Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek vállal 3,4,5 gyereket,...

Minek vállal 3,4,5 gyereket, aki nem bír velük és az idegeire mennek a gyerekek?

Figyelt kérdés
itt rínak a nagycsaládos anyukák, hogy de jo, hogy vége a szünetnek mert nem bírja, elege van, sok. Minek akkor még egy következő gyerek? komolyan érdekel

2021. jan. 2. 12:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Pênz. én szűttem mentalitas
2021. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Akikről te beszélsz tipikusan, nem általánosságban véve a több gyereket nevelő családokat, ők azért szülnek ennyi gyereket, mert ebből pénz van. Munka nincs, vagy nem is akar dolgozni, itt meg kapja a gyest, a családi pótlékot, különböző támogatásokat, ha az apuka dolgozik, egy csomó adó- és járulékkedvezményt kap a gyerekek után és jó sok évre le van tudva az anyagi forrás. Plusz ők sok mindent kapnak is, ki is sírják. Természetesen a gyerekekkel meg nem foglalkoznak, hisz nem azért szülték. Vagy nem megfelelően foglalkoznak velük. Hiába van meg hozzá a testi adottság, ha érzelmileg nem alkalmasak a gyereknevelésre. Lásd... nem tud velük mit kezdeni, az idegeire mennek, nem leli örömét bennük.
2021. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt rínak? Mármint a gyk-n? Szerintem attól még, hogy alkalmanként az ember rákérdez egy problémás helyzetre, vagy vannak olyan életkorok, élethelyzetek, amin nehezebben lendül át, egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy folyamatosan nem tud mit kezdeni a gyerekkel és mindig az idegeire megy. Aki azt állítja, nála mindig minden tökéletesen ment és soha egyszer sem volt a gyerektől a plafonon, az szerintem nem teljesen őszinte
2021. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Már megint az általánosítás...4 gyerekem van, még soha sehol nem sírtam, örülök, ha itthon vannak.


2-es válaszolo: Mi az a minden, amit kapnak a nagycsaládosok? Mi az a minden, amit ki lehet sírni? Kérlek, sorold, hátha nem tudok valamiről, ami járna.

2021. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Kb azt tudom mondani, mint tavasszal is. Arra szültem 3 gyereket, hogy kiszámíthatóan óvodában-iskolában lesznek, én meg a munkahelyemen.

Kivolt a pöttyös napozóm a tavaszi karanténnal, munka mellett tanítsak 3 unatkozó gyereket is, pfff.

Ezzel együtt az idei karácsony jó volt, már elég nagyok hozzá, hogy ne az idegeimen táncoljanak 7/24-ben, hanem tényleg jól érezzük magunkat.

A kisgyerekek fárasztóak. NAGYON. Pláne szünet nélkül. Az anyaság nem instant boldogságot jelent. Hanem kemény éveket, amikben van soksok király pillanat. Na AZOKÉRT szültem ennyit. :)

2021. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nem csak itt, kommentekben, sajnáltatja magát folyton, hogy hat neki ennyi annyi gyerek, meg milyen jo akinek van ideje. Rínak minden internetes fórumon
2021. jan. 2. 13:49
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm 5os. Korrekt válasz, értem :)
2021. jan. 2. 13:50
 8/24 A kérdező kommentje:
wmn oldalán, facebook fórumok. bármilyen gyerektéma, megjelenik és panaszkodik :)
2021. jan. 2. 13:53
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

Azért mert nem szokás uralkodni a szaporodási ösztönökön. Meggondolatlanul vállalnak több gyereket, annak ellenére, hogy már az elsővel sem megy, mert a hormonjaik vagy épp a gyerekkori család ábrándjaik ezt súgják nekik, vagy csak simán cxarnak rá, hogy mi lesz velük és nem akarnak védekezni, esetleg a családi támogatásokért és egyebekért.

Meg ugye, ha épp nincs pandémia, akkor az állam neveli a kölköket helyettük, nekik csak pár órát kell velük foglalkozni hétközben, ha van aktív nagyszülő, akkor sokszor hétvégén se kell.

Úgyhogy most, hogy nekik kell nevelni a saját gyerekeiket, nem bírják, mert nem ehhez vannak szokva.

Panaszkodni meg mindenki szokott a saját hülyeségeinek következménye miatt, olyan ez, mint amikor másnaposan sír az ember szája.

2021. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem kérdezed meg azokat, akik panaszkodnak? Itt csak feltételezések és általánosítások fognak elhangzani.
2021. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!