Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mivel védekeztek?

Anyukák, ti mivel védekeztek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, mi legyen. 11 hete szültem császárral. Eddig óvszert használtunk (15 évig), de a férjem is és én is meguntuk. Fogamzásgátlót az állandó gyógyszerem miatt nem szedhetek, ráadásul szoptatok. A Mirena szimpatikus volt, de a gyógyszerem annak a hatását is befolyásolhatja. A fém spiráloktól irtózom valamiért (rémtörténeteket hallottam kamaszkoromban). Az orvosom spirált javasol. Kifogytam az ötletekből. Szoptatok és szeretnék is még szoptatni. Ti mivel védekeztek?
2020. dec. 17. 01:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvszerrel.
2020. dec. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Mirena spirál.
2020. dec. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Tabletta.
2020. dec. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Óvszer. Én nem vagyok hajlandó gyógyszerrel mérgező magam és idegen testet sem rakatok fel.
2020. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Míg szoptatok csakis óvszer, aztán majd spirál vagy tabletta.

Hormon mentes spirálban nem bízok és a gyógyszer amit írnak szoptatás alatt is elég gyengusz. Nem egy gyerek fogant mellette.

2020. dec. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Óvszer.

Trombózishajlamom van, minden hormonális kilőve. Majd ha elérjük a 40-et, valamelyikünk átesik a műtéten. Reményeim szerint az, akit jobban zavar az óvszer.

2020. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Petevezeték-elkötéssel. De nekem már van 3 gyerekem.
2020. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Én 16éves koromtól a tablettára esküszök. Szülés utáni 6hetesen is azt írtak fel. Ezt szedtem fiam 13hós koráig. Ujra babát tervezünk. Azóta próbálkozunk, ez lesz a 7.hónap...

A régi gyógyszerem imádtam. De ezt amit szedtem, bárcsak ne szedtem volna. Szedés közben is voltak mellékhatások, azóta meg...


Csak nem volt más választásom. Az óvszerrel nekem fáj, eddig bármilyet vettünk, férjem pedig szinte elélvezni sem tud benne.

Idegen testet nem szeretnék magamba, meg mivel kis korkülönbséggel akartunk tesót, nem is lehetett volna.


Szóval én is küzdöttem ezzel a kérdéssel.


Ha meglesz a tesó, onnan is gyógyszerezek majd valószínű. 3.at semmi szín alatt nem szeretnék. Viszont ezt a gyógyszert sem, így amíg szoptatok majd, nem tudom mi lesz (a régi bevált gyógyszerem nem lehet szoptatás alatt) 🤷‍♀️

2020. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Művi meddővé tétellel:)4 gyerkőc van,imádjuk őket de nem kell több,átadjuk a lehetőséget másnak:)))
2020. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Jelenleg semmivel, mivel várandós vagyok.


Egyébként óvszerrel, vagy megszakítással (ami nem megfelelő mindenkinek!!!) védekezünk.

2020. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!