Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi igaz abból, hogy nem lehet...

Mi igaz abból, hogy nem lehet másik kórházban szülni?

Figyelt kérdés
Felröppent a hír, hogy csak körzetes kórházban lehet (és persze magánban), a hálapénz eltörlése kapcsán. Én viszont ilyen cikket, rendeletet nem találok sehol, mi igaz ebből?
2021. jan. 10. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre semmi sem biztos. Nincs még hivatalos információ.
2021. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Nincs végleges döntés még, de HA nem szülhetsz majd fogadott orvosnál, akkor szerintem logikus, ha nem szülhetsz bármelyik kórházban. Mint ahogy szakrendelésre se mehetsz akárhova, csak ahova tartozol.

De ez csak az én véleményem.

2021. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nincs hír róla. De ha beindul a buli, és oda mész nem fognak elkuldeni mert nem kell per a nyakukba hogy a parkoloban szültel meg, neadj isten baj lett a babával vagy veled, és ők elkuldtek.
2021. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy Magyarországon elvileg szabad orvosválasztás van, amiből egyenesen következik a szabad kórházválasztás is. A gyakorlat azonban igen más, ugyanis a kórházaknak területi ellátási kötelezettsége van, tehát ha nem oda tartozol, csak te valamiért azt választanád, akkor elküldhet, nem köteles ellátni (kivéve a sürgősségi eseteket).

Eddig a szülés kapcsán ez megoldott volt a fogadott orvossal, hiszen abba a kórházba mehettél, ahol ő dolgozott. Viszont a jelenleg ismert és márciustól életbe lépő szabályozás, amely a magán és állami ellátást hivatott szétválasztani, a fogadott orvost kiiktatja a rendszerből. Így nem feltétlenül fognak ellátni akármelyik kórházban, hiszen nem lesz, aki "bevigyen" oda, ellátási kötelezettsége pedig csak a körzetileg illetékes kórháznak van és lesz. A fentieket figyelembe véve alapvetően nem szülhetsz másik kórházban és ezt egyetlen rendeletben vagy cikkben sem fogod így megtalálni, hiszen ez több jogszabályból és az elmúlt évek gyakorlatából vezethető le.

Ami árnyalja ezt a dolgot, az két tényező. Az egyik, hogy a jelenleg ismert, márciustól hatályos szabályozás egyáltalán nem biztos, hogy végleges, hónapok óta a szülészek-nőgyógyászok számára nyitandó kiskapuról szól a kormányzati kommunikáció. Majd kiderül, lesz-e belőle valami. A másik pedig, hogy a szülés sürgősségi ellátás, azaz, ha elég későn (értsd: közel a kitoláshoz) esel be egy kórházba, el fognak látni, valamint akkor is, ha mondjuk Győrből Debrecenbe kellene, hogy átszállítsanak. Afelől azonban ne legyen kétséged, hogy 8-10 perces fájásokkal Budapesten belül simán átvisznek mentővel abba a kórházba, ahova tartozol. Erre nem egy, nem két példa volt az elmúlt években is.

2021. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező olcsóbb szerezni lakcimbejelentest mint orvost.

Én is ezt tettem, ugyanis nincs igényem extra fizetett orvosra a szuleshez, viszont a vaskosan fizetett tb-m után az intézményi korulmenyek megválasztására van. (És nem csak Bp-bol áll Mo., legfeljebb ott mentozhetnek at szulonot, bár őszintén botrányosnak tartom ha erre pazaroljak a betegszállító kapacitást, de valahogy biztosítani kell a nőgyógyász orvosok privilegiumait...)

2021. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég egyébként lakcím vagy háziorvos is kell? Vidéki lakcímem van, de Budapesten élek és szülni is itt szeretnék, ehhez elég bejelentkeznem az albérletbe, vagy háziorvost is kell váltanom?
2021. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6osnak.

Eleg a tartózkodási helyet beirni, az állandó maradhat.

De ha nem jelentkezel be, automatikusan a Sote 1re visznek.

2021. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Ott szülsz ahol szeretnél. A hugom tavaly gyakorlaton volt egy pest megyei kórházban, ápolónak tanul. Panaszkodtak a gyermekágyon, hogy annyira felkapott lett, hogy Budapesten szülnek a kismamák,hogy pang a szülészet. Mondjuk nem egy nívós hely. Anno ott szültem én is a körzetin ügyeletben. Majd a Sotén inkább. De nem fognak elzavarni. Annyi a lényeg, hogy a CTG-re oda kell járnod, hogy lássanak a rendszerben.
2021. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!