Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy bírjam az...

Mit tehetnék, hogy bírjam az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Nem kel sokat a fiam, de most alvásborulás van, és néha úgy érzem nem bírom. Feszült vagyok, ideges, sírni kell.

Kétszer kel éjszaka, nincs is ezzel baj, a baj, hogy nem alszik vissza. Hatalmasra nyílt szemmel néz, meg "magyaráz" egy órán át.


Direkt nem beszélgetek vele, nincs fény se kapcsolva, de már nem bírom az éjszakai virrasztást.

Az se működik, hogy beteszem a kiságyába, mert felpattan, rugózik a lábával, csapkodja a rácsokat, nevetgél, játszani akar.


8 hónapos, hatalmas ugrásban van a mozgásfejlődése.


Illetve 7 helyett 6-kor kel újabban, ami az éjjeli virrasztások miatt elkeserítő.


Mit tehetnék, mikor jutunk túl ezen? Az a baj, hogy éjjeli bagoly vagyok, nem tudok 11 előtt elaludni, és ha 7 előtt kelek, akkor tök agresszív vagyok egész nap.

Tudom másoknak ezerszer rosszabb.


2021. jan. 26. 16:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Uhhh de megértelek. Én is bagoly vagyok. Nekem szerencsére a fiam is az. 10 előtt 3 hónapos kora óta nem alszik. Ha el is alszik csak “délutáni” szunyát nyom este is.

8 honaposan nekünk is szörnyű volt. Egyetlen dolgot tudtam tenni. Napközben aludtam vele.

2021. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Meg olyan bunkó lettem, tök rossznak érzem magam, pl hajnali 4-kor mikor már egy órája fekszik az ölemben a hintaszékben, elkezdi dobálni magát, és csak annyit jegyeztem meg neki, hogy nem könnyíti meg a dolgom, de az életem sem. Miközben tökre szeretem, nagyon édes, meg csak jászana, de ez az alvás megvonás olyan bunkóvá tesz. Jó anyja szeretnék lenni, nem egy toxic pįcsa.
2021. jan. 26. 16:56
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Hat a fáradtság, de hamarosan elmúlik. Barátnőm jutott meg eszembe. Ő azt csinálta, amikor a kislánya ezt a korszakát élte, hogy a nappaliban berendezett egy nagy karámot. Oda vitte a parnajat meg a takarojat betette a gyerekeket veszélytelen játékokkal és ő szunyókált amíg a gyerek ki nem dőlt. Ezeket sajna át kell veszelni.
2021. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom most lesz 1 ev 2 honapos, egyszer aludt kb 6 orat folyamat, amugy 3 orankent kel. Ejfel utan alszik el szinte mindig, hajnal 3 kor nekiall maszkalni sokszor 5ig.

En ha nagyon faradt vagyok bekapcsolom youtubeon a meseit es azzal elvan, vegszukseg eseten apuka is bekapcsolodik az ebrenletekbe.

2021. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok

Probald meg nem rosszul erezni magad, en is nagyon szeretem a lanyom, de van, hogy en is mondom neki, hogy ‘nem igaz, hogy minden nap ezt kell csinalnod.’

Mi is elfaradunk.

2021. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Tok normalis, hogy csak tùl szeretnèd èlni ès nèha ìgy reagàlsz. Lesz jobb időszak :)
2021. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, sokat jelent a biztatás nagyon! Nagyrészt boldog vagyok, van jó rutinunk, férjem is beszáll, csak ugye ő dolgozik, és nem várom el hogy keljen.

Megbeszéltük hogy rendszeresen lesz olyan nap, hogy sokáig alszok, viszi a reggelt. Csak lennénk túl ezen. Nem baj ha kel. Aludjon vissza.

2021. jan. 26. 17:18
 8/29 A kérdező kommentje:
3# ötletnek jó, csak félek hozzászokik, hogy jászhat amikor akar. Azt szeretném, ha éjjel alvás lenne.
2021. jan. 26. 17:24
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Miután elláttad menj ki a szobából és ne menj vissza
2021. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
8 nem tudom. A kislány nem szokott hozza. Náluk is ez volt hogy tökmindegy mi volt, akkor se aludt. Egy idő után megunta a barátnőm és bevette a leszarom tablettát. 1-2 hónap alatt magától rendeződtek a dolgok. Pl délután nem engedte sokat aludni, felkeltette hogy estére álmos legyen és egy idő után beállt.
2021. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!