Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládban felnőttek! Ti...

Nagycsaládban felnőttek! Ti magatok is nagycsaládot terveztek?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezem, akik 3-an, 4-en vagy ennél többen voltak testvérek. Ti is nagycsaládot terveztek alapítani? Ha igen miért, ha nem miért?

2021. jan. 24. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi 3 vagyunk testvérek.Max két gyereket terveztem, abból egy jött össze.Én nem volnék alkalmas 3-4-5 gyerek nevelésére.
2021. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi hárman vagyunk testvérek. Nekem is, a bátyámnak is 4-4 gyerekünk született, a húgomnak 2, és nem is terveznek többet.

Én mindig is nagycsaládot terveztem. Nagyon szerettem gyerekkoromban, hogy sokan vagyunk (sokáig velünk élt az egyik nagymamánk), el sem tudtam volna képzelni, hogy csak 1 gyerekem legyen.

2021. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
5-en vagyunk testvérek. Én nem szeretnék egy saját gyereket se, mert ismerem magam, és tudom, hogy szükségem van minden nap pár óra egyedüllétre, ami nem összeegyeztethető a gyermekvállalással. Foglalkozni viszont szeretek velük, ezért gyógypedagógusnak készülök.
2021. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Mi 3-an vagyunk testvérek, nem tartjuk a kapcsolatot, nagyon rossz gyerekkorunk volt. A szülők elváltak, apuka vonta meg a vállalt, rettentő anyagi körülmények közé kerültünk, az anyám gyűlölte az életét, amit rajtunk vezetett le, állandó stressz, feszültség, vita volt otthon.


Ettől függetlenül szerettem volna én is 3- gyereket, de a 0-ról indulva nyilván nem tudtuk sajnos megteremteni hozzá az anyagiakat, így marad a Max. 2, mert nem akarom, hogy esetleg úgy nőjjenek fel, mint én.

2021. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell lepontozni azt, aki felvállalja, hogy 0-24-ben nem tudna gyerekekkel foglalkozni, de amúgy szereti őket és egy lelkileg megterhelő hiányszakmát tanul azért, hogy segíthessen rajtuk?
2021. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólását! Lepontozni én biztos nem pontoztam le egyikőtök válaszát sem, nem lehet, hogy ez is automata? A kérdés kiírása óta most volt időm először elolvasni a válaszokat.
2021. jan. 24. 19:49
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Az se normális dolog, hogy minden kérdés első oldalán jönnek a kiakadásom, hogy "jaj, ki pontozott le??? "


Kit érdekel? Ne offoljátok már szét mindig sírással a kérdéseket.

2021. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
4-en vagyunk testvérek, eddig még egyikünknek se lett gyereke, pedig mindegyikünk elmúlt már 30. Egyedül én tervezek, egyelőre csak egyet, maximum kettőt. Szerettem a gyerekkorunk, de azért megvan az árnyoldala is a nagycsaládnak. Sosem tudtam egyedül lenni, mindig mindent meg kellett osztani, nem jutott annyi pénz rám, nem öltözködhettem úgy ahogy szerettem volna, mert nekem már csak az idősebb nővéreim levetett ruhái jutottak stb. Emiatt mindannyian kissé önzőek lettünk.
2021. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi hárman, a férjemék 7en vannak tesók. Ehhez képest mi jelenleg nem akarunk, a jövőben nálam 1 a max. a férjem részéről is eddig max. 2 került szóba, de az utobbi időkben o is inkább csak egyet emleget.
2021. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Férjemék 3an voltak testvérek. Mikor megismerkedtünk, azt mondta, hogy 3 gyereket szeretne.

Esküvő után megszületett a lányunk, belekóstolt a gyereknevelésbe, és köszönte szépen, nem kér belőle.

Együtt vagyunk, de szinte semmit sem foglalkozik a lányával, és nem is akar több gyereket.

Szóval az, hogy valaki mit tervez, és mi lesz belőle, az nem mindig találkozik.

Hozzáteszem, hogy kifejezetten lányt akart. Én is, ő is. Szóval ez sem lehet a probléma.

2021. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!