Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagytad...

Hány éves kortól hagytad otthon egyedül a gyermekedet? Hogyan oldottad meg a felügyeletet suli után ha nincs napközi?

Figyelt kérdés
Iskola után pl? Te dolgozol, és 5.től nincs napközi az iskolában.
2021. febr. 8. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
5.-ben mar egyedul maradhatott. Most 8.os. Egyedul jart haza a sulibol, 10 perc gyalog. Nagyjabol minden osztalytarsa egyedul jart mar be es haza, max azok nem akiket kocsival hoztak messzirol.
2021. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 8 éves a nagy és olyan 12 évesen tervezem, hogy egyedül legyen itthon. Most a kicsivel itthon vagyok még 2,5 évig. Utána tanulószobás lesz még egy darabig, ha dolgozom.

Én 10 voltam, amikor egyedül jártam az iskolába. Suli után két órát voltam egyedül. Addig leckét írtam általában vagy a házimunkát csináltam. Volt bőven. Elfoglaltam magam az biztos.

2021. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Elsős kora óta egyedül jár haza, egy órát van otthon egyedül amíg haza nem érek. Addig átöltözik, elpakol, néz egy mesét.
2021. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy ötödikes legyen már képes arra, hogy egyedül hazamegy, és nem gyújtja magára a lakást, amíg valaki haza nem ér. De tanulószoba is szokott lenni felsősöknek, csak ott már kevesen maradnak bent (nálunk pl. az összes tanulószobás az egész felső tagozatról befér egyetlen tanterembe).
2021. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
9 évesen már egyedül voltam otthon, még a tüzet is raktam. De ez 20 éve volt, akkor még nem voltak többségében nyápicok a gyerekek.
2021. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem a nyápicság miatt tettem fel a kérdést, hanem hogy ki hogy engedi meg, erre voltam kíváncsi.

Nálunk ez még pár év múlva lesz aktuális, csak az iskola-lakóhely tervezés miatt érdekelt. Ráadásul még buszozás is társulhat hozzá. Én féltős típus vagyok

2021. febr. 8. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Negyeditkes korától egyedül járt suliba, ötödiktől már másik városból, vonattal, szóval nem okozott gondot az se, hogy fél ötig ellegyen otthon nélkülünk.
2021. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ötödikben azért már sokszor 6 órájuk van, így 2 előtt nem ér haza, sőt, lehet, hogy később. 4-re meg én úgyis hazaérek, tehát egy 11 éves már szerintem kibír 1,5-2 órát egyedül otthon, addig is úgyis házit kell írnia, tanulni kell, nem unatkozik.

Sokan járnak szakkörre, különórára is délután.

2021. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, a válaszokat :)
2021. febr. 9. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Ötödikes korától
2021. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!