Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heti fix 2 napra az ország...

Heti fix 2 napra az ország délnyugati részén mennyi a reális bére egy bébiszitternek?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk a 2. gyereken (ill. egyelőre én, elméleti szinten), viszont itthon csak 6, ma 8 hónapig szeretnék maradni. Lányom most múlt 4, ő 20 hónaposan ment bölcsibe, a kicsinél is kb így tervezném, addig pedig heti 2 nap bíznám bébiszitterre. Sajnos mama, dédi nincs a környéken, így mindenképp külső segítséget kellene igénybe vennem. A munkálttaómmal valószínűleg meg tudnám beszélni, hogy fizikailag csak 2 nap vagyok bent, ami fix lenne (ügyfélfogadást tartok), de telefonon és online elérhető lennék. Azért is kellene visszamennem, mert egy EUs programban dolgozom, ami lassan lejár, és ha felvesznek valakit a helyemre, nem szeretném, ha a következő etapban őt tartanák meg. Viszont 6 hónapra bevállalnák a kollegák a helyettesítést (ha nem leszek veszélyeztetett, ugye). Ezért gondoltam arra, hogy heti 2 napra felvennék valakit, aki itt helyben a mi lakásunkban vigyázna a picire 8-10-12 hónapon keresztül. Reggel 8tól du 4ig, heti 2 nap fixen. Illetve ha a férjem hamarabb hazaér, akkor lehet már előbb is elmehetne, de inkább a 8-4ig-el szeretnék számolni. Mit gondoltok ezért reális fizetésnek? Én jelenleg 200e-t kapok nettoban, ehhez jön majd még a gyed, ami passz, olyan 150 körül, meg a plusz 30 adókedvezmény, vagyis az én bérem kb 380e lenne kb.

Mennyit fizetnétek - mennyit kérnétek ezért?


2020. dec. 27. 12:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Mi Pest megyében élünk és itt sok bébiszitter 1500-2000 forintos órabérért dolgozik. Érdemes gyermekszerető fiatal egyetemistákat, vagy nyugdíjas, modern 60 év körülieket keresni fix díjazásért. Szerintem első körben ajánlj fel 10 ezret/nap, az korrekt ár. Nyugdíjasnak is, egyetemistának is jó kis bevétel. Le kell tisztázni, ezért mit vársz el, napi séta, levegőzés, napirend betartása, ha beteg a kicsi, be tud-e adni gyógyszert, kell egy próbanap, hogy lásd, hogy bánik a gyerekkel, mennyire ügyes, tud-e pelenkázni, öltöztetni, altatni, megnyugtatni, ezek nagyon fontosak, hogy jó kezekben tudd a kicsidet.
2020. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azért nyilván nem mindegy, hogy pontosan milyen feltételek mentén képzeled.

Hivatalos papírokkal vagy feketén?

Gyerekekkel kapcsolatos szakképzettsége legyen, vagy elég egy rokonszenves néni a faluból? Főznie is kell majd a gyerkőc részére? Kell hogy legyen pl. autója? Útiköltséget ki állja? A napi étkezést ki állja?

A fentiek függvényében az órabér nagyon változó, 800-2500 Ft is lehet szerintem.

2020. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

mindent mi állunk, nyilván nem kell szendót hozzon meg ebédet rendeljen, ha van főtt kaja, ehet, csinálhat kávét magának, vagyis ami van itthon, abból kiszolgálhatja magát. Szakképzettség nem kell, csak hogy tudja, mit csinál, hogy kell pelenkázni, tápszert készíteni, ilyesmi. Autó nem feltétel, hisz vinnie-mennie nem kell a babával sehova, max sétálni de azt is csak, ha van kedve, nem szabom meg, hogy nap 1 órát tologassa a panel körül.

Hogy hivatalosan vagy feketén, nem néztem utána, mibe kerülne bejelenteni, stb. Persze kellene 1-2 nap, hogy lássam, hogy bánik a babával, elfogadja-e, ez természetes. Főzni-takarítani semmi ilyet nem kell, max amiből eszik, kávézik azt elmossa, de ennyi. De igazán az se feltétel, csak tegye be a gépbe. Tv, net van, nyilván nézheti-használhatja. Igazából mindent adunk, csak fizikailag legyen itt a lakásunkban és figyeljen a babára.

2020. dec. 27. 13:39
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Húgom az általad megjelölt országrészen, kisgyermeknevelő és gondozó végzettséggel, 3 év bébiszitteri tapasztalattal 2500 Ft/óra órabérben dolgozik.
2020. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
azért az mondjuk durva lenne így heti-havi fixre. 160.000ft lenne havi 8 napra. Nem sokkal keres többet aki rendesen fixen 20-22napot tölt egy bölcsiben.
2020. dec. 27. 14:09
 6/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ne órában gondolkozz illetve hirdess. Ez egy fix meló. Nem hébe hóba hívsz valakit vigyázni a babára egy-egy este amíg ti étterembe /színházba mentek. Akkor jogos is lehet az 1500-2000/óra

Te egy fix embert keresel aki fix napokon nálatok van 1 éven keresztül és egy havi összegben egyeztek meg. Mint egy nanny

Hát nem tudom de szerintem ezekkel a feltételekkel ha hirdetsz, hogy ehet ihat nincs házimunka, nem kell jogsi szerintem olyan 60 ezer lehet reális

De biztos majd mások azt mondják több. Én többet soknak éreznék

2020. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó. 60 ezer Ft egy hónapnyi csecsemő felügyeletért? Ne viccelj már,ez közmunkás bér. Min 120 e Ft de még azt is keveslem.
2020. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, én is úgy gondolom, hogy alkalmakra még reális is lehet (bár azért nekem az is sok, elmegyek egy moziba, plusz 7500 a bébiszittyó... na mindegy), de így fixben azért na...
2020. dec. 27. 14:32
 9/33 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez van, mindennek ára van, ennek ennyi.
2020. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
hát, csak legyen, aki ebben a régióban megfizeti / meg tudja fizetni. Én nem fogom.
2020. dec. 27. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!