Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországob miért akadnak...

Magyarországob miért akadnak fenn egyesek azon hogy egy gyerek csúnyán beszél a szüleivel?

Figyelt kérdés
Itt gyakori kérdéseken főleg. Pedig sokszor a csúnya beszéd alatt nem is a szó igazi jelentését értik hanem csak azt hogy lehülyézi idiótázza szánalmasozza a szüleit. Mint ha ez nem lenne teljesen normális. Pedig a csúnya beszéd az lenne hogy le büdös k***za az anyját le mocskos g**izi az apját meg azt mondja nekik állandóan hogy b*****atok meg. Mondjuk egy gyerek részéről ez is érthető majd kinövi de sokan még azon is fenn akadnak amiket az elején leírtam ami nem is csúnya beszéd. Ráadásul minden gyerek veszekszik a szüleivel és biztos mindenki mondott már olyat a szüleinek hogy "gyűlöllek benneteket" meg "bár csak meghalnátok" stb... Ilyet a gyerekek 90%-a biztos mondott már legalább 1-szer 2-szer életében a szüleinek egy heves veszekedés után vagy mert nem kapott meg valamit ami nagyon szeretett volna. A gyerekek ilyenek ráérnek felnőni. Az pedig külön felháborító hogy egyesek lemeri írni hogy meg is ütnék a gyerekeiket. Normális országokban mint Norvégia az első pofon után viszik a gyereket a szülőt pedig büntetik... Itt meg hiába tiltották be a gyerekbántalmazást mégis az ország fele bántalmazza a gyerekét...

2021. jan. 3. 18:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan durvább dolog talán az lenne ha a gyerek megütné a szüleit mert az statisztikák szerint is csak a szülök 20%-át érinti hogy egyszer megüti a gyerek. Legalábbis itt Magyarországon. Na de egy gyerek hisztiközben nem gondolkodik a cselekedeteit ezért az is érthető csak az már tényleg durvább eset.
2021. jan. 3. 19:00
 2/127 anonim ***** válasza:
81%

Az nem bántalmazás, hogy ha bele akarja dugni a konnektorba a százasszöget a harmadik figyelmeztetés ellenére is, bizony lekeverek neki egyet.

Bántalmazás: indokolatlanul, vagy apró hibáért kékre zöldre verik a gyereket.

Engem nem érdekel mi megy Norvégiában, Magyarországon élek, több ezer kilométerre.

2021. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 A kérdező kommentje:
De igen bántalmazás... Talán vegyél inkább dugót a konnektorba! Börtönben lenne a helyed!
2021. jan. 3. 19:02
 4/127 Derjaderja ***** válasza:
96%
Az a kérdés, hogy mért akad ki vki azon, ha egy gyerek azt mondja a szülőjének, hogy "gyűlöllek" és "bárcsak meghalnál?"
2021. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/127 anonim ***** válasza:
99%
Tudod, káromkodás nélkül is lehet csúnya a mondanivalód, ráadásul ez nagyobbat is üt. Mondjuk van az a nívószintű embertípus, aki az ilyen beszédet nem érti. Mindenesetre hiába gondolod, hogy az nem ronda beszéd, csak a káromkodás a ronda, ez nem igaz, szerencsére van azért a többségnek olyan erkölcsi normája, ami a szülők iránti tiszteletet és türelmet preferálja, mert apád és anyád sem küldött el melegebb éghajlatra, mikor kajáért sírtál. Nyilván erre a reakciód, hogy nem te kérted a létezésed, mindemellett ez a tényeken nem változtat.
2021. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
94%

Van dugó a konnektorunkban.

Ez csak példa de mondhatok mást is.

Te is csak fröcsögni írtad ki a kérdést.

Költözz Norvégiába ha nem tetszik valami!

2021. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 anonim ***** válasza:
96%
Azt javaslom, ne égesd magad tovább kedves kérdező. Ez most nem jött össze.
2021. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/127 A kérdező kommentje:
Nem, az a kérdés hogy amikor még igazából csúnyán se beszél a szülővel csak van saját stílusa. Amikor lek***za stb.. annak érthető hogy nem örül a szülő főleg annak amit a végén írtam ha veszekedés közben mond ilyeneket a szüleinek bonthatja a szülőt de nem értem miért kell csodálkozni azon hogy egy gyerek így beszél? A gyerekek ilyenek.
2021. jan. 3. 19:10
 9/127 anonim ***** válasza:
96%
Már ne is haragudj, de én kikérem magamnak, mert gyerekként soha nem beszéltem csúnyán a szüleimmel, nem hülyéztem/szánalmasoztam le őket, hiába nem tetszett valami. Bár az én időmben még tudták az emberek, hogy mi a gyereknevelés...
2021. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 anonim ***** válasza:
99%
Privátot ír, hogy megtudja a nicknevem. Lol.
2021. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!