Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen állami/önkormányzati...

Milyen állami/önkormányzati támogatásokra számíthatok egyedülálló szülőként?

Figyelt kérdés
Nincs Magyarországon bejelentett munkám, eddig külföldön dolgoztam. A párom nem akarja vállalni a Gyermeket. Mégis milyen segítségre számíthatok? Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 15. 16:28
 1/8 A kérdező kommentje:
igaz ez a 13.700 Ft?!! vagy ez vicc?
2010. aug. 15. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Szomorú vagyok, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de nem a világ vége.


Jár neked is az emelt összegű családi pótlék, a GYES-t nem tudom pontosan hogy van most. Az önkormányzat is segít, de ez az önkormányzattól függ. Van rendszeres gyermekvédelmi támogatás, ami bölcsiben, oviba, suliban ingyen étkezést jelent. Aztán van rendkívüli, amit alkalmanként lehet megigényelni, aztán van lakásfenntartási támogatás, ha pesti vagy, akkor az elműnél van védettfogyasztói nyilvántartásba vételi jogod, ami nem jár pénzzel, de ha véletlen bajba kerülsz több segítséget kapsz, mint egy átlag fogyasztó. ennyiről hallottam, de érdeklődj az önkormányzat szociális osztályán.


Sok sikert!

2010. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen igaz a 13700Ft. Sajnos nem vicc, bár kijönni belőle egy vicc!!
2010. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
néhány hetes terhes vagyok. Kíváncsi vagyok, mire számíthatok.....
2010. aug. 15. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:

A GYES az 25000ft a az emelt összegű családi 13700ft. Én az önkormányzattól terhesség alatt 2x igényelhettem támogatást (de ez ugye pofára megy) A lakás fenntartási támogatás nekem akkor 3200ft (67nm házra) Lehet rendkívüli gyermekvédelmi támogatást kérni az évi 2x És van a gyermekvédelmi támogatás ez évi 2x kapod nálunk dec. és aug.ban utalják + jár mellé az ingyen étkeztetés Ha egyedül fogsz élni akor ezek járnak, de ha pl anyudékkal akkor már változik a helyzet mert ha meghaladja az egy főre jutó pénz a 37000ft akkor lakásfenntartási nem jár. Ja és nem érdekli Őket hogy mennyit fizetsz a bankba vagy számlákra....

Bezzeg a kisebbség....

2010. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb. tényleg ennyi. Gyes 25 ezer, csp. 13700 forint, plusz a lakásfenntartási támogatást lehet igényelni, négyzetméter alapján számolják, nekem 4100 forint havonta. Nem tudom, mi a helyzet az energia támogatással, van-e még ilyen, meg hogy mi kell hozzá, én ilyet nem is kérdeztem, mert a főbérlő nevén vannak a mérőórák.

Valami anyagi támogatás mindenképp kell, vagy a szülők, akiknél esetleg lakni lehet, ilyesmi. Máshogy nem nagyon megy ilyen kevés pénzből.

De hát amíg terhes vagy, addig még ezek sem járnak, viszont így munkát találni...

2010. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a "bezzeg a kisebbség" dumát nem tudom hova tenni, ilyen feltételekkel ők sem kapnak többet. Csak náluk általában van 4-5 gyerek.
2010. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
gyes akkor is jár, ha a fent nincs bejelentett munkahelyem?
2010. aug. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!