Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg hogy állsz a gyerekvá...

Jelenleg hogy állsz a gyerekvállalás kérdésével?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, egyre több fiatalnál látom, hogy nem szeretne gyereket több okból.

Ha nem szeretnél, miért nem? Ha szeretnél, mikor érzed alkalmasnak?

Fontos, hogy ne egymást ítéljük el, saját magatokról beszéljetek kérlek. Hány éves vagy?



2021. jan. 14. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem szeretnék, a döntésem megmásíthatatlan.
Erősen hajlok afelé hogy nem szeretnék, de talán lene az az élethelyzet/majd ha jönnek az anyai/apai ösztönök.
Még nem gondolkoztam rajta/nem tudom eldönteni
Szeretnék, de nem bármi áron. Majd ha úgy alakul az életem, de nagyon meggondolom a döntésem hogy kivel, mikor.
Minden féle képpen lesz gyerekem és kész, nélküle nem érzem teljesnek az életem.
Már van, nem szeretnék többet.
Már van, szeretnék még.
109 szavazat
1 2 3
 1/28 Somogyi Ági ***** válasza:
78%

24 hetes terhes vagyok, 38 éves.

Hát eddig kellett várni a férfira, akinek érdemes :)

Ha minden a tervek szerint alakul gyorsan 40 előtt még 1 lesz.

2021. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Traumatizált gyerek voltam, amitől sokat szorongok, és a depresszióra is hajlamos vagyok genetikai, környezeti okok miatt is. Nem szeretném ezt tovább adni, es magamnak se szeretnék még több szorongást.

Emellett a természeti katasztrófáktól is megkímélném a gyereket, amik majd érik ezt a generációt.

Ha a termékenységem határáig legyőzőm a szorongást, lehet, hogy leszek olyan önző, hogy életre hivok egy babát, de jelenleg erősen a nem felé hajlok.

28 vagyok, 3 éve házas.

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%

Ahhoz előbb kéne barátnő is (vagy olyasmi).

Én nem szeretnék gyereket, de hogy egy ismerős mondattal válaszoljak, "A változás jogát fenntartjuk". Sosem tudni mit tartogat az élet.

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Én sosem szerettem volna, nem is lett. 40N. Az ok: gazdaságilag instabil kiszámíthatatlan helyzet, ill. nem nekem való, nem vagyok anya típus.
2021. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg mem szeretnék gyereket, mert hiába szeretem a gyerekeket, jobban szeretem a kényelmes életemet, ahol csak magammal és a párommal kell foglalkoznom. Ezzel a párom is így van - nyilván. Nekünk így jó jelenleg. Bár nem zárom, ki a lehetőségét, hogy később szeretnénk majd. Ha pedig kifutnánk az időből, mi az örökbefogadástól sem zárkózunk el. A lényeg, hogy minden akkor történjen, amikor nekünk jó és kényelmesnek. (mivel csak ez az egy életünk van, had éljük már le úgy, ahogy nekünk jó)
2021. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Már van, megbántam

33N

2021. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Egész életemben nagyon szerettem volna, de a magyar állam nem szeretné, hogy legyen nekem.
2021. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nincs és soha nem is lesz. Nincs meg bennem az ösztön hozzá, a társadalmi nyomásra meg teszek magasról.
2021. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

29 éves vagyok, most vár az elsőt.


Én nem azt látom az ismerősi körökben, hogy a fiatalok nem akarnak gyereket, csak 1.) nincs kinek vállalni, 2.) nincs mire vállalni anyagilag.

2021. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre nem szeretnék, mert nem hiszem, hogy helyt tudnék állni anyaként. De ez még a jövőben változhat, ami elől nem zárkózom el.

2. lehetőséget jelöltem


20+

2021. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!