Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség nélkül a célok?

Segítség nélkül a célok?

Figyelt kérdés

Ti segítség nélkül hogy éritek el a céljaitok? Vagy amit akartok?

Párom sokat dolgozik. Anyukám itt lakik nem messze, de nem sokat segít. Anyósom is dolgozik. Így egyedül vagyok.

Volnának terveim. Tanulni stb.

Eddig nagyon bele törődtem, hogy ez van. Meg kb nem volt semmi célom. De egyre jobban akarnék ebből kitörni, meg csinálni dolgokat.

De még mindig ott vagyok leragadva, hogy a gyerekeket addig hova tegyem?

A nagy ovis már. Az oké.

A kicsi meg délelőtt alszik. Ha nem alszik, csak sokkal nehezebb lesz a dolgom. Mert akkor az ovi felé alszik el délben stb. Szóval még így a magánbölcsibe se tudom leadni addig.

Na meg a hétvége. Akkot meg mind a ketten itthon vannak. És akkor is egyedül vagyok.



2021. jan. 20. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terveid lennének? Mit szeretnél tanulni? Amit szeretnél az csak nappalin van vagy tudnád csinálni levelezőn, esetleg estin, stb? Egyetemen pl. van olyan hogy a gyerek három éves koráig igényelhető egyéni tanrend, ha olyan a szak be sem kell járni csak a vizsgákra. Nyelvet pl akar online is tudsz tanulni a tanárral Skype-on a gyerek alvásidejében.
2021. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem halaszd a celjaidat akkorra mikor mindkét gyereked már intézményben lesz.

Én amúgy úgy oldottam meg, hogy a gyerekek előtt megvalositottam a terveim, mert tudtam hogy nem lesz segitsegem, de ezt már nem tudom ajánlani

2021. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először tanultam, picit dolgoztam, aztán vállaltam gyereket. Máshogy nekem sem ment volna.

Fogadj bébiszittert, ha megteheted, jobb ötletem nincs.

2021. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is tanultam. Meg dolgoztam.

De szívesen tanulnék még olyat ami érdekel, és amit később használni is tudok. 🙂

2021. jan. 20. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha konkrétan leírnád mi érdekel talán mi is jobban tudnánk tippeket adni, hátha csinálta valaki azt a szakot/OKJ-t, tudja hogy épül fel a képzés stb.
2021. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én először elértem a céljaim és utána vállaltam gyereket.


Mivel magamnak és a férjemnek szültem, így nem is várnám el mástól a segítséget, ha nagyon kéne fizetnék bébiszittert.

2021. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már nem alszik délelőtt, mehet családi napközibe.
2021. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A célok egyik különleges jellemzője pontosan az, hogy ha tiszta a kitűzött cél, akkor a megvalósítás is könnyebben megoldódik.


Tehát érdemes lenne először a céljaid kitűzni, majd ezután -már a céljaid ismeretében- megoldásokat, lehetőséket találni a megvalósításukhoz.

2022. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!