Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 évesen tényleg túl fiatal...

21 évesen tényleg túl fiatal lennék ahhoz, hogy a gyermekvállalással kapcsolatos egészségemnek utána járjak?

Figyelt kérdés

Menstruációs zavarok miatt (valószínű nincs ovuláció) járok nőgyógyászhoz, illetve kiskorom óta nem egyértelmű, hogy szülhetek-e hüvelyi úton, ennek is most járok utána.

Jelenleg nem tervezek babát (majd 3-4 év múlva lesz aktuális), de fontos nekem, hogy rendben legyek testileg és tudjam az ehhez szükséges infókat.

Mégis úgy érzem, az orvosok úgy kezelnek, mintha kis tiniként, feleslegesen csinálnám ezt, hiszen "még úgysem akarok gyereket, akkor minek?"-alapon. Nehezen viselem, hogy úgy érzem, magyarázkodnom kell azért, hogy tudjak a testemről, mintha semmi sem lenne elég valid, mintha csak 24-30 között lehetne női egészséggel foglalkozni gyerekvállalás témában.


Ti mit gondoltok?



2021. jan. 19. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
szerintem nem. jó az, ha tisztában vagy magaddal és a lehetőségeiddel, hogy esetleg nehezebb lesz vagy ne adj isten nem sikerülhet.
2021. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy túl fiatal. Miért is ne szülhetne akár 21 évesen valaki, ha szeretne és jók a körülményei?.
2021. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Én 21 évesen szültem, mi nem terveztük a babát. Rá pár hónapra lettem 22.

Kisbabám most lesz egy éves, s ismét várandós lettem.

Első szulesem csaszarmetszessel végződött. (A méhszáj teljesen kinyílt, a szulocsatorna nem tudott létrejönni a kis perem miatt, így mivel mekomiumos volt a magzatvíz császár lett.)

A tesóját idén szülőm 21'ben, meglátjuk, hogy milyen formában jon világra.:)


Az összes nőgyógyász akivel találkoztam, s szonografus, illetve háziorvos, mind dicsért, hogy mennyire jó, hogy fiatal anyuka vagyok. Ilyenkor a legideálisabb a test a szüléshez. Az a nőgyógyász akinél most jártam jelezte, hogy 20-25 éves kor kozott a legjobb a gyermek vilagrahozasa, akkor a leghalasabb a test, s nagyon nem jó (szerinte), hogy kitolódott 35-40 ev közé az első baba.

2021. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

#3as vagyok

Az elso terhességemkor mikor mentem az első uh-ra a terhesség megállapításra, akkor a nő mutatta, hogy ott a petezsak, igazolt a terhesség. Majd végig nézett rajtam:

10 nap mulva kontroll, addig döntse el megtartja-e.


Neztem egyet, nem kérdeztem meg, hogy azért mert 21 vagyok még ilyen kérdést kell nekem feltenni?!

De csak annyit mondtam, hogy természetesen megtartom.

Szóval, lesznek még ilyen kellemetlenségek.

2021. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
24 evesen estem teherbe,de tolem is megkerdezte a doki. Szerintem kotelesseguk megkerdezni,hogy megtartod e
2021. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
4, ezt kötelező megkérdezni, mondjuk nem épp ilyen köntösben, de kötelező
2021. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
A másodiknal nem kérdezték tőlem
2021. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azért nem olyan fontos kivizsgaltatnod magad, mert a termékenység változik az idővel, és nem biztos, hogy ha 4-5 év múlva gondod lenne, annak már most kimutatható jelei vannak.

A peteérést megprobalhatod te is megfigyelni (rendelsz ovulacios tesztet és homerozol).

Szerintem lényegtelen az is hogy szulhetsz e hüvelyi úton ha nem vagy még terhes.

Én mondjuk különösen utálok nőgyógyászhoz járni ezért nem javaslom hogy menj. Úgyis a fogamzásgátlót javasolják majd. Nekem idosebben is elbagatellizaltak a problemaimat (ciszta, vérzés) --> szedjen fogamzásgátlót. De egyébként probléma nélkül terhes lettem, és ugyanúgy megkérdezte az orvos hogy megtartom e pedig 31 éves voltam és a második gyereknél is megkérdezték.

2021. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Tőlem sem kérdezték meg egyszer sem, 26 évesen estem teherbe. A védőnő annyit kérdezett, hogy tervezett volt-e, de egyik orvos sem, aki látott, nem kérdezett ilyet. Pedig vagy 4 orvosnál voltam az első 12 hétben.


Amúgy kérdező, szerintem jól csinálod, igenis menj és vizsgáltasd ki magad. Ne törődj a beszólásokkal. Ha egyszer gyereked lesz, úgyis megkapod minden oldalról a kéretlen véleményeket és tanácsokat, mert mindenki mindent IS jobban tud majd nálad.

2021. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Jól teszed. Számos olyan probléma van, ami időben elcsípve kezelhető. Pl: emelkedett vércukor érték időben elkezdett diétával nem vezet IR-hez és meddőségi problémákhoz.

A helyedben egy hormonpanellel, min. 3 pontos vércukor terheléssel kezdenék.

2021. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!