Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi meggyőzhető arról,...

Egy férfi meggyőzhető arról, hogy akarjon gyereket? Meddig tartanátok ki?

Figyelt kérdés

Szeretem a barátomat, Ő a mindenem, viszont néhány szempontban eltér a véleményünk a jövőről... Elég fontos szempontokról van szó.

Én (idővel) szeretnék majd kertes házba költözni, akár a budai oldalon (II., XII., XI.), vagy esetleg Budaörsön, Budakeszin. Mind a kettőnk a lakását a szüleitől kapta, de azt már szeretném úgy megvenni, hogy még ha kell is hozzá segítség, a nagyobb részt mi tudjuk adni bele. Ezért pl. a lakásom bérleti díját teljesen félreteszem, a fizetésemből is teszek félre egy fix összeget és próbálok előre gondolkozni mindig. Ő viszont a kerületből sem akar elköltözni soha, mert hogy minek, itt van minden és legalább van élet. Viszont ez a belváros szíve, itt fiatalként jól elvan az ember, de kisgyerekkel, családdal már nem az a fő szempont, hogy hány szórakozóhely van közel...

Szeretnék 1, 3 és 5 éves tervet, hogy kb hol tartsunk majd az életben akkor. És nem titok, hogy 25 és 28 éves korom között szeretnék anyuka lenni. Ezt tudja a párom is.

Most 21 évesek vagyunk, én jövőre diplomázom és utána szeretnék továbbmenni MSc-re. De már most is dolgozom és próbálok úgy helyezkedni, kapcsolatokat építeni, hogy az később jövedelmező lehessen.

Ezzel szemben a barátom "sehol nem tart", most kezdte el a 3. képzését, mert az első kettő nem tetszett neki. Ezzel nem is lenne gond, van, hogy az ember mellényúl, de ő csapong összevissza. Hol elkezd egy teljesen reál szakot, miközben utálja a matekot, hol azt mondja, hogy ő a családi vállalkozást akarja átvenni, de amikor mondja az apja, hogy akkor besegíthetne mondjuk heti 2 nap már most, hogy lássa, mi hogy van, akkor fel van háborodva, hogy ő biztos nem, meg minden barátja egyetemre jár, nem fog dolgozni a húszas évei elején. Mindenbe belekezd, az elején lelkes, de 3-4 hónap után már unja és kezdi a megjegyzéseket, hogy lehet mégsem neki való, más téma érdekelné. Ahogy van egy olyan tárgya, ami nem a kedvenc, ő rögtön otthagyná az egészet, mert hogy nem érdekli, nem fogja megtanulni.

A másik a babatéma, ha felhozom, akkor az a válasza, hogy "majd visszatérünk rá", meg hogy "majd 10 év múlva gondolkozzak ezen" (2 hónapban egyszer beszélnék erről, tehát nem ezen pörgök nonstop). Közben én már most nagyon szeretnék babázni, 10 évig nem akarom ezt húzni. Meg mi van, ha akkor is még kér 5-6 évet...


Szeretem, de sokszor kétségbeejtő, ahogy viselkedik.

Szerintetek hogy tudnám rávenni, hogy kicsit komolyabban álljon az élethez, ne úgy, hogy "majd lesz valami" és "ráérünk erre még"?


2021. jan. 5. 10:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: nem kell áradoznia. De egy értelmes felnőtt ember azért képes távlatokban is gondolkodni
2021. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
81%

Azért nehogy ne tudjon annyit magáról az ember 21 évesen, hogy családosan képzeli el a jövőjét, vagy nem. Ennyi önismeret kell.


Egyszerűen nem lehet 10 évet várni egy talánra. Mások is, más életvitelük van, nem látják ugyanazt a jövőt, nem valók össze, nincs mit ragozni. A kérdezőnek csak azt kell eldönteni, hogy meddig akar vele lenni úgy, hogy a jövőjük kérdéses. Rákényszeríteni meg nem jó ötlet egy gyereket a másikra. Sose lesz jó vége.


Én személy szerint nem folytatnám vele, mert nem lehet beszélgetni vele egy ilyen fontos dologról, még csak gondolnia se szabad 10 évig a kérdezőnek rá. Nevetséges.


Amúgy visszaemlékezve 20-21 éves koromra, a bulisabb ismerőseim is megtudták mondani, hogy akarnak-e majd felnőttként családot, vagy sem.

2021. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
61%

#20: miert kéne áradozni?

Nem áradoztam én se, de 21-23 évesen is tudtam, hogy szeretnék legalább 3 gyereket és a (most már) feleségem is egyetértett. Lehetett ilyenrol beszélni. Régen ilyenkor már szültek ténylegesen, most meg komolyan ez a fura, hogy tervezgetjük?!


Az lenne a normális, hogy 20 évesen infantilis valaki? Ugyan már.

2021. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Időben köszönj el tőle és találsz majd olyan társat, akivel egyeznek az elképzeléseitek. Itt túl nagy a szakadék.
2021. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!