Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek az első gyermeke...

Ha valakinek az első gyermeke egészséges, a második gyermeke down kóros, miért vállal harmadik gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Insta maminal láttam a fenti felállást.

Tudom, hogy mi anyák sokfélék vagyunk.

De ilyenkor mi a motiváció?

Én ha úgy érzem, hogy szeretnék is 3. babát ebben a helyzetben, nem tudnék vállalni a bűntudattol. A down korosnak úgy érezném minden erőnket oda kell adnom és a nagy tesónak is, mivel hogy a down miatt több fejlesztés kell a picinek és feltenem a nagyot, hogy elhanyagolom. Szóval megőrulnek a kétfelé szakadastol, nem még egy harmadik. Ráadásul itt nagyon kicsi a korkülönbség.


2021. febr. 13. 14:47
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
53%

Jaj 😔 hát nehéz dolog ez, de most nyers leszek 😏 vagy a csok és egyéb juttatások 😏..

Vagy, én sejtem kiről van szó. Otthon szüléssel haknizza most tele az instat. Na az ilyen nőknek hatttttalmas dolog, hogy meg tudnak szülni egy gyereket 🤔 nincs más amire büszkék lehetnének 🙄 és nem a levegőbe beszélek, mert én is szültem ugyan csak két gyereket kórházi szuleseim voltak, beavatkozásokkal, de semmi extra érzést nem érzek ettől, koeulott még jó sokan kinyomtak magukból a gyereket.. szóval passz de sok logikát és következetes gondolkodást nem látok benne. Bocs 😏

2021. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert 3 gyereket akar? Vagy akár 2 normálisat? Nem vagy a bőrében, nem kell ítélkezni, iszonyúan nehéz lehet down kóros gyereket nevelni. A két egészséges legalább játszhat egymással, lesz egy normális testvérkapcsolatuk.
2021. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Talán mert teljes életet él,és nem látja akkora problémábak a downt,hogy ne vállsljon miatta még egyet. Egyebkent a downosok szuperül fejleszthetőek,járhatnak integrált oviba,suliba es fele annyira sem katasztrófa egy downos mint itt sokan gondolják
2021. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nemrég hallgattam egy interjút, hogy felnőtt down kóros ember 3 éves szintjén van sajnos :( én ezt nem bantasbol írom, itt még nagyon kicsik a gyerekek. A tesó dolog meg semmire nem garancia, sajnos tapasztalat, hogy sok testvér egymás farkasa felnőtt korban.. :(
2021. febr. 13. 15:09
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Én meg dolgoztam downosokkal és volt aki jóval elmaradottabb volt,de sokan meg írtak,olvastak,verset szavaltak szóval en nem egy interjú alapján mondom amit mondok.

Ki ez az insta cekeb?

2021. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem celeb, nem írom meg..


Örülök neki, én csak csupa rosszat hallottam ilyen gyerekekről :(

2021. febr. 13. 15:15
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
MI A MOTIVÁCIÓ???? Ez most komoly kérdés? Nyilván az, hogy 3 gyereket akar.
2021. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a betegség is olyan hogy vagy könnyebben vagy súlyosabban érinti az adott gyereket.Egy könnyebben érintettel azért nem biztos hogy olyan nehéz az élet mint képzeled.Kulfoldon láttam downos felnőttet kasszazni szupermarketben és ugyanúgy megcsinálta a dolgát,mint a többiek.Szoval ez a betegség sem csak fekete vagy fehér vannak benne árnyalatok és kívülről mi nem tudhatjuk mit miért csinál valaki.Elég ha ő tudja,ha ő boldog az életében akkor nekünk nincs okunk megkérdőjelezi mit, miért csinál.Nekem amúgy nincs instam nem tudom kirol van szó.
2021. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Amég nem élsz benne addig ne ítelkezz.

Nekem a hugom Down-os és nem úgy van minden ahogy te gondolod. Ha úgy érzi, hogy megbírkózik a harmadik gyerekkel akkor hajrá.

2021. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Mert három gyereket akar. Mert azt akarja, hogy az egészségesnek legyen esélye egészséges testvérre. Hogy csökkentse az első gyerek "terheit"

Mert bár minden gyerekeit szerető szülő azon van, hogy NE az egészséges gyereket terhelje a beteg gyerek a szülő halála után, azért valamilyen szinten elkerülhetetlen. Ha ketten vannak az egészségesek, kevesebb gond hárul egyre.

Mi egy beteg (nem down és várhatóan önálló élete lesz felnőttként) gyerek után vállaltunk másodikat, mert szimplán meg akartuk mi is olyannak élni a babázást, mint mindenki más. Bejött és remek testvérek. Jó hatással van a kicsi a nagyra ia.

2021. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!