Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ma mit tanítotok a...

Szülők, ma mit tanítotok a gyerekeiteknek az idősekkel szembeni tiszteletről?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdés, hanem tényleg érdekel, elvégre változnak az idők.


Én 26 éves vagyok. Nekem még inkább azt tanították, hogy az időseket tisztelni kell, és pl. a visszaszólás ebbe nem fér bele, mert nekik automatikusan jár a tisztelet. Próbáltam, de anyám mindig leszidott, ha visszaszóltam bármiért is a nagyanyámnak. Ennek az eredménye az lett, hogy a mérgező nagyanyámmal szembeni sérelmeimet sokáig magamba fojtottam, és mire elég nagy lettem ahhoz, hogy megértsem, mennyire bántó volt velem, már meghalt, én nekem pedig ez megkönnyebbülés volt. Így az eredmény, hogy ha kimegyek a temetőbe az elhunyt családtagokhoz (sajnos anyám is köztük van), nem érzek semmit a nagyanyám emléke iránt, csak egy plusz név és dátum a siron


2021. jan. 25. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Hát nem a mérgező ezmegaz maszlagot és nem a visszabeszélést. Az időseket tiszteljük és nem beszélünk vissza. Ha probléma van, akkor -gyerekkent- a szülőnek szól és majd a szülő megoldja a problémát.
2021. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Én pedig azt vallom, hogy bárkivel, bármit meg lehet beszélni, csak a hogyan a nem mindegy. A másikat tisztelve, mindegy mennyi idős, igenis meg lehet beszélni a problémákat, még gyerekként is.
2021. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Kb idős néninek/bácsinak átadni a helyet (de ez lehet terhes, fogyatékos is), nem bámulni senkit azért ahogy kinéz, nem zavarni nyilvános helyen senkit.

De soha nem tanítanám arra, hogy ne álljon ki magáért. Ha valami vén car (akár a nagyanyja/apja) úgy bánik vele, olyat mond neki, ami neki rosszul esik, nyugodtan megmondhatja neki, és nekem is, hogy segíthessek neki megvédeni magát. Senkivel nem kivételezünk azért mert öreg, vagy épp rokon.

2021. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
39 vagyok, nekem a szüleim azt tanították, hogy a kor nem érdem, hanem állapot. Aki hülye volt fiatalként, az öreg korára sem okoskodik meg, nekem viszont legyen annyi eszem, hogy ne feleseljek gyökér idősekkel, mert úgyse jövök ki belőle jól.
2021. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. Az idősek addig érdemlik meg a tiszteletet, amik nem taknyos kölyökként kezelik a másikat.


De az, hogy a másik mit érdemel meg és az én tartásom mit tart, abból az jön ki, hogy akkor is illedelmes vagyok, ha a másik egy tapló, hiába idősebb.

2021. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmit.
2021. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Apa azt tanította, hogy a kora miatt ne tiszteljek senkit, mert attól lehet rongy ember.


Sajnos tapasztaltam is jópárszor. :/

2021. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanítom neki, amiben magam is hiszek- attól még, mert valakit nem vitt el a tüdőrák 50 évesen, nem lesz jobb vagy több ember, és nem érdemel automatikusan több tiszteletet. Alap tiszteletet és jó modort mindenkivel szemben tanítok neki, függetlenül az emberek korától, de ilyen, hogy nem beszélünk vissza meg társai az az én személyiségemmel is szembemegy, nem fogok bort inni és vizet prédikálni ebben az esetben. Azt igyekszem megtanítani neki, hogy ha egy öreg ember kötözködik, akkor azt ne azért engedje el, mert öreg és őt tisztelni kell, hanem mert szerencsétlennek már úgyis mindegy, nem fogja tudni megváltoztatni, saját magának meg csak felesleges idegzsábát okoz ha nekiáll veszekedni a semmin.
2021. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az embert tiszteljük, nem a korát. Ugyanannyira tisztelni kell az óvodástársakat, a szomszédnéniket, a szembejövő gyalogosokat, mint az időseket, pusztán az ember mivoltukért. Az idősek és a rászorulók extra gondoskodást és figyelmet érdemelnek, nem extra tiszteletet.
2021. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az időseket tiszteljük ,hanem az embert. Bár azt tanították, hogy idősekkel ne álljak le, hát azért volt,hogy majdnem pofánbasztam egyet,mert azt gondolta megtehet bármit,mert öreg.
2021. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!