Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény papíron...

Családi adókedvezmény papíron közösen vagy egyedül kell nyilatkozni?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, egy gyermek van, csak a férjem venné igénybe az 1 gyermek után járó összeget, közös nyilatkozatot X-eltem mert a NAV így írja, hogy közösen kell nyilatkozni, egyedül akkor kell, ha pl egyedülálló a szülő.

Férjem munkahelye szerint nem jó, egyedül kell nyilatkoznia.

Szerintetek?


2021. jan. 22. 13:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%

Egyedül elég nyilatkoznia, de kellenek a te adataid is hozzá.

Hol jelöltél közös nyilatkozatot? Az akkor kellene, ha megosztanátok, de ez több gyereknél releváns. Ha a férjed veszi igénybe neked nem kell leadni semmit.

2021. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Azon a papíron a közös nyilatkozat kockát X-eltem be, amit ő leadott.
2021. jan. 22. 13:45
 3/40 A kérdező kommentje:

saládi kedvezmény érvényesítése: közösen vagy egyedül?

A gyermekeiket közösen nevelő házaspár mindkét tagja már év közben, adóelőleg-nyilatkozattal igénybe veheti a családi kedvezményt, ha a gyermekek után családi pótlékra jogosultak.


Ha a házastársak úgy döntenek, hogy a kedvezmény teljes összegét csak egyikük érvényesíti az összevonás alá eső jövedelmére, akkor ez is a családi kedvezmény közös érvényesítését jelenti, hiszen mindketten érvényesíthetnék a kedvezményt, de úgy döntöttek, hogy azt csak egyikük veszi igénybe.


Ebben az esetben a családi kedvezmény évközi érvényesítésére vonatkozó adóelőleg-nyilatkozaton a kedvezményt érvényesítő házastársnak a közös érvényesítést kell bejelölnie.


Ha a gyermek után családi pótlékra, így családi kedvezményre is csak egy magánszemély jogosult (például a gyermekét egyedül nevelő szülő), akkor ő a kedvezményt egyedül érvényesíti, az adóelőleg-nyilatkozaton ezt a lehetőséget kell megjelölnie.

2021. jan. 22. 13:45
 4/40 anonim ***** válasza:
77%

1. Vagyok: [link]


Itt megtalálod a papírt tájékoztatóval együtt, amit le kell adnotok, esetetekben adnia kitöltve a munkahelyén.

2021. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a NAV nem írja jól? Mert itt is az áll, hogy ha én is jogosult lennék rá, de csak ő kéri, akkor is közös nyilatkozatot kell tenni.
2021. jan. 22. 13:45
 6/40 anonim ***** válasza:
44%
Egyedült kell jelölni, ha egyedül érvenyesíti. Tanultam is és érintett is vagyok. Közösen akkor érvenyesítitek, ha megosztjátok a kedvezményt.
2021. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Jó, tehát a NAV oldalán szereplő információ akkor a téves. Marha jó.
2021. jan. 22. 13:48
 8/40 anonim ***** válasza:
85%
Nekem azt mondta a munkàltatóm, hogy ha van férjed akkor a közösent kell beikszelni. (akkor is ha csak az egyik fél veszi igénybe. ) Ha egyedülàlló valaki, akkor az egyedült.
2021. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jól írja a nav tájékoztatója! "Az adóelőleg megállapításakor a családi kedvezményt a jogosult házastársak, élettársak – az összeg vagy a

kedvezményezett eltartottak számának felosztásával – közösen is igénybe vehetik. Ha a családi kedvezményre

ugyanazon kedvezményezett eltartott után többen jogosultak, illetve, ha a családi kedvezményt közösen veszik

igénybe, akkor a nyilatkozatot közösen kell megtenni.." a nyilatkozaton akkor kell közöset jelölni, ha megosztjátok a kedvezményt.

2021. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Másolom írja szintén a NAV oldaláról az infót:



A gyermekeiket közösen nevelő házaspár mindkét tagja már év közben, adóelőleg-nyilatkozattal igénybe veheti a családi kedvezményt, ha a gyermekek után családi pótlékra jogosultak.



Ha a házastársak úgy döntenek, hogy a kedvezmény teljes összegét csak egyikük érvényesíti az összevonás alá eső jövedelmére, akkor ez is a családi kedvezmény közös érvényesítését jelenti, hiszen mindketten érvényesíthetnék a kedvezményt, de úgy döntöttek, hogy azt csak egyikük veszi igénybe.



Ebben az esetben a családi kedvezmény évközi érvényesítésére vonatkozó adóelőleg-nyilatkozaton a kedvezményt érvényesítő házastársnak a közös érvényesítést kell bejelölnie.



Ha a gyermek után családi pótlékra, így családi kedvezményre is csak egy magánszemély jogosult (például a gyermekét egyedül nevelő szülő), akkor ő a kedvezményt egyedül érvényesíti, az adóelőleg-nyilatkozaton ezt a lehetőséget kell megjelölnie.

2021. jan. 22. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!