Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik országban lesznek a...

Melyik országban lesznek a legkésőbb önállóak és melyik országban kezelik a legtovább gyerekként a gyerekeket a leírtak közül?

Figyelt kérdés
Válaszban jó ha írtok részletesebben is és a rangrosoljátok is esetleg az országokat.

2021. jan. 4. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Anglia
Franciaország
Németország
Magyarország
33 szavazat
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Hogy hogy egyesek Magyarországot jelölik? Szerintem Magyarországon várják el az egyik legkorábban a felnövést a gyerekektől. A 21-22 éveseket már az ország fele felnőttnek tartja de sokan még a 20 éveseket is. Igaz az már ritkább hogy a 20 év alattiakat felnőttnek tartanák de még olyan is előfordul ebben az országban. Sokan a 18-19 éveseket simán egyedül hagyják otthon napokra. Miért gondolják mégis egyesek hogy itt érnének legkésőbb a gyerekek a fent említett országok közül és itt kezelik a legkésőbb felnőttként őket?
2021. jan. 4. 22:05
 2/25 anonim ***** válasza:
99%

"Sokan a 18-19 éveseket simán egyedül hagyják otthon napokra."


???


Egy 18-19 éves már simán főiskolás vagy egyetemista, és ha nem a lakhelyén jár, hanem messzebb, akkor kollégiumban vagy albérletben lakik hasonló korúakkal, netán egyedül. Az baromi nagy gáz lenne, ha egy ennyi idős "gyereket" nem lehetne egyedül hagyni. Szavazni elmehet, de otthon anyuci vigyázzon rá? Kicsit túlzásba estél 😃

2021. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na ha ilyen gondolkodású személyek vannak itt mint te 2-es akkor nem értem hogy gondolhatja bárki hogy Magyarországon nőnek fel a legkésőbb a gyerekek.
2021. jan. 4. 22:18
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Ahol élek, ott teljesen normális, hogy ez 12-13 éves éretten tud gondolkodni, nem itt kell megkérdezni, hogyan lehet valakinek bankszámlája, nem hiszi azt, hogy a pénze a bankkártyán van, nem kell elkisérni az iskolába, egyedül képes párszáz km-t utazni akár tömegközlekedéssel is, egyedül el tud dönteni az életével, jövöjével kapcsolatos dolgokat, és az élet minden területén öenállóak.


MO-on ugyan elvileg ugyanúgy 18 évesen lesz valaki nagykorú, de a többségnek fogalma sincs az életröl, nem tudja a pénzt kezelni, fogalma sincs, mi mennyibe kerül, képtelen az ügyintézésekre, a szülök nélkül nem képesek semmire.

Az miért meglepö - és miért jelentene kiemelkedö érettséget -, ha egy 18-19 éves FELNÖTT valaki egyedül van pár anpig szülöi felügyelet nélkül és túléli?

Nálunk a nagyon sok gyerek már 14-16 évesen elvan egy hétig is egyedül, föz magára (NEM rendel), rendben tartja a házat, bevásárol, tanul, stb és ezt mindenki természetesnek tartja.

2021. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem ezt így nem lehet objektíven eldönteni, mindenhol vannak olyan szülők, akik még 40 évesen is babusgatnák a "gyerekeiket", ahogy olyanok is, akik alig várják, hogy betöltse a 18-at, hogy kb kirakhassák otthonról. Ahogy mindenhol van olyan gyerek (kiskorú) is, aki érettebb meg felelősségteljesebb a koránál, meg olyan felnőtt (18+) is, akire egy aranyhörcsögöt sem mernél rábízni pár órára, mert annyira életképtelen.

Jogilag meg minden általad felsorolt országban 18 évesen lesznek felnőttek.

(2. voltam)

2021. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, de ez mindenhol így van, nem csak Magyarországon. Legalábbis Európában mindenhol. Mármint amit a 2. írt.
2021. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Jogilag igen. Na de egy 18 éves ettől még gyerek nyilván ezt mindenhol tudják. Csak éppen itt Magyarországon sokan Már 20 éves korban vagy 20 éves kor felett már felnőttként kezelik a gyerekeket ígyhát nem értem miért szavaztak sokan arra hogy pont Magyarországon érnek a legkésőbb a gyerekek.
2021. jan. 4. 22:27
 8/25 A kérdező kommentje:
Csakhogy az egyetemre nem feltétlen bentlakásos járnak és ott van felügyelő tanár.
2021. jan. 4. 22:29
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező. Anyám minden szívfájdalom nékül egyedül hagyott engem 10 évesen, mert nemcsak hogy kárt nem csináltam, hanem befűtöttem a kályhába, elmosogattam, és megfőztem egy főzeléket is, mire hazaért. Ez 20 éve volt. Persze nem ez a nagy átlag, nagyon sok kamasznak (!) az anyukája keni meg a vajas kenyeret is, de ezt nem lehet átlagolni egy egész országra, és kiemelni a többi ország közül. Jártam egyetemi koliba, egyedül a biztiőr volt az épületben "felnőttebb" felnőtt, aki csak azt nézte, hogy ne menjen be idegen az épületbe. Mert mindenki vigyázott magára. Aki nem, annak lelke rajta.

De tudod mit gondolok? Hogy te a "commentke" vagy, aki megint csak a hülyeségeivel jön provokálni.

2021. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Milyen felügyelô tanár van az egyetemi kollégiumban? Egy portás van lent a portán és ennyi. Nálunk vegyes koli volt két fôs szobákkal. Ha egy srácnak volt barátnôje, akár össze is költözhettek egy szobába, ha a szobatársakkal meg tudták beszélni, hogy költözzenek át máshoz. Kutyát nem érdekelte, ki kivel alszik, ki kivel van egy szobába bejelentve, amíg az érintetteknek az elosztás megfelel.
2021. jan. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!