Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elég érett vagyok...

Pásztor mónika bogi kérdése:

Szerintetek elég érett vagyok a gyerekvállaláshoz, gyerekneveléshez?(leírásban bővebben)

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, azon gondolkozom, hogy milyen anya lenném én. 15 éves voltam amikor elkezdtem nézni babakocsikat, hozzátáplálásról szóló videókat. Mára sokmindent tudok elméletben, gyakorlatban még nem éltem át a dolgokat. Van egy 5 hónapos párkapcsolatom és a vőlegényemmel megbeszéltük, hogy amint betöltöm a 21. életévemet, lesz kisbaba. Nagyon szeretem a kisgyermekeket, amíg nem jöttem rá mit is akarok igazán addig azt gondoltam, hogy azért van ez, mert az álomszakmám az óvónő. De nem. Ez több annál, mint puszta álommeló. Ez anyai ösztön. Ha meglátok, meghallok egy síró kisbabát már ösztönösen megvígasztalnám.


19/L



#gyereknevelés #gyerekvállalás #Anyaságra való érettség
2020. dec. 26. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így szerintem nehéz véleményt mondani, mivel nem ismerünk. De kétségkívül ha érzed magadon hogy akkor nincs kérdés. Egészen biztosan jó anya leszel majd ha eljön az ideje 😊

De ha elfogadsz egy jó tanácsot, az anyagiak miatt a munkaviszonyod, a biztosításod rendben legyenek 😊

2020. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

5 hónap párkapcsolat után megvolt az eljegyzés is? 21 évesen akarsz szülni? Rögtön egyetem után? 0 munkatapasztalattal?

Ezek alapján felelőtlennek tartalak, egy naiv gyereknek, aki még álomvilágban él.

2020. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

1. Ha másoktól kell megkérdezned, akkor nem vagy elég érett.

2. 5 hónapos kapcsolat (gondolom az első) és már a vőlegényed. Ez viccnek is rossz.

3. Nem akkor leszel érett a gyerekvállaláshoz, ha babakocsikat nézegetsz meg a hozzátáplálásról olvasol, hanem ha megtremtitek közösen s feltételeket. Dolgoztál már egyáltalán? Párod dolgozik? Külön éltek a szülőktől? Összeköltöztetek már egyáltalán?

2020. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon idealizálod ezt az egészet. Csak annyit látsz, hogy a babák cukik, meg babakocsi meg ruhácska. Jó nagy pofon lesz majd a valóság, innen ki ehet nagyot esni. Olvasgass csak itt, hogy mekkora az a pofon annak is, aki esetleg évek óta nagyon szerette volna.
2020. dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Lehet...
2020. dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

biztos jo anya leszel olyan ertelemben hogy tudni fogod mikor mit szabad adni neki, meg “szakerto “ leszel a temaban, de egy gyerek rengeteg felelosseggel jar. 19 evesen, feltetelezem nagyon keves vagy semmi munka- es elettapasztalattal, 5 honap utan eljegyezve, 21 eves korban gyereket tervezve szerintem felelotlenseg.

ha a parod is komolyan gondolja, raertek meg varni 3-4 evet, 25 evesen is fiatal anyuka leszel, de legalabb lesz munkaviszonyod, es ami megfontosabb : biztosabb lesz a parkapcsolatod, latni fogod hogy o e a megfelelo ember a gyerekeid apjanak.

2020. dec. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Én pontosan így voltam, mint te, aztán anyám elküldött 20 évesen ott lakós bébiszitternek egy 5 éves kisfiú mellé külföldre. Azt hittem álmaim munkája lesz.


Nem viccelek, 2 hónap múlva sírva jöttem haza, hogy nekem soha a büdös kva életbe nem lesz gyerekem. Majd' 10 évig tartott, míg ezen emlékek birtokában újra úgy éreztem, hogy szeretnék gyereket, már tudva, hogy igazából mit vállalok. Még mindig csak úgy, hogy elfogadom azt a végtelen lemondást, amit jelent, mivel elég sok dolgot átéltünk már, elengedtem a karrier kérdést, van házunk, biztos anyagiak. Mindezek nélkül biztos, hogy nem vállalnám. Nagyon hálás vagyok, hogy anyukám anno elküldött, mert képes volt felnyitni a szemem, hogy a gyerekvállalás mit jelent igazából és mennyire nehéz. Nagyon nagyon nagyon gyorsan elmúlik a cuki baba időszak (ami nem is feltétlenül cuki), utána pedig már csak egy kisgyerek marad, aki nem olyan lesz, amilyennek megálmodod, hanem amilyen a személyisége.

2020. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is így éreztem már tizenévesen, mégis tudtam, hogy ennek ellenére nemállok
2020. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Szóval, hogy nem állok készen az anyaságra. Ahhoz az anyai ösztön bőven kevés.
2020. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!