Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelés ma bonyolultabb,...

Gyereknevelés ma bonyolultabb, nehezebb mint 70-es, 80-as években?

Figyelt kérdés
Vagy csak közösségi média miatt mindenki belelát mások életébe ezért verseny alakul ki, hogy ki csinálja jobban?

2021. jan. 23. 19:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem bonyolultabb csak jóval nagyobbak lettek az elvárások. Sokak szerint az már pucér seggre való gyerekvállalás, ha nem tudják a szülők megvenni a legmodernebb kütyüket a gyereknek, és nem kap kocsit, lakást 18 éves korára. Az átlag színvonal (taníttatás, középkategóriás játékok/műszaki cikkek egy gyereknek, szeretetteljes háttér) az már nem elég manapság, akkor már a csupasz seggedre vállaltad.
2021. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Nehezebb , mert már nincs az mint régen: nyugdíjas fiatal nagyszülő, szomszédban a sógornő, szomszéd utcában a másik nagymama stb.

Az emberek messze élnek egymástól, nincs segítség semmi téren.

A gyereknek már nem elég, hogy veszel neki 2 öltözet ruhát aztán kész. Sajnos ha akarod ha nem, ahhoz hogy a gyereked normális életet éljen meg kell neki venned normális ruhákat, kütyüket stb.

A világháló miatt könnyebben bele tudják egymást vinni a rosszba, erre is oda kell figyelned.

Már az a szigorú nevelés is megvetendő, meg a segítségkérés is, már nem az van, hogy leadod a gyereket 2 hónapra a nagymamánál nyáron mint régen velünk tették, mert te akkor más nyakára szültél, meg miért terheled a nagyit, meg te gyereked hogy lehet szíved másra bízni. Hanem már ilyen tábor olyan tábor, üljél vele te otthon stb.


Szóval igen nehezebb. Sokkal több az elvárás minden téren.

2021. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is nehezebb. Nagyobb a nyomás a szülőkre. És ahogy írták, a nagymamák is kb. 65 éves korukig dolgoznak, szóval nem is tudnak nagyon besegíteni a gyermeknevelésbe.

Most már elvárják, hogy az életed a gyerek körül forogjon, különben rossz szülő vagy. De ha nem hagyok kellőképpen önállósodni, akkor is rossz szülő vagy. Mi már első osztályban is egyedül jártunk iskolába, és egész nyári szünetben egyedül voltunk otthon, mert a szüleink dolgoztak, és ez volt a természetes, ma ha ezt megtudja valaki, az egész társadalom megvetése sújt, még jó, ha el nem veszik tőled a gyereket.

A tévé meg a mindenféle kütyü is nagyon rossz hatással van a gyerekekre, mindenki mondja, hogy kerüld el, de hosszú távon nem tudsz szemben úszni az árral. Ezért a gyerekek a szabadidejükben nem a friss levegőn játszanak vagy olvasnak, hanem belemerülnek ezekbe, ami miatt nem fognak úgy fejlődni, nem lesz jó a szókincsük, az olvasáskészségük, hamarabb lesz gerincferdülésük stb. Ennek is természetesen a szülő az oka.

Elvárják, hogy mindenféle különórára hord a gyereket, mert a mai gyermeknevelés alapelve az, hogy minden gyerek jó valamiben, csak meg kell keresni. Ha nem kutatod ezt lelkesen, akkor is rossz szülő vagy. Engem pl. mindenki megszól azért, mert nem hordom semmiféle különórára a gyerekeimet. Én elfogadtam, hogy a gyerekem átlagos, és nem lesz belőle világhírű zenész vagy sportoló, emiatt aztán szégyellhetem is magam rendesen.

Régen teljesen alap volt, hogy a gyerek megy a körzetes iskolába, és kész. Most meg minden szülő azon aggódik, hogy jaj, melyik iskolába is adjam a gyerekem. Csomó magániskola csábítgatja a gyerekeket, és legyen lelkifurdalásod, ha nem dőlsz be nekik.

Szóval sok minden miatt keltik a lelkifurdalást a szülőkben, anyámnak pl. semmi kétsége nem volt afelől, hogy ő tökéletesen neveli a gyermekeit. Kérdezz meg egy mai szülőt, biztos, hogy senki sem így gondolja.

2021. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Sokkal nehezebb, engem anyum bármikor ki csapott az utcára mert ők dolgoztak akkor nézett rám a szomszed néni vagy más utcabeli gyerekek szülei. Ma már ezt ki merné megtenni?

Mikor én gyerek voltam a nagyszüleim már nyugdíjasok votlak de nem annyira idosen ugye így volt idejük velem foglalkozni játszani stb. Ma a legtöbb nagyi aktív dolgozo ha így haladnak a kor határral meg se élik a nyugdíjas kort. Munja mellett idosen meg az unokakra sincs kapacitás.


Igaz ez nem konkrétan nevelés dolog de ma mindenki ezt nem eszik: azt nem eszik vegan tojást nem eszik glutenmentesen eszik anno semmi ilyen macera nem volt szendvics felvágottat aztán Hello.

2021. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Én pl már nagycsoportos ovisan magam jártam haza, akkor ez nem volt nagy durranás, sokan így voltunk. Elsősen már 16 km-t buszoztunk gyerekek magunk, bérletet vettünk stb.

Mai világban még tizenéveseket kísérgetnek, ha ilyet mersz mondani, hogy az elsősőm majd jár maga kb gyámügyet rádhívják.

Van olyan ismerősöm, akinek 12 és 9 éves gyerekei vannak, a tanítás nem egyszerre kezdődik nekik és nem egyszerre ér véget, elmegy az egyikkel reggel hazamegy, elmegy a másikkal, majd du megint oda vissza oda vissza, ezt csinálja egész nap, mert nem engedi el őket 300 méterre az iskolába.És most kb ez a normális.

Hol volt ilyen régen?

Nem rég volt egy kérdés, ahol egy anyuka kérdezte ha alszik du 1-2 órát a gyerek akkor elmerjen e menni 5-10 percre a gyógyszertárba ami a szomszéd utcában van, mert elkészült a gyereknek a krémje ami fel volt írva, de ömlik az eső,nem akar vele menni, amíg alszik du gyorsan megoldaná, kapott vagy 60 választ, szinte csak azt, hogy te nem vagy normális, hogy jut ilyen az eszedbe, egy gyerek mellől az udvarra se szabad kimenni attól hogy kiságyban alszik, mert bármikor ébredhet, és mi van ha nem vagy ott..

Hát régen ilyen se volt, 4-5 évesen míg reggel aludtam anyukám simán elment a gyógyszertárba, boltba, ide-oda, sokszor már mire ébredtem jött hazafelé, de akkoriban ezek nem voltak ilyen tragédiák, szokásos dolgok voltak.

Most egy nő gyerek nélkül kb nem létezhet 5 percre sem, ha egy nő bármit is akar csinálni ami nem a gyerekkel kapcsolatos már rossz anya, még ha az apára hagyja akkor is.

2021. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

Régen más volt.

Anyósom szokta mesélni hogy neki nem kellett gyereket nevelni mert milyen jól elvoltak. Persze hogy elvoltak mert nem volt rájuk ideje. Állatok földművelés... Kénytelenek voltak egyedül elleni.

4 unokája van. Egyikhez sincs türelme. Persze ebbe benne van hogy 30éve nem volt ennyi minden, sokat fejlődött a világ. De ha annó munkahelye van akkor lett gyermekekre is idő. Mint anyagnak is. Anyám nagyon jókat játszik a fiammal.


De igen nehezebb sokkal. Sok a követelmény

2021. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
70-80-as évekhez képest inkább az a nehezebb, hogy nagyon felgyorsult a világ. Egy átlag gyereket mindenfele külön sportra és órára és fejlesztésre visznek a szülök ami mind a gyerek, mind a szülő idejét durván rabolja, nem marad energia semmire. Régen a sport az volt, hogy suli után órákat voltunk a játszótéren 20-30 gyerekkel a lakoteleprol. Rohangáltunk stb. És nem is voltak lent a szülők. Max 1-2 “ügyeletes” szulo, aki rászólt bárki más gyerekere is, ha vadult. És szót fogadtunk neki. A többiek szülei akik nem voltak lent, néha elkialtottak a csemete nevet az ablakból, mire oda kellett kocognunk csekkolni, hogy jelen. Most ez hol elképzelhető? Mindenki rohan, nincs biztonság, nem meri senki egyedül hagyni a gyereket egy pillanatra sem. Szerintem nem bonyolultabb gyereket nevelni, csak a körülmények lettek sokkal komplikaltabbak.
2021. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%
Igen amúgy az is igaz, hogy az en nagymamám simán az anyukam is lehetne a mai világban. 😁 negyven pár éves volt amikor születtem. És ő már nyugdíjas volt mire nyariszunetben vigyázni kellett ram.
2021. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

Régen semmiféle nevelés nem volt, a gyerekeket elverték, ha rosszak voltak, a szülőknek ha kedvük volt játszottak velük, de nagyrészt egyedül hagyták őket, mert jobb dolguk volt, nem foglalkoztak velük, sok házimunkát, kisebb tesók nevelését bízták rájuk, önálló leckeírás, jól elvertek, ha rosszul ment és szégyent hoztál rájuk és parancsolgatás, veréssel idomítás, hogy ne hozz szégyent az utcán se rájuk, maradj csendben és szó nélkül csináld, amit a felnőtt mond. Senkit nem érdekelt, hol van és mit csinál a gyereke, "beleestél a vasvillába büdös kölyök, hát nincs annyi eszed hogy odanézz, mielőtt beleugrassz?" Ha valaki lassabban fejlődött elkönyvelték butának vagy nem foglalkoztak vele, majd alakul, ez rossz gyerek, nem tehet róla hogy buta, és itt ki is merült minden..Továbbá terjedt az a szuper könyv, ami arról szólt, hogy hagyjuk sokat sírni a babát, bilireszoktatás szégyennel, ha bepisil, korán tömték a kicsiket barackkal és tejjel kiskanállal a 3 hónapost, bepólyálták, alig tudott mozogni, addig is nyugton volt..


Manapság kegyetlen nehéz, hónapról hónapra figyeljük a gyereket, mikor hogy mit tanul meg, igyekezzük kötődően nevelni, táblázat alapján etetjük szigorúan egészségesen, sokat kelünk, ugrunk, ha sír, szoptatjuk amíg bírjuk idegekkel és tejjel, sok cuki ruha, pelenka, már nincs pólya, sokat kell utánuk menni, szűrésekre járni, fejlesztő tornákra, már várunk szobatisztasági érésre és lessük a gyereket, gyorsan terjednek az infók, mindenki siettetné a gyerekét, jobban tartunk betegségektől, lemaradásoktól, visszük játszóra, 10x annyit vagyunk velük, mint a szüleink, már nem nagycsaládos nevelés van(mondjuk legalább már néha az apák is gondozzák a gyerekeiket), hanem minden a szülők feladata, nem bízzák nagytesóra meg nagynénire, már ciki bölcsibe adni 2,5 éves kora előtt, már el kell hozni az oviból délben, különben milyen anya vagy.. Kötelezők a gyerekprogramok, ringató, bábszínház, játszótér, játszóház, mama baba dolgok, közös úszás.. Fejlesztések, otthoni gyakorlások játékosan, közös játék, minőségi idő, tanítgatás, figyelni rá, mert már tudjuk, nem a gyerek hibája, ha magára húzza a poharat az asztalról vagy leesik valahonnan..


Cipőválaszték, egészségesen tartani hajat, bőrt, jó oviba, suliba adni, különórákat fizetni, gyakorolni vele a leckét, tanítani az őt körülvevő világról, mert már nem a gyerek hülye, ha valamit nem tud, hanem a szülő hibája. Pszichológushoz vinni, ha rágja a körmét nem bekenni borssal.. És persze nem megütni, pozitívan nevelni, jutalmazni, választékosan dicsérni blablaaa..MILLIÓ dolog


Sosem volt még ennyire "munka" gyereket nevelni és ez így helyes egyébként szerintem.

2021. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg már ez a ló túloldala lett, mondom ezt úgy, hogy kisgyerekes szülő vagyok, de érzem magamon, hogy én is stresszelek. Most kezdi a bölcsit a lányom, már előre stresszelek, hogy mit gondolnak rólam majd, hogy 7-16ig ott lesz napi 9 órát. Előre stresszelek, hogy ha iskolás lesz hogy oldom meg hogy hozzuk vigyük munka mellett, mert ugye iskola nincs 6-tól mint a bölcsi, ovi stb. Szóval mostmeg már kész stressz a gyereknevelés, úgyhogy szerintem már ez sem olyan jó.
2021. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!