Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben az anya feladat...

Minden esetben az anya feladata minden megszervezése?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy olyan szinten szociális fóbiám van, hogy nem bírok anyámékon kívül vendégeket fogadni, vendégségbe szeretek menni, de ott is utálom, ha velem kezdenek el beszélgetni. Szeretem hallgatni az embereket, de ha sokan vagyunk és valaki hozzámszól mindenki előtt, lever a víz... Esküvőnk is azért nem volt 'rendes', mert nem bírom elviselni, ha mindenki engem néz, velem foglalkozik, 'szerencsére' férjem is hasonló beállítottságú... Na most az a dilemma, hogy most lesz egy éves a lányom. Az már tervbe van, hogy az én szüleimhez elmegyünk azon a hétvégén, ezt meg tudtam szervezni, mert pont akkor mentünk volna úgy is, így ott szülinapozunk. Viszont a férjem családjával semmi nincs megbeszélve (anyóssal össze vagyok veszve egyébként, mert semmibe veszi, hogy én vagyok a gyerek anyja, és olyanokat csinál vele/ad neki, amit én tiltok). Ez a családrész nagyobb is, és gondolom elvárnák, hogy nagy szülinapi banzájt szervezzünk, de én életemben nem csináltam még ilyet, és a hideg kiráz és lever a víz ha csak arra gondolok, hogy nekem kettőnél több vendéget kéne fogadnom. Tudom, hogy nagyon szarul érezném magam, stresszben lennék és idegesítene mindenki. Szerintetek mi lenne a megoldás? Mondjam meg a férjemnek, hogy ha akar vendégeket, akkor szervezze meg ő?

Lehet, hogy ez másnak jó hülyeségnek hangzik, és kapom majd az oltásokat, de ez van, ilyen vagyok... Húsvétkor is kikapcsolom a csengőt vagy elmegyek otthonról inkább. 🤦‍♀️


2021. febr. 12. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bulit szervezni, ha nincs kedved, csak 1 éves! Majd ha már ovis, kisiskolás akkor nehezebb megúszni, mert akkor már vannak barátai, de akkor is meg lehet tartani majd játszóházban. Mi anyosomékkal úgy ünnepeltük az 1 éves szülinapot, hogy átmentünk hozzájuk, csináltak tortát, adtak ajándékot, após, anyóson kívül ott volt még a férjem testvérének a családja. Az én családommal 1 nappal előtte ültünk össze.
2021. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy konkrétan miért érdekel, hogy elvárják-e a nagy szülinapozást? A születésnap amúgy is a születésnaposról szól, nem mindenki másról. Majd ha a gyerek szeretné, akkor csinálsz neki nagy partyt, de nem hiszem, hogy egy éves korában igénye lenne erre.
2021. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Még egy megoldás: Szólj a férjednek hogy vigye el a gyereket hozzájuk.
2021. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Az nem szociális fóbia, hogy te szívesen mész máshoz, de hozzád ne jöjjenek. Ezt inkább úgy hívják, hogy lustaság. Plusz úgy érzed, vendéglátóként virítanod kell, és izgulsz, hogy mit szólnak a vendégek. Ez is oké, csak egy családban nem szokták kedvelni azokat, akik szeretik lelegelni az asztalt másnál, de ők maguk nem hívnak meg senkit. Amúgy meg persze, szervezze meg a férjed.
2021. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4es ha ez megnyugtat, nem szoktam se zabálni, se vedelni, ha vendégségbe megyek...
2021. febr. 12. 19:32
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Embereld meg magad...bocs. Mi lesz veled később mikor a gyerekeidnek valós igénye lesz pl.szeretne egy játszóházi szülinapot? Akkor nemet mondasz? Vagy majd apa? Csak hogy ő azt akarja,hogy majd Te légy otthon. Nekem is van agorafóbia,na én a tömeget nem bírom gondolhatod az a rengeteg évnyitó,évzáró,anyáknapja,ilyen olyan ovis meg sulis rendezvény. De muszáj. Ja és en is olyan vagyok,hogy ha pl.mindenkinek mondani kell valamit,amint rámkerül a sor már előtte ver a víz,minden bajom van,kiugrik a szívem... de ezt elnyomjuk. Gyakoroltam,jobb lett. Ma már teljes életet élek. Most már gyereked van,muszáj lesz neked is ezeket vállalni.
2021. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Te légy ott *
2021. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Szedd össze magad. Ennél csak rosszabb lesz. Majd zsurt se szervezel neki ha szeretné? Eddig nem jártál vele sehova?
2021. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Igazából most simán ráfoghatod h Covid van, nem lesz nagy összeröffenés.

De muszáj lesz hozzászoknod a dologhoz.

Mellesleg nem értem én sem h most az emberek zavarnak, vagy csak te utálsz szervezni.

Mert a leírásodból (te szeretsz menni, az is ok ha a férjed szervezi) nem az jön le h bajod van az emberekkel.

Inkább az h így a férjedet lehet szapulni ha valami nem úgy jön össze/nem tetszik a rokonságnak.

Ha beléd akarnak kötni, beléd fognak. Akár te rendeled a t{rtát, akárnem

2021. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi köze a játszóháznak a vendégfogadáshoz? Amúgy nem nagyon megyünk sehova, mert ha nem tűnt fel, 'járvány' van...
2021. febr. 12. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!