Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a gyerek...

Van itt olyan, aki a gyerek születése után sem bírta elfogadni, hogy neki ezentúl más lesz az élete?

Figyelt kérdés
A nagyon véletlen-esetekre vagyok kiváncsi, amikor a gyerek nem volt tervezett (ide sorolok mindent, ami az egyéjszakás kaland és a kapcsolatban-bár-gyerek-még-szóba-se-jöhetett-volna esetek közé esik). Legtöbbször a szülők, de főleg az anya végül beletörődik a sorsába, de kiváncsi vagyok van-e itt olyan, aki nem tudta elfogadni, hogy szülő (anya) kell legyen, de nem vetette el a gyereket. Hogyan éled meg a mindennapokat, képes vagy-e igazán szeretni a gyerekedet? Hány éves a gyereked?

2021. jan. 24. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk van ilyen a családban, ő úgy csinálja, hogy mindennap viszi a gyereket a naygszülőkhöz, hogy vigyázzanak rá, hogy élhesse tovább a szabad életet. A többi unokának meg nem jut szinte a nagyszülőkből..
2021. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy válaszolhatok-e úgy, hogy nem rólam van szó, hanem testvéremről?

Azért leírom, aztán meglátod, hogy erre voltál-e kíváncsi.

Olyan értelemben nem tervezett gyerek volt, hogy ő maga sosem vágyott rá, nem is az az igazi anya típus (párom pl minden egyes találkozónál fel van háborodva, hogy hogy lehet valakinek ennyire kevés anyai ösztöne). Mondjuk ki, csak azért esett teherbe, mert így magához tudott láncolni egy férfit (egyelőre sikeresen, bár amúgy véletlenül a férfi elmondta páromnak, hogy nem boldog, többek között amiatt sem, mert a szembe jövő Marika néni többet foglalkozik a gyerekkel, mint az anyja). Olyan értelemben beletörődött, hogy elfogadta az élete mindennapos része a gyerek, akit oviba kell vinni, meg enni kell neki adni, de azért ha nem muszáj, nem ő intézi ezeket a dolgokat, hanem a férje. Amiből lehet, kihúzza magát. Mikor együtt vagyunk és a gyereknek valami kell, sosem az anyjához fordul segítségért, mindig apához megy, ha kell egy pohár víz például. Soha nem ül le vele játszani, ha eljön az esti rutin ideje (fürdetés, vacsora, esti mese stb), akkor mindig a férjének szól, hogy intézze ő. Lényegében számára minden ugyanolyan, mint előtte, annyi, hogy néha mindenképpen van feladat a gyerekkel, hiszen a férje sem tud mindig mindent egyedül megoldani, de az esetek olyan 90 %-ában nem foglalkozik vele, nem izgatja, éli a saját kis virtuális világát. 4 éves gyerekről van szó amúgy.

2021. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Sógornőm van így vele, pedig tervezett gyerekről van szó, de valószínűleg szülés után jött rá, hogy nem minden "rózsaszínű". (Nem olyan, mint amikor átjött a mi gyerekeinkhez babázni, aztán ha megunta, ment haza). A gyerekét beadta 1 évesen bölcsibe, azóta elvan, éli világát, de azért hétvégén még mindig látványosan szenved a saját gyerekétől. (Nem mindenki válik anyává aki szül egy gyereket)
2021. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
2 azért érdekes, fordított esetben ha az apuka viselkedne így hogy csak néha foglalkozik a gyerekkel az normális lenne.
2021. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is lepasszolom magamról a teendőket. Sajnos a hozatalát-vitelét nem tudom, emiatt én vagyok a munkanélküli a családban, és még hosszú évekig az leszek. Na, ezt borzalmasan viselem, gyűlölök háztartásbeli lenni, és ha arra gondolok, hogy a rengeteg év kiesés miatt már csak utcasepregető közmunkás leszek, felrobbanok az idegtől.
2021. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

en igen. Az apa lelépett, nem tervezett gyerek etc. Az elso egy év borzasztóan nehéz volt, lelkileg, fizikailag, amikor ugye a terhesség alatt tudtam, hogy egyedül leszek, de élt bennem valami romantikus eszme, hogy ez tok jo buli lesz és lesz egy kislányom.

A kőkemény valosag brutal volt. Nemslvás, fajt mindenem, lattam hogy az emberek élik az életüket,kb meg akartam halni, aTán átfordult. Annyira megszerettem a kicsit, hogy ma már nem csinalnám vissza, nem adnám fel ezt az életet, pedig nagyon nehéz, de megedződtem.Most 14 honapos es kb december ota nem vágyok régi életemre, hanem tervezem az újat. Sok munka vna benne, brutál önismeret és hát tényleg a legmélyebben voltam, sokszor van még szar pillanatom, de már tulteng a pozitív. Nekem az segített, hogy majf elmúlik, hogy egyszer aludnk fogok és a legrosszabb forgatókönyv szerint is 12-13 év mulva "szabadulhatok". Közben koncentraltam a jo dolgokra és ez segített

2021. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6 os vagyok. Ha érdekel mesélek is szívesen privatban. nekem nagyon nagyon véletlen volt.
2021. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Én részben terveztem, 2 éves múlt, és nagyon nehéz, nehezen élem meg , nem vagyok önmagam. Most megy bölcsibe, én meg munkába, talán jobb lesz. Én nem érzem azt a hatalmas rózsaszín ködös imádom szeretet amit sokan állítanak, de szerintem szeretem, mert szépnek látom, okosnak látom, szeretem ha megpuszil, meg ilyenek, mindent megtennék érte, szóval szerintem szeretem, de nem vagyok egy olyan tutujgató egész nap szeretgetős anyja.
2021. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
8! Hidd el ezzel nincsen semmi baj, sőt ! Jó lenne ha rajonnenek a nők hogy nem attól lesznek jó szülők hogy megszűnnek létezni és minden IS a gyerek koruk forog majd
2021. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

En gyógyszer mellett lettem terhes, úgy hogy az orvosok szerint nem eshettem volna teherbe. Ráadásul 20 évesen. Úgy voltam vele h de jó lesz.

Szülés utáni depresszióba estem ami meginkabb megnehezítette a dolgom. Az elejétől kezdve nagyon szerettem viszont nagyon nehezen tudtam megszokni hogy nekem kell egész nap szórakoztatni. Már 2 éves elmúlt de még mindig nagyon nehéz. Ténylegesen az életemet adnám érte de vannak nehéz napjaink. Arra viszont nagyon odafigyelek hogy ne érezzen semmi rosszat.

2021. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!