Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy én túl önző vagyok az anyuka szerephez?

Figyelt kérdés

Ő most kitalálta, hogy gyereket szeretne. Pedig én már a házasságunk előtt mondtam, hogy én nem vágyom kisbabára, nem érzem úgy, hogy kifutnék az időből, gyerek nélkül is teljes az életem. Ő is ezt vallotta és tényleg sosem voltunk egy itthon ülő pár, rengeteget megyünk külföldre, több hobbink van és a munkánkat is szeretjük. Ismerősöknél több baba is született a nyár, ősz folyamán és azóta téma ez, hogy legyen gyerekünk.


De nekem egy porcikám sem vágyik rá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én régen, gyerekként, kamaszként nem voltam túl szép lány. Nem arról van szó, hogy plusz testrészeim lettek volna, vagy bármi ilyen, de nem voltam az a tipikus szépség és a súlyommal is problémám volt mindig... Ennek 17-18 éves koromban lett vége. Fogytam 25 kg-ot, másfél évig fogszabályzót hordtam, megműttettem a szemem és "átalakultam". Később ehhez még jött néhány kisebb orvosi beavatkozás, de összességében a saját akaratomból és erőmből nézek úgy ki és tartok ott, ahol.

A mai napig heti 5-ször edzek, minden étkezésnél méricskélek számolok, figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. A külsőmre is igényes vagyok, ciki, nem ciki, nekem kell a heti két fodrász, 10 naponta a manikűr és havonta egy arc- és testkezelés. Nekem ezek fontos dolgok, bármennyire is felszínesnek tűnök tőlük.

Úgy érzem, hogy egy kisbaba mellett lepukkannék és azt venném észre, hogy ugyanott tartok, mint anno gimnazistaként...

31 és 42 évesek vagyunk, 8 éve házasodtunk össze. Tehát nem egy hirtelen, légből kapott kapcsolat a miénk, ahol ez ne lett volna korábban megbeszélve.



2020. dec. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell vele megértetni, el kell válni és hagyni , hogy mástól legyen gyereke, ha ez a vágya.
2020. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
Miért válnék el olyan valakitől, akit a világon a legjobban szeretek és amúgy jól működik a házasságunk?
2020. dec. 15. 21:41
 3/70 anonim ***** válasza:
72%

Azt kell megértenie, hogy te betegesen adsz a külsődre ("minden étkezésnél méricskélek számolok"), ez a legfontosabb számodra, túl önző vagy ahhoz, hogy feladd a külsőségeket egy gyerek miatt, így ne is vállalj gyereket. Én is heti 3-4x sportoltam, fontosnak tartom a külsőm, de én hajlandó voltam feláldozni ezt a gyermekemért, szülés után is van élet, nem muszáj eltunyultan élni utána. Ha ennyire betegesen állsz a külső megjelenéshez mit fogsz kezdeni az öregedéssel?

Most derült ki, hogy mégse egymást kerestétek.

2020. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

Maga az öregedés nem zavar, viszont a plusz kilók, töredezett, kezelhetetlen haj, ilyen-olyan bőrhibák nagyon.


Igazából szakítás, válás egyikünk fejében sem fordult meg, nem is napi téma ez nálunk, csak azért szeretném ezt lezárni.

2020. dec. 15. 21:49
 5/70 anonim ***** válasza:
82%

"Amúgy jól működik a házasságunk "


Nos, talán jól működött, de most neki olyan igénye van, amit te nem tudsz, de legfőképpen nem akarsz kielégíteni. Innentől nem egy cél hajt titeket.

Másrészről ha a világon a legjobban szereted, hagyod elmenni és Apának lenni...

2020. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
93%
Idővel változnak az emberek. Tapasztalat, ha a párod ennyire rá van gyógyulva a gyerekre, előbb vagy később, de találni fog valakit, akivel összehozza. Ismerősi körben sok példa volt rá. Szerintem csak pazaŕoljátok egymás idejét, másfelé tartotok.
2020. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem ez még a jobbik opció, hogy tudod magadról, hogy nem lenne jó.


Szerintem ezt így ahogy leírtad mondd el neki. Mondd meg neki, hogy tőled nem lesz gyereke, úgyhogy döntsön mi a fontosabb az életében.

2020. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos 1-es rátapintott.

42-évesen szeretne végre gyereket.

Te viszont soha.

Ha nem lesz gyereke bánni fogja.Már nem annyira fiatal.

Igaz még találna társat akivel gyereket vállalhat.Ha együtt maradtok, soha nem lesz gyereke.Boldogtalan lesz veled.

2020. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy szerintem a felsoroltakat lehet gyerek mellett is.


Minden IR, cukorbeteg méri a kaját gyerek mellett is.


Ha van segítség, akkor a többi is megoldható


Én is járok kozmetikushoz, tornaztam a szülés utáni 6.hettől, 2 barátnőm is van, aki heti 6x edz 3 gyerek mellett...

2020. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

"A házasság egyetlen értelme a gyerek jogilag is biztos felnevelése"

Húúúha, itt van baj a fejben. Erre nem is szeretnék többet reagálni!



Igen, én is úgy vagyok vele, hogy jobb, hogy ezzel tisztában vagyok és kitartok a véleményem mellett, mintsem szüljek 1-2 gyereket, aztán itthon üljek velük depressziósan, meg azt tervezgessem, hogy lépek le az életükből...

De azért nem kell temetni a házasságunkat, mert tényleg eseménydús, tartalmas életet élünk így is és ő is hol vágyik rá, hol nem és örül, hogyha a kisbabás barátoktól hazajövünk, itthon csend és nyugi van.

2020. dec. 15. 21:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!