Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 35 éves koruk után...

Akik 35 éves koruk után vállaltak tudatosan babát, szoktatok ezen gondolkodni?

Figyelt kérdés

Én is ebben a cipőben járok, tehát nem piszkálódni akarok, ne értsetek félre, de néha azon agyalok, nem vagyok e ehhez öreg?

Ha most nem is, de pl 50évesen lesz egy kamasz gyerekem.

Nagyanyám 50 évesen már négyszeres nagymama volt, kirepültek a gyerekei, ő meg még tök fitten unokázott, élte az életét, megélte a dédunokáit is.

Nekem néha eszembe jut, hogy lehet már az unokám se fogom ismerni és teljesen leépülök fizikailag mire tisztességgel felnevelem a gyerekem és kirepül.

Gyakran gondolkodom azon, fogok e bírni 50 évesen egy hormongőzös kamasszal, nem leszek e ciki a szülőin meg ilyenek.

Pedig MOST nagyon vágyom rá, na de mi lesz később?

Akik később vállaltak gyereket, leírnák hogy alakultak ezek náluk?


2021. jan. 6. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tudatosan alatt azt érted, hogy már 20 éves koromban minden feltétel adott volt,de inkább kötetlenül akartam elni és várni 35 éves koromig a gyerekvállalással?

Nos, szerintem így kevesen vannak. A legtöbben nem választhatnak, így hiába is nyomasztjuk magunkat ezzel a kérdéssel (persze nekem is eszembe jut néha).

2021. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Keresztanyum most 56, van egy fia aki most 14 és egy lánya aki 13. Hozzájuk fiatalodott, meg se lehet mondani, hogy lassan 60 éves mert nem úgy él mint egy nagymama, hanem mint egy fiatalos anyuka. Nem nézik ki sehonnan és fitt, oda figyel magára, nincs leépülve pedig az előző házasságából is van 3 már felnőtt fia. Tehát 5 gyereke van összesen és tök jól tartja magát, mert elhatározta, hogy ő márpedig nem fog leépülni míg a gyerekek fel nem nőnek.
2021. jan. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom a 38 évesen a 2. gyermekem. Nekem is eszembe jutnak ezek a dolgok, de sajnos előbb nem tehettem meg, hogy szülök. De az is bennem van, hogy most nem dolgozok 3 évig, ki élvezem a babazast még így utoljára.Ha fiatal lettem volna, rohantam volna vissza melózni, hogy megeljunk. Talán az vigasztal, hogy fitten tartja az embert egy kigyerek, ahogy idősödik. Vagy legalább is remélem...
2021. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy nem becsúszott, hanem addigra lettek meg a körülmények, társ, bármi és akkor"engedhették meg maguknak", hogy elkezdjenek próbálkozni.

Bocsi, ha félreérthető voltam, bár igazából az általad felvázolt helyzetben lévők véleménye is jöhet, vagy olyanoké, ahol becsúszott és elgondolkodtak megtartsák e.

2021. jan. 6. 20:40
 5/18 A kérdező kommentje:
#2es, ezt jó volt olvsni. Jókat írtatok.
2021. jan. 6. 20:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából eddig eszembe sem jutott így nézni, pedig 36 évesen szültem a másodikat:)

Az már furcsa volt, hogy most lett elsős és fura, hogy mennyire fiatal a többi szülő...nyilván zömében első gyerekkel....igazából mostanában kattogtam azon, hogy gyorsan mégegy, de itt már azért beláttam, hogy késő ilyen korban visszaállni a startkőre...és igazából tényleg 50 évesen "küzdök" majd kamasszal...szóval a válasz az, hogy nem, akkor ezen nem gondolkodtam így, most egy kicsit megrémültem a jövőtől:))

2021. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 bocsi, nem akartam :)
2021. jan. 6. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 örülök neki, nem lesz gáz ne aggódj, jó babázást 😊 2es voltam
2021. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

6os vagyok újra:)

ha vágysz rá, ki ne hagyd

az elsőt 25 évesen szültem, és egészen más

szóval meg nem bántam:)

2021. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen kitüntél volma a többi anyuka közül akik fiatalon lettek szülők de mostmar a te korod az átlagos..
2021. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!