Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyedülálló anyák kitől,...

Az egyedülálló anyák kitől, honnan várnak tulajdonképpen anyagi segítséget a gyerekneveléshez?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben számos olyan kérdésbe botlottam itt GYK-n, ahol a férjükkel sz*r kapcsolatban élő anyák kérdezgetik, hogy tudnának megélni válás után a gyerekekkel.


Itt általában közös jellemző, hogy anyukának nincs jelentősebb saját vagyona (mondjuk legalább a fél lakás) vagy csak gyest kap, mert nem volt meg a ledolgozott ideje baba előtt, a szülei távol vannak vagy egyáltalán nincsenek a képben.


Szóval a lényeg, hogy ezekben az esetekben anyuka úgy vállalta be a babát, hogy tudta, ha bármi probléma lép fel (nem feltétlenül válás, akár baleset vagy valami), akkor nem tudja egyedül eltartani a gyereket/gyerekeket.


Na most, nekem nem egyértelmű, hogy ilyenkor lényegében kitől várnak anyagi segíséget, ha nincsenek szülők? A neten nem nehéz utána nézni az aktuális támogatásoknak meg az önkormányzatnál megkérdezni, mit kapnak, esetleg felhívnak egy ügyvédet, bár szerintem itt is elég egyértelmű, hogy nem lehet apukám kisemmizni, hogy a lakást is otthagyja meg a gyerektartást is fizesse..


Nem tudom, nem értem, hogy felnőtt emberek nem tudnak maguknak utána nézni ezeknek a dolgoknak? Vagy mit várnak, hogy valaki ad majd nekik havi 100 ezer forintot a gyerekek eltartására?



2021. jan. 17. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Akiknek annyi esze nincs, hogy tudatosan vállaljon gyereket akkor, ha el is tudja tartani, szerinted van annyi iq-ja, hogy neten utánanézzen vagy megkérdezze az önkormányzatnál?
2021. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
jaj, jól van, már kiélvezkedtétek magatokat egy másik kérdésnél, most már álljatok le. sosem tudhatod, valakinek miért éppen az az életútja, ami, szerintem foglalkozz a saját dolgoddal, és örülj, hogy te jó körülmények közé vállaltál gyereket. ez nem arról szól, hogy mennyire sajnálod azokat a gyerekeket, hanem pusztán önfényezés, hogy te mennyivel különb vagy azoknál az asszonyoknál.
2021. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Már megint kezdi a provokációt a nőgyűlölő.

Sokat lógok itt, az Emberekben és a Családiban, az általad írt típusú kérdéssel eggyel sem találkoztam, kérlek linkelj párat, köszi.

2021. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Neked mi bajod van? Nem élted még ki magad a másik kérdésnél? A válasz: csak. Foglalkozz inkább magaddal, meg a szipi-szupi életeddel.
2021. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Milyen másik kérdésről van szó?

Egyébként rengeteg nő leszarja, mi lesz, ha nem lesz apuka. Annyi ilyet olvastam már itt. Anyám sem gondolt bele, mikor apám elment, pokol lett az életem. Én biztosan csak annyit szülők majd, amennyit egyedül is biztosan fel tudok nevelni. Tudom-tudom, most majd megkapom, hogy sokat képzelek magamról.

2021. jan. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
5ös,jogos. De nem érdemes úgy leélni egy életet, hogy mindig a legrosszabbra készülünk.
2021. jan. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
azért altalaban ketten vállalnk gyereket és ketten kellene,hogy eltartsak, gondokodjanak rola, ér, érzelmileg támogssák, de sokszor az apa lelép. Lelép. Következmények nincsenek, kijelentkezik a munkahelyről, gyerektartas nulla es anyaé a felelősség. Szoval inkabb jobban kellene szankcionálni. a lélepo felet, akar börtönbüntetéssel. De kb itt gyakorlatilag bárki eltűnhet.
2021. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretem olyan anyukát, aki online összejött egy másik pasival, és gyerekestől elköltözött, most az tartja el őket.

Sok életút van, néha olyan megoldás jön szembe, ami eszedbe sem jutna...

2021. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig nem kaptunk linkelt kérdéseket, csak hogy tudjuk miről beszélgetünk!
2021. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"De nem érdemes úgy leélni egy életet, hogy mindig a legrosszabbra készülünk."

- én azt mondom, hogy fel kell készülni mindig arra is, hogy ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy terveztük. Ez nem azt jelenti, hogy ettől rettegsz, csak hogy van B és C opciód is.

Szerintem ha mindenki csak úgy vállalná be pl. a gyereket, ha már erről szól a kérdés, hogy ha nem is C, de legalább B opció van, akkor nem lenne Magyarországon 1 millió szegénysorú gyerek.

Lehet homokba dugni a fejünket, de nem érdemes.

5-ös voltam.

2021. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!