Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi meggyőzhető arról,...

Egy férfi meggyőzhető arról, hogy akarjon gyereket? Meddig tartanátok ki?

Figyelt kérdés

Szeretem a barátomat, Ő a mindenem, viszont néhány szempontban eltér a véleményünk a jövőről... Elég fontos szempontokról van szó.

Én (idővel) szeretnék majd kertes házba költözni, akár a budai oldalon (II., XII., XI.), vagy esetleg Budaörsön, Budakeszin. Mind a kettőnk a lakását a szüleitől kapta, de azt már szeretném úgy megvenni, hogy még ha kell is hozzá segítség, a nagyobb részt mi tudjuk adni bele. Ezért pl. a lakásom bérleti díját teljesen félreteszem, a fizetésemből is teszek félre egy fix összeget és próbálok előre gondolkozni mindig. Ő viszont a kerületből sem akar elköltözni soha, mert hogy minek, itt van minden és legalább van élet. Viszont ez a belváros szíve, itt fiatalként jól elvan az ember, de kisgyerekkel, családdal már nem az a fő szempont, hogy hány szórakozóhely van közel...

Szeretnék 1, 3 és 5 éves tervet, hogy kb hol tartsunk majd az életben akkor. És nem titok, hogy 25 és 28 éves korom között szeretnék anyuka lenni. Ezt tudja a párom is.

Most 21 évesek vagyunk, én jövőre diplomázom és utána szeretnék továbbmenni MSc-re. De már most is dolgozom és próbálok úgy helyezkedni, kapcsolatokat építeni, hogy az később jövedelmező lehessen.

Ezzel szemben a barátom "sehol nem tart", most kezdte el a 3. képzését, mert az első kettő nem tetszett neki. Ezzel nem is lenne gond, van, hogy az ember mellényúl, de ő csapong összevissza. Hol elkezd egy teljesen reál szakot, miközben utálja a matekot, hol azt mondja, hogy ő a családi vállalkozást akarja átvenni, de amikor mondja az apja, hogy akkor besegíthetne mondjuk heti 2 nap már most, hogy lássa, mi hogy van, akkor fel van háborodva, hogy ő biztos nem, meg minden barátja egyetemre jár, nem fog dolgozni a húszas évei elején. Mindenbe belekezd, az elején lelkes, de 3-4 hónap után már unja és kezdi a megjegyzéseket, hogy lehet mégsem neki való, más téma érdekelné. Ahogy van egy olyan tárgya, ami nem a kedvenc, ő rögtön otthagyná az egészet, mert hogy nem érdekli, nem fogja megtanulni.

A másik a babatéma, ha felhozom, akkor az a válasza, hogy "majd visszatérünk rá", meg hogy "majd 10 év múlva gondolkozzak ezen" (2 hónapban egyszer beszélnék erről, tehát nem ezen pörgök nonstop). Közben én már most nagyon szeretnék babázni, 10 évig nem akarom ezt húzni. Meg mi van, ha akkor is még kér 5-6 évet...


Szeretem, de sokszor kétségbeejtő, ahogy viselkedik.

Szerintetek hogy tudnám rávenni, hogy kicsit komolyabban álljon az élethez, ne úgy, hogy "majd lesz valami" és "ráérünk erre még"?


2021. jan. 5. 10:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Annyira menetrend szerűen akarod élni az életed, hogy ehhez egy ferfi sem fog asszisztálni.


Folyamstosan nyomást helyezel rá, "sehol sem tart" stb, valószínűleg ezt érezteted is vele. Menekülni fog előbb utóbb.


Ne akarj olyantól gyereket akit meg kell győzni, mert sokszor még azok is lelépnek, akik elvileg akartak, csak aztán rájöttek mivel is jár

Borítékolható, hogy nála sem lenne ez másképp.

2021. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem képes fixen azt mondani, hogy ogen, szeretnék MAJD gyereket hanem olyanokat mond hogy 10 év múlva gondolkodj el róla akkor nem pazarolnám rá az időm. Mi 20 évesen ismerkedtünk meg a férjemmel, kb 1 év után megkérdeztem, hogy hogyan látja a jövőjét, akar-e családot, gyerekeket. 21 évesen volt annyira felnőtt, hogy megtudja mondani, hogy majd a jövőben igen, szeretne, és házas szeretne lenni.


Mindezt úgy, hogy elvált szülők gyereke, és ide-oda passzolgatták, sokat bulizott, ő is váltogatta mi érdekli, kísértetiesen hasonlított ebben a párodra, mert elkezdett egy programozó szakot, szår matekkal stb.


Azóta benőtt a feje lágya, bár nem találta meg mi érdekli, és ezt bánja nagyon.


Engem az zavar, hogy nem beszélhettek a jövőtökről, kerüli a témát. Azért egy kapcsolatban ahol szeretik egymást, és bíznak egymásban, ne legyen már olyan téma amire még csak gondolni is tilos nemhogy beszélgetni róla.

2021. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

"fel van háborodva, hogy ő biztos nem, .... nem fog dolgozni a húszas évei elején"


Neked egy ilyen naplopó a mindened?

Sokan azért dolgoznak a Tescoban vagy a mekiben egyetem mellett, hogy fenn tudják tartani magukat. Igen, a húszas éveik elején.

Őt egyébként ki tartja el? A szülei? Vagy te? Vagy ösztöndíjból meg tud élni?

Értem én, hogy remek a szex vele, de ezzel az emberrel semmi komolyat nem lehet tervezni. Hagyd a csudába, mert a fiatalságod elszáll mellette, és 30 évesen döbbensz rá, hogy ha gyereket és normális családi életet akarsz, akkor másik embert kell keresned.

2021. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar gyereket, nem akar, és ennyi. Nem győzheted meg erről. De ha ennyire máshogy álltok az élethez, nem érdemes tovább folytatni, mert mindketten bele fogtok zavarodni.
2021. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, vagy elfogadod a párod ilyennek, vagy nem lesz életképes ez a kapcsolat. Értem, hogy nagyon szereted, de nem erőltetheted rá az elképzeléseidet. Tök máshogy álltok az élethez, és te mindig azt fogod érezni, hogy a párod elpazarolja a te erőfeszítéseidet. Önmagában mindkét variáció életképes, de együtt szerintem nem.


Esetleg - de nagyon esetleg - akkor, ha a szokásos nemi szerepeket felcserélitek. Ha te leszel a kapcsolatotokban a pénzügyminiszter, te adod meg a kereteket, amin belül a párod csaponghat, és ő a te vezetésedet, általad szabott határokat elfogadja és nem érzi férfiasságában sértve azért, mert egy nő dirigál neki. De azért ez nem egy könnyű út.

2021. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy én mindent menetrendszerűen elterveznék. De nem úgy akarok hozzáállni az élethez, hogy nem kell semmit csinálnom, mert ha nagy a gond, a szüleim úgyis segítenek és lesz kihez forduljak akár pénzért, akár munkáért, vagy házért stb.


Neki ez a helyzet tökéletesen jó, hogy van lakás, van kocsi és élhet vidáman, oda mehet, ahová akar. Ezzel még nem is lenne baj, mert engem is támogat a családom, ugyanúgy, ahogy őt. De ő ezt kb végleges állapotnak tekinti, meg ha ki is iratkozik az egyetemről, az sem zavarja, hanem úgy van vele, hogy akkor még pár évig diák lesz, nagy kaland.

2021. jan. 5. 10:30
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy se akard meggyőzni. Nem apa-alapanyag. Gyerek még és egészen addig az is marad, amíg a szülei nem vágják el a köldökzsinórt.

Csak pazarlod rá magad. Most még van időd mást keresni, akivel hasonlóan gondolkodtok a jövőről.

21 évesen már együtt voltunk a férjemmel. Buliztunk, utaztunk, "éltünk", de a távlati terveink között mindkettőnknek ott volt a házasság, gyerek, a közös megtakarítás a közös életre (mi nem kaptunk se kocsit, se lakást, 0-ról indultunk). 29 évesen vettük meg a közös lakásunkat, 30 voltam amikor az első gyerekünk született.

2021. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyenekből lesz olyan mint a bátyám, 40 évesen anyám nyakán, de csak mert mi nem tehettük meg hogy kapjon lakást. Ő csak apénzt fogja szipolyozni, amíg meg nem unják a szülei és ott lesz munkatapasztalat, meg diploma nélkül, félretett pénz nélkül.
2021. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Én nem gondolom, hogy ebből hosszú távon jól fogsz kijönni sajnos. Ennyire lényeges dolgokban azért illene legalább minimálisan egyetérteni, de legalább rugalmasnak lenni. Annyira ellentétes irányba húztok a leírtak alapján, ami később (csak ne legyen túl késő) hatalmas kompromisszumba sodorhatja valamelyikőtöket.

Egy férfi bármikor csinálhat gyereket, egy nő viszont korlátozott ideg szülhet csak babát. Én nem várnék a helyedben. Biztos vagyok benne, hogy hamar találnál valakit, akivel ugyanazt akarjátok. Fiatal vagy még, bőven belefér az idődbe egy új kapcsolat, amiből házasság, család lehet, kertesház, stb amit mindketten szeretnétek. Viszont csak 1 életed van.

2021. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon különbözőek vagytok. Te úgy viselkedsz, mint egy kapuzárásos 40 éves, ő meg mint egy tini. Biztos vannak a barátodnak jó oldalai, talán a kémia meg hogy jó társaság?, amiért szereted, de most ő lehet a gyerek a kapcsolatotokban, hisz te úgyis akarsz egyet, ő meg nem akar felnőni. Ilyenkor kérdés, hogy meddig lesz elég a szerelem, hogy elnézd neki a lustaságát és ő neked, hogy kritizálod. De valószínűbb, hogy neki ha jön majd egy bulisabb művészlány, aki tényleg el meri engedni magát és a kevesebbnek is örül, vagy neked inkább egy önállóbb és szorgalmasabb férfi, akivel egyformák a terveitek, addig fog ez tartani.
2021. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!