt engedték 3 évesnek, nagyi végignézte, segített is felrakni a motort, mellette állt a csúszdánál, hogy lekismotorozzon a csúszdán, elesett, ráesett a nagyanyjára..


Nem tudja senki mit csinálsz vele, de ha láttak már elítélhető helyzetben, mint pl én ezt a játszótéren, nem sok jó véleményem van a nagyiról, és ha pukli van a gyereken, nem az fog eszembe jutni, hogy szegény biztos elesett futás közben..

2020. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!