Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen kiközvetíthet a...

Terhesen kiközvetíthet a munkanélküli?

Figyelt kérdés

1even keresztül jártam a nyakukba de nem mondták adtak semmit. Ahova jelentkeztem oda nem vették fel mert vagy nem volt még az a képesítésem vagy Mert busszal mentem volna. Egy két helyen meg is kaptam hogy ebben a járvány időben nem vesznek fel olyat aki busszal jár. Próbálkozzak máskor. Aztán feladtam és elkezdtem valamit hogy ha bejön beindítom az egyéni vállalkozásom. Csakhogy 2év után összejött a 2.baba. most vagyok pont 12 hetes.


Most már én nem szeretnék elmenni dolgozni azért hogy terhesen összeszedjem.

Vajon így kiközvetít?


2021. jan. 11. 12:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

De igaz. Van ismerősöm ezen a téren.


De az 1es igen is bunkó...

2021. jan. 11. 13:00
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy darab ovi van, akkor hogy lehet, hogy sehova nem vettek fel mar 1! eve? Ha kell a penz es kell a munka, akkor nem kifogasokat keresunk, hanem elmegyunk dolgozni, meg ha nem is a vegzettsegunknek megfelelo munkahelyet talalunk.

En is voltam ilyen helyzetben, nem talaltam a szakmamban munkat, hat elmentem hazhoz takaritani, mert muszaj volt dolgozonom, persze hivatalosan csinaltam, szamlaval, nem csak ugy feketen.

Ha az ovi fel5kor bezar, akkor miert kell fel4re otthon lenned? Legyen a gyerek addig, szerezzetek be egy kocsit, es majd mesz erte, bar ez a hajo most eluszott egy darabig, de ha nincs jogsid, akkor pont most terhesseg alatt lerakhatnad, hiszen majd ha a pici megszuletik, akkor mar nehez lesz.


Ketlem, hogy itt barki is IQ nulla lenne, mindenki teljesen normalisan erdeklodott, probal segiteni. Valami baj van veled kerdezo, hogy sertegetsz masokat es mindent tamadasnak veszel. Lehet, hogy ezt az ellenseges stilust, kisugarzast erzik, latjak rajtad, es valojaban ezert nem vesznek fel sehova?

2021. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt bunkókam egyes, sima tényt közölt, ami amúgy magától értetődő is. Itt egy bunko van, az te vagy, és így érthető is, hogy miért nincs munkád.
2021. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ha nem vettétek volna észre nem a fenekemen ülök hanem a saját vállalkozásomat akarom beindítani. Amit csak úgy tudok ha előtte bejáratom magam abba a körbe. És nem akarok bunkó lenni csak tudjátok nem mindenkinek úgy esik le a dolog amit írtok mint ahogy nektek. Nekem igen is szarul esett és szerintem bunkó volt amit írt. Ha még felhúznak ilyen vagyok. Sajnálom. Nem szándékos. De szerintem sokan nem árra válaszoltak ami a fő kérdés. Valjuk be öszintén ha itt mindenki csak arra válaszolna akkor nem lennének ilyen viták és stb


Köszönöm annak aki válaszolt a gondomra.

Én nem folytatom a vitát, tudom milyen vagyok. Nem ebből kell el ítélni. Főleg mert írtam mi a célom más meg lehurrog a munkavállalás miatt...pont.

2021. jan. 11. 13:12
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látszik, front van, minden kérdésnél egymásnak esnek a nők. :-)))

Kérdező!

Ne idegeskedj a közmunka miatt sem, akár berakhatnak utcát söpörni, akár nem. Amennyiben kiközvetítenének közmunkára, kiíratod magad táppénzre és mindenkinek toll a fülébe (hogy vulgárisabbat ne írjak)!

Talán te is tudod, hogy egy terhes nőt a nőgyógyászok 99%-a kérésre bármikor táppénzre vesz. Neked a vérzéseid még további indokot is jelentenének.

De szerintem a munkaközvetítőben az ügyintézőnek is nyugodtan mondd meg, hogy momentán terhes vagy, úgyhogy sok értelme nincs miattad törnie magát.


Amúgy főokoskodóknak annyit, hogy nálunk pl. az ovi 6.00-16.30 között van nyitva. Megyeszékhelyen, fejlett iparvárosban. És egyelőre még a gyerekvállalásnak nem feltétele sem a jogosítvány, sem a saját autó megléte.

2021. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

Tappenzen terhesen addig lehet, amennyit dolgozott. Mivel az elmult egy evben nem dolgozott, ezert ra is ugyanazok a szabalyok vonatkoznak tappenzugyileg,ami barki masra. Azt mondjuk nem tudom, hogy a munkaugyi kozpont, munkanelkuli ellatas mennyire szamit ilyenkor, de ha eltitkolja a terhesseget, elmegy dolgozni, felveszik, majd tappenzre megy mondjuk 6 honapot, akkor amint az lejar, kirugjak, ez biztos. Mivel a ferje kamionos, ezert valoszinuleg a beveteluk meghalad egy bizonyos osszeget, igy kozmunkara egyebkent sem lenne jogosult.


Senki nem okoskodik. Nem feltetele a gyerekvallalasnak az auto, de ha az isten hata mogott laksz kettovel, busz is alig jar, es munkahely sincs, akkor vagy nem dolgozik az illeto, vagy megoldjak, akar autoval. Mivel a kerdezo nem valaszolt, hogy az auto miert nem opcio, ezert nyilvan szerintem mint egy otlet, le lehet irni. Sokan biciklivel jarnak dolgozni telen-nyaron, kenyelmetlen ugyan, de ez is egy megoldas lehet. Mivel ho nem sok van, ezert nem balasetveszelyesebb, mint maskor.

Senki nem esett senkinek szerintem, en egy bunko hozzaszolast nem latok.

Ha az ovi 6-16:30 kozott van nyitva, akkor a gyerek nyugodtan maradhat fel5-ig, tehat meg mindig nem ertem, miert kell hazaerni fel4-re.

2021. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy most nem küldhetnek végzettséged alatti munkára, de azért ne éld bele magad, mert ezt bármikor megváltoztathatják. Régen így volt, aztán egy darabig nem. Engem akkor azonnal elküldtek utcát seperni, pedig diplomám van! Nincs garancia arra, hogy ez így marad.

Olyan munkára viszont nem kötelezhetnek, ami miatt kiskorú gyereked felügyelet nélkül maradhat. Erre hivatkozva visszautasíthatod. Egyébként szerintem fölöslegesen parázol. Nem tudom, hol laksz, de itt Pesten be se lehet jutni a munkaügyibe most, nem hogy munkát ajánljanak!Ha valami csoda folytán mégis kapnál, a munkaadó terhesen nem fog felvenni.

2021. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%
Egyes vagyok. Minden bunkó szándék nélkül írtam, mint tényt. Ha nem terhesen nem helyezkedtel el, terhesen se fogsz. Ez ennyi. Semmi köze a vegzettsegedhez. Lehetsz te mérnök is, akkor se fognak terhesen felvenni.
2021. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kiközvetítettek terhesen, de valami kamu indokot beírt a munkaadó, hogy miért nem vesz fel.
2021. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19 ennyi. Erről beszélünk. 🤷🏼‍♀️
2021. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!