Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy hímsoviniszta férfinak...

Ha egy hímsoviniszta férfinak lánya születik, akkor utána hogy fog gondolni a nőkre? Hogy fog tekinteni a lányára? És ha lesz egy fia? Jobban fogja szeretni a fiát a lányánál?

Figyelt kérdés
Nyilván minden ember más és más, és nem lehet általánosítani, de személyes, vagy egyéb tapasztalatok, látottak alapján.
2021. jan. 2. 10:53
 1/10 anonim válasza:
80%

az itteni kérdésekből kiderül...


ő lesz a cseléd

2021. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha lánya születik, szeretheti, mert nincs kizarva, hogy ne szerethetné. De ha utána születik egy fia is, akkor a lánya mehet a levesbe.


Jó példa erre Berki. Mazsi még nem is terhes, de már el van döntve, hogy mi lesz a fiának a neve. De nagy lenne, ha az is lány lenne!

2021. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a Berkinek fia fog születni, mert megjósolták neki a Mokkában🤣🤣🤣
2021. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamennyire szeretné, de rossz értékrendet adna át, rossz példát mutatna, nagyon sokat kellene a kislánynak küzdeni, hogy figyeljen rá, és ha meg is teszi, akkor is burkoltan vagy kevésbé ,de olyasmiket hallgathatna, hogy figyeld anyád hogy csinálja a galuskát, hamarosan neked is ezt kell csinálni a férjednek.

Nem hiszem, hogy eszébe jutna pl beíratni kosarazni, hiába érdekli, mehet majd táncolni ha tetszik ha nem.

2021. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Apósom ilyen. Három fia és egy lánya van, a lányt sokkal hülyébbnek nézi, pedig nagyon okos, imádom. Plusz amikor a lányommal voltam terhes, és hazajöttünk az ultrahangról, és mondtam nekik, hogy lány lesz, annyi volt a reakciója, hogy akkor nem szabad megállni, amíg fiú nem lesz. Hát megszívta, mert nem lesz több gyerek. Majd a többi fia vagy a lánya csinál neki fiút...🤦‍♀️
2021. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

"Végülis az is ember"


Kb ennyit fog elérni, és ha lesz valaha fia, akkor már a lány még annyit sem fog érni a szemében. Soha nem lennék együtt egy hímsoviniszta majommal, és pláne nem szülnék neki.

2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Én az a fajta naív madár vagyok, hogy azt gondolom, sosem késő egy kis személyiségfejlődésre :) Próbáld meg rávenni, hogy csatlakozzon pl. egy csoportterápiához, lehet, hogy sokat javítana a gondolkodásmódján. Garancia persze nincs.
2021. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6

Ja,falun lakom. Nekem mondjuk fiam lett,szóval olyat kaptam,hogy:

- ügyes az apja,fiút csinált

- így kell ezt,fiú lett

- hálisten' gratulálok

Ha lány lett volna,tuti azt kapom, " nem baj majd a következő fiú lesz"

Én csak mosolygok és boldog vagyok,hogy egészséges gyermekem lett,egy vetélés után. :)

2021. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm mondta, hogy jó f@sz fiút csinál.... nem szeretem az ilyet.
2021. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van, ahol az ilyen apa le se tojja a lányát, mert hát az "csak lány", nála nem fontos, hogy jól tanuljon, vagy hogy egyáltalán bármit csináljon vele az apja, mert ő "mit kezdjen egy lánnyal".

Meg olyan is van, ahol az ő lánya a kicsi kis hercegnője apának, elvárás semmi, csak annyi, hogy szép legyen, ennél több egy lánynak nem kell, és persze jaj annak, aki csúnyán néz rá, vagy ha majd egy pasi hozzá mer érni, mert akkor megy apu és elássa, hiszen egy lány még véletlenül se tud kiallni magáért, vagy érvényesíteni az érdekeit.

Nagyon sok ilyen lányos apuka van, és ez ugyanúgy hímsovinizmus, ugyanúgy káros, csak kevésbé tűnik annak, hiszen itt láthatóan apuci nagyon szereti a lányát, csak éppen nem tartja egyenrangunak a fiúkkal, férfiakkal.

2021. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!