Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy élvezzem...

Mit csináljak, hogy élvezzem az anyaságot?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a bajom, hogy nem tud a 4 éves fiam 5 percre békén hagyni. Folyton csak anya, anya. Nem akar egyedül játszani. Egy cigit nem tudok nyugodtan elszivni vagy egy 5 percet csendben tvzni. Vagy törődjek bele, hogy nekem már nincs életem?
2020. dec. 27. 22:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%
Se a tv, se a cigi nem építi az életedet. Mindkettőt nyugodtan félretehetnéd a gyereked miatt, nem fogsz a hiányuk miatt hátrányt szenvedni, azt garantálom.
2020. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Akkor ne is fürödjek, mosogassak stb? Ez a normális, hogy egy 4 éves gyereket folyamatosan szórakoztatni kell? Délelőtt és délután is 1-1 órát játszok vele.
2020. dec. 27. 22:42
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Vond be a házimunkába. Adj neki feladatot. Persze a korához mérten, játékosan.
2020. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%
4 éved volt rá, hogy olyan gyereket nevelni, aki eljátszik egyedül is. A legtöbb szülőnek sikerül a gyereke ennyi idős korában már kicsit fellélegezni. Te nevelted ilyennek, elsőnek egyébként tök igaza van.
2020. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen valószínű valamit elrontottam. És mit csináljak hogy ez változzon? Mert rabszolgája vagyok kb. Gondolom még azért nincs veszve minden. Ez az egy gyerekem van és fiatalon szültem, nem tudtam sokszor mit tegyek
2020. dec. 27. 23:02
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyszerűen csak magyarázd el neki, hogy neked most dolgod van.Hogy mosogatsz vagy bármi és később ha ráérsz mész és játszol vele.Nem fogja máról holnapra megérteni,de ha következetes vagy megszokja.Ha valamit mutatni akar, akkor szakítás rá időt hogy megnézd.Dicserd meg hogy milyen ügyesen megépített,rajzolt stb valamint, aztán mond neki hogy büszke vagy rá oleld meg és mond hogy folytassa amíg te befejezés a dolgod.
2020. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ezt mind így csinálom utolsó válaszoló. De kevés
2020. dec. 27. 23:34
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az ünnepek között nincs gyerektársasága. Ha meg még ilyen felnőtt rokonok között van, rosszabb a helyzet nálunk is.

Vidd ki sokat levegőre, és esetleg hozz össze egy közös játszást valamelyik kis barátjával.

És otthonra találj ki valami olyan programot, amit te is élvezel.

2020. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%

3 vagyok akkor kifejtem mert nem érted. Mosogatás: rakj a pulthoz egy fellépőt, adj a kezébe egy konyharuhát, és törölgessen, játékból, úgy mint anya. Utána kell majd dolgozni persze, de mégis mindig egyre ügyesebb lesz. Adj a kezébe játék vagy igazi partvist és sepreget. Főzés: engeded a kis kezével a tálba nyúlni tésztát gyúrni, díszíteni, formázni, a húst panírozni, megmosni a zöldséget. BÁRMIT, ami neki való. Ennyi idősen engem már befogtak ilyen melókra és meglett az eredménye: nem lett anyám a csicskám, le voltam foglalva, és megtanultam a konyhai fortélyokat. Takarítás: kis portörlő a kézbe, portalanít. Rakja össze szépen a játékait, segítsen ruhát hajtogatni, zoknit párosítani.

És ha már annyira kell az a kúva cigi: öltöztesd fel és vidd ki magaddal az udvarra/erkélyre. Ne légy már ilyen élhetetlen :)

2020. dec. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%
Rèszvètem. A gumi megoldotta volna ezt a problèmát
2020. dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!